Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan BirinciBirinci 12
Toplam 12 adet sonuctan sayfa basi 11 ile 12 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Önce negatif, sonra pozitif? - Sizce ne yapmalıyım?

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Cevap: Önce negatif, sonra pozitif? - Sizce ne yapmalıyım?

Alıntı melisa007 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arya öncelikle bebişin için tebrik ederim, allah analı babalı büyütsün <3 Adına çok mutlu oldum.
    Peki sen bu genel durum hakkında ne düşünüyorsun? "Testteki tiplerden biri değil ama önemli bir tip de değil" yorumuna? Sence endişelen miyim? Önce negatifken sonra neden pozitif oldu? Kafamda çok soru işareti kaldı.
    çok teşekkür ederim çok tatlısın
    muhtemelen önemsediğimiz bir tip değil diyerek, kanser riski düşük bir tip olduğunu belirtmiş. Yalnız genetikçi hangi tip olduğunu söyledi o zaman bu kişiye? Söylemediyse nerden biliyor çok önemsediğimiz veya önemsemediğimiz bir tip olduğunu? Sen bunun üstüne git bence.
    Kanser riski düşük olması açısından çok iyi tabii ki, ama yine de vücudunda hpv var ve hpv'yi atmak istiyorsan biraz süreç gerekecektir.

Durum
    melisa007 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Cevap: Önce negatif, sonra pozitif? - Sizce ne yapmalıyım?

Merhaba herkese, güncelleme yapmak için geldim.
    Benim gibi genel testlerde bakılan 21 tip dışında tip taşıyan varsa ya da ilerde olursa diye anlatmak istedim.
    Geçen hafta aslında onkoloji kısmıyla çok bağlantım olmasa da onkoloji jinekooji bölümünün hpv üstüne daha çok gittiğini düşündüğümden kendi şehrimde ünlü olan, burada da ismini duyduğum bir doçent doktora fikir almaya gittim.
    Siğilim varken ilk test sonucumu negatif, 9 ay sonra siğillerim tekrarlamamasına rağmen neden pozitif olduğumu, bu süreçte bu tipin latent mi kaldığını yoksa ilk testimin 20 tip dışında olduğu için yakalayamadığını anlamadığımı sordum.

Bence ikinci dedi. Ve kendinden çok emin bir şekilde hpv virüsünün latent kalma gibi bir olayı olmadığını söyledi. Herkes böyle biliyor ama değil dedi. Önce negatifken seneler sonra tekrar pozitif olanlar hastalık tekrarladı sanıyor ama oysaki tekrar enfekte oluyorlar. Hpv negatif olduktan sonra yıllar sonra kendi kendine çıkmaz. Tekrar enfekte olunmuştur dedi. Her doktorun bunu savunmadığını bilsem de bilindik ve güvenilir bir doktordan bunu duymak benim ve bizler için bence umut verici.

20 tip dışındaki tipleri biz önemsemiyoruz melisa, içini rahat tut dedi. Zararsız bir şey olmuyorlar genelde, kendi doktorun da riskli bir durum görmemiş doktoruna güven dedi. Benim hastam olsan sana sadece takip veririm dedi.

Kendi doktorumun deflagyn kullanmamı önerdiğini söylediğimde gerek bile olmadığını söyledi. 2022 ve 2023 seneli takipli smearlerin temiz, yüksek riskli bir tip taşımıyorsun, gerek yok. Çok istiyorsan kullan dedi.

Ahcc ve takviye almalı mıyım diye de sordum. Bunlara da benim ihtiyacım olmadığını söyledi. Bağışıklığını normal yollarla yüksek tut dedi. Yediğine içtiğine dikkat et, sigarayı kesinlikle bırak (ki benim için en zoru), alkolü olabildiğince azalt, günde 2 kupa yeşil çay içebilirsin, zerdeçal iyidir, spor yap hareket et. Düzenli bir hayata sahip olarak bağışıklığını yükselt dedi. Benim durumumu çok ciddi görmedikleri için bu tavsiyeleri vermiş olabilirler tabi. Deflagyn konusunda şüphelerim var. Kullanır mıyım şu an emin değilim.

Son olarak eklemek istediğim; ben doktora gitmeden 1 gün önce burada gördüğüm için imutor kompleks almıştım en azından 3 ay bunu kullanırım diye. Maalesef imutor bende yüksek bir alerji yaptı. O gün normal yiyip içtiğim şeyler dışında rutinim dışı tek içtiğim şey bu haptı. Ertesi gün inanılmaz bir kramplı mide ağrısı, ertesi gün dudaklarım kocaman şişti, diğer günse yüzümün her yerini ültiker bastı... Maalesef gidip kortizonlu iğne olmak durumunda kaldım :/ Daha önce immun44 ve papivir kullandığımda sorun olmamıştı. İmutorun içindeki ekinezya ya da propolise alerjim olduğunu düşünüyorum. Vitaminsel açıdan bir sorun yok ama içinde bitkisel şeyler olan hapları aslında benim gibi alerjik bünyeliler dikkatli kullanmalı bence..

Bir de bu siteye artık girmememin psikolojim için daha iyi olacağına karar verdim. Yaklaşık 1 senedir şu ana kadar 100 üzerinden 10 iyiysem bu Arya sayesinde. Beni en çok sakinleştiren arkadaşlarım ve Arya'nın verdiği pozitif mesajlar oldu hep. Ama ben bu konuda ve bu forumla beraber bir tür OKB geliştirdim. Her gün en az 3 saatim insanların hikayelerini okumakla geçiyor. Sitede okumadığım hikaye (2017 başlıkları dahil) kalmadı diyebilirim. İnsanların belirtilerini ve yaşadıklarını üzerime alınıyorum. "Ya bende de anal bölgede siğil varsa?" "ya benim de smearimi iyi alamadılar o yüzden temiz çıkıyorsa?" "doktorlar bana kolposkopi önermedi ama ya yapmadıkları için cin seviyesini kaçırıyorsam?" gibi düşünceler yüzünden kaç kere panik atak geçirdim bilmiyorum.
    Aylar sonra tekrar hpv testi verdiğimde negatif sonucumu paylaşmak için geleceğim. Ama bir süre kendim için uzak kalmam gerek sanırım.

Hepinize sağlıklı günler diliyorum <3 Tekrar görüşmek üzere!