Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 12 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Önce negatif, sonra pozitif? - Sizce ne yapmalıyım?

Durum
    melisa007 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Önce negatif, sonra pozitif? - Sizce ne yapmalıyım?

Merhaba herkese,
    Daha önce başlık açmıştım ama durumum biraz değişti.
    2022 Şubat ayında smear testi vermiştim ve temiz çıkmıştı.
    2022 Nisan ayında 5 adet siğil fark etmem üzerine doktora gittim ve kondilom sonucumu aldım patolojiden.
    2022 Haziran ayında tüm siğillerimi yaktırdım ve bir daha çıkmadı. (9 aydır siğil yok)
    2022 Haziran HPV tiplendirme sonucum NEGATİF çıkmıştı? (6,11,16,18,26,31,33,35,39,45,51,52,53,56,58,59,66 ,68,73,82 tiplere bakıldı) Ben siğil varken anlamamıştım nasıl negatif çıktığını. 2 doktorla görüştüm. İkisi de sonucum olağan olduğunu söyledi. Deri üzerinde virüsün lezyon yarattığını ama vajinaya ya da serviske girmediğini söyledi. Vajinal hpv'n yok, deride lezyon yaratmış sadece. Korkulacak bir şey yok dendi iki doktor tarafından da. Aslında tip6 ya da tip11 demek bu. Ama sanıyorum siğilden sürüntü alınmadığı için testte çıkmadı.

Artık bu ay, smear üzerinden 1 sene, hpv üzerinden 9 ay geçince tekrar test vermek istedim.

Bu ay smear sonucum yine temiz çıktı.

Az önce doktorum aradı. Benim çok panik yaptığımı bildiği için biraz yakınlaştık bu süreçte, bana çok destek oluyor.

Beni arayınca panik yaptım. Telefonda bana "bir şey soracağım kuzum ama bana doğru söyle." dedi. Çok korktum tabi. "Bu 1 senelik süreçte başka biriyle beraber oldun mu?" dedi. Başımdan aşağı kaynar sular döküldü tabi. Hayır dedim direkt. "Senin korkacağını ve panik olacağını bildiğim için önden arayıp konuşuyorum seninle." dedi. "Kötü bir şey mi çıktı dedim?" "Hayır." dedi. "Baktığımız 20 tipten 6,11,16,18,26,31,33,35,39,45,51,52,53,56,58,59,66 ,68,73,82 bunların hepsi negatif çıkmış. Az önce senin için genetikçiyle konuştum. HPV'nin çok fazla türü olduğu için bizim bakmadığımız tiplerden birinin ufak bir sinyal verdiğini söyledi. Kanser yapan veya tehlikeli bir tip değil, bizim çok önemli gördüğümüz bir tip de değil. Ben senin testini negatif kabul ediyorum yine. Genetikçi testte yine de sinyal gördüğü için pozitif yazdı. Pozitifi görünce korkma diye söylüyorum, ama çok önemsediğimiz bir tip değil." dedi.

Moralim çok bozuldu. Yani siğilleri göreli neredeyse 1 sene oldu. Negatif aldım. Bu süreçte jilet, ilişki vs. olmadı. 4 - 5 ay yine de bağışıklık güçlendirici kullandım. Böyle bir sonuç görmek etkiledi beni.

"Şimdi ne yapayım?" dedim. "6 ay sonra tekrar bir hpv alalım senden. Ama senin çok taktığını bildiğim için deflagyn kullanabilirsin. Normalde tedavisi 3 ay ama 1 ay kullan sen. O diğer tipi de tamamen temizlemiş oluruz." dedi.

Öncelikle bu sonuca bir yorumunuz var mı? :/
    Ve sizce deflagyn kullanmalı mıyım? Sonuçta tedavi 3 aylık. 1 ay benim işime yarar mı?

Durum
    Cilekkiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Cevap: Önce negatif, sonra pozitif? - Sizce ne yapmalıyım?

Merhaba, bana doktor 1 ay kullan bakalım demişti (ben 3lü alsam da). o değişiklik yapcak mı diye bakmak istediği için 1 ay dene bakalım dedi. Bşlmiyorum senin doktorun da önermiş denenebilir.
    Her ne kadar hiperfirma(deflagyn tr sağlayıcıları) yutubda 1 ay kullanılması bi şey ifade etmez, 3 ay kullanılması lazım (3paket) diyo. Yani sen bilirsin canım benim durumumla seninki çok farklı şuan Cin3 lezyonlarım var benim. Seninki ise tamamen önlem için. Doktorun da tavsiye etmiş, maddi durumun varsa al yani ne kaybedersin.

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Ben de denemekten zarar gelmeyeceğini düşünüyorum, eğer durumun varsa.

Durum
    Portakal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Başka biriyle oldun mu derken bu biriyle olduğun anlamında sorulmuş soru sanırım. Bu yüzden ilk odak birlikte olduğun kişi de hpv var mı yok mu sorusu olmalı. Ben ilk bu doru üstüne giderdim. Konuşmandan net anlamamak ile birlikte bu biri doktorun da olsa sorgula çünkü bu konuda bizleri uyaran tedavi edenlerin de yakalanan bir iki doktoru duydum. Olabiliyor bunlar hepsi hayattan ne yazık ki

2. Soruna ise aryaya katılıyorum durumun müsaitse kullanabilirsin aklında soru işareti kalmaz

Durum
    Yeni Üye

Alıntı Cilekkiz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba, bana doktor 1 ay kullan bakalım demişti (ben 3lü alsam da). o değişiklik yapcak mı diye bakmak istediği için 1 ay dene bakalım dedi. Bşlmiyorum senin doktorun da önermiş denenebilir.
    Her ne kadar hiperfirma(deflagyn tr sağlayıcıları) yutubda 1 ay kullanılması bi şey ifade etmez, 3 ay kullanılması lazım (3paket) diyo. Yani sen bilirsin canım benim durumumla seninki çok farklı şuan Cin3 lezyonlarım var benim. Seninki ise tamamen önlem için. Doktorun da tavsiye etmiş, maddi durumun varsa al yani ne kaybedersin.
    Bana da sanki 1 ay işe yaramazmış gibi geliyor ama doktorlar yapın diyorsa da bazen bi bildikleri vardır diyip üstüne çok düşünmemek mi lazım acaba diyorum. Bir de bildiğim kadarıyla hücre değişikliği olan CINleri geriletmek için kullanılıyor bu ilaç. Bende böyle bir durum olmadığı için kullansam bir zararı olur mu diye de düşünüyorum. Ne zararı olur bilmiyorum gerçi ama. Kullanımı kolay mı? Sen zorlanıyor musun? Bu arada sana da çok geçmiş olsun <3

Durum
    Yeni Üye

Alıntı Arya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben de denemekten zarar gelmeyeceğini düşünüyorum, eğer durumun varsa.
    Arya öncelikle bebişin için tebrik ederim, allah analı babalı büyütsün <3 Adına çok mutlu oldum.
    Peki sen bu genel durum hakkında ne düşünüyorsun? "Testteki tiplerden biri değil ama önemli bir tip de değil" yorumuna? Sence endişelen miyim? Önce negatifken sonra neden pozitif oldu? Kafamda çok soru işareti kaldı.

Durum
    Yeni Üye

Alıntı Portakal Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Başka biriyle oldun mu derken bu biriyle olduğun anlamında sorulmuş soru sanırım. Bu yüzden ilk odak birlikte olduğun kişi de hpv var mı yok mu sorusu olmalı. Ben ilk bu doru üstüne giderdim. Konuşmandan net anlamamak ile birlikte bu biri doktorun da olsa sorgula çünkü bu konuda bizleri uyaran tedavi edenlerin de yakalanan bir iki doktoru duydum. Olabiliyor bunlar hepsi hayattan ne yazık ki

2. Soruna ise aryaya katılıyorum durumun müsaitse kullanabilirsin aklında soru işareti kalmaz
    Merhaba portakal. Tam olarak ne yazmak istediğini maalesef anlayamadım Ama doktorum "başka biriyle beraber oldun mu?" sorusunu, 9 ay önce negatif çıkıp bu ay pozitif çıkmama bağladı. Yani yeni biriyle/eski biriyle birlikte olup tekrar kapmış olabilir miyim onu sorguladı. Negatifi gördükten sonra pozitifi beklemiyordu çünkü.

Durum
    Şaşkın - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Genelde cin1-2' ye verilir. Amac bölgesel bagisikligi guclendirmek. Bende cin yok kullanmamaliyim gibi bir sey degil. Bana doktorum biyopsi sonucu gelmeden kullan dedi. Bu arada bence maddi imkanin varsa 3 ay kullan yoksa 1 ay deflagyn diger iki ay iside papil-of fitil falan kullan icerikleri cok benzer.
    Kullanimina gelince ben 1 kür tamamladim 2'ye gectim. Her gece bununla ugrasmak hap atmak kadar kolay degil tabi ben hemen bitsin istiyorum.

Durum
    Yeni Üye

Alıntı Şaşkın Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Genelde cin1-2' ye verilir. Amac bölgesel bagisikligi guclendirmek. Bende cin yok kullanmamaliyim gibi bir sey degil. Bana doktorum biyopsi sonucu gelmeden kullan dedi. Bu arada bence maddi imkanin varsa 3 ay kullan yoksa 1 ay deflagyn diger iki ay iside papil-of fitil falan kullan icerikleri cok benzer.
    Kullanimina gelince ben 1 kür tamamladim 2'ye gectim. Her gece bununla ugrasmak hap atmak kadar kolay degil tabi ben hemen bitsin istiyorum.
    Riskli tip yok ve smear temiz diye kullanırsam sanki gereksiz yere vücuduma bir şey alıp daha kötü yaparım gibi saçma bir korku içine düştüm. Ama her türlü faydası olur diyorsanız kullanmayı düşünüyorum 1 kutu da olsa. Anlamsız şekilde doktorumdan çok sizin tecrübeleriniz beni rahatlatıyor..
    Fitil tarzı bir şey mi bu? Geçmişte mantar için kullanmıştım ve rahatsız ediciydi. 3 ay kullanabilir miyim bilmiyorum

Durum
    Şaşkın - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Jole kivaminda renksiz bir jel şurup sisesinde geliyor. Yaninada 28 adet siringaya benzeyen bir aplilatör. Her gün 5 ml şiseden cekip aplikatörle vajinaya enjekte ediyorsunuz. Tatsız anlayacağınız.
    Evet haklısınız bu sürecte her şeye saldirdigimiz icin insan vucudunu yoruyor ama hatirladigim kadariyla icerigi selenyumdan falan olusuyor ben mesela selenyumu takviye edici tablet olarak da kullaniyorum. Papil-of'un icerigin de de yesil cay ekstresi falan vardi. Alerjen degilseniz zarari olmaz.