Toplam 5 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 5 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: HPV 16 CIN 1 tanisi icin destek

Durum
    Dusunceli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

HPV 16 CIN 1 tanisi icin destek

Merhaba arkadaslar,

Oncelikle herkese gecmis olsun. Kiz arkadasimin HPV 16 + ve CIN 1 displazi oldugunu ogrendik. Internette dolanirken bu siteye tesadufen geldim ve gercekten harika bir is cikarildigini da belirtmek istiyorum. Doktordan gelen tavsiye neticesinde her 6 ay ziyaret etmesi gerektigin ve tedaviye simdilik ihtiyaci olmadigi belirtildi. Bu konuda bazi forum uyelerinin tecrubesine dayanarak bir kac sorum olucak;
    1) Kendisi 31 yasinda ve gardasil 9 asisini HPV 16 olsa da yaptirabilir mi?
    2) Quality of Lifetan AHCC icin siparisimin gelmesini bekliyorum. Kullanimi 2-4 tablet yaziyordu sanirim, genel olarak kac table aliniyor gun icerisinde sizin tecrubenize gore?
    3) CIN 1 HPV 16 kendiliginden gecebiliyor mu? Ne derecede kansere donme orani var genel olarak.
    4) AHCC disinda ne tur destekler gerekiyor?
    5) Cinsel hayatimizda nasil bir degisiklik anlamina geliyor bu? Cocuk sahibi olmak istiyoruz ama bu son haberlerden sonra nasil olabilir bilmiyorum.
    6)

Simdiden çok tesekkurler.

Durum
    Şaşkın - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Cevap: HPV 16 CIN 1 tanisi icin destek

Gecmis olsun. Bende hpv 16 cin1 sahibi bir üyeyim.
    1) Aşı olmak istiyorsa negatife dönmeyi beklemenize gerek yok oda sizde olun
    2)cin1 kendiliginden gerileyebilecegi icin cerrahi mudahale edilmez beklenilir. Deflagyn jel öneririm hizlandirmak icin
    3) kanser riski cin1 için düşük bir ihtimaldir cin2 cin3 evresinde özellikle cin3 de mudahale edilir ilerlemesin diye doktor kontrolünde olduktan sonra korkmayin.
    4) AHCC iyi bir takviyedir yazdiginiz markayi bilmiyorum ancak sabah 3 gram ac icilir.
    5) b12, d vitamini, c vitamini degerlerinin iyi olmaai gerekir. Degilse doktora danisarak takviye kullanabilir.
    6) negatife dönene kadar cinsel perhiz
    7) sigara alkol ve tüm bagisiklik dusurucu seyler phastaligin seyrini etkiler.
    8) jilet agda yasak
    9) Ben özet gectim siz forumda
    Yazdiginiz her seyin cevabini zaten bulabilirsiniz. Öncelikle iyice tarayın

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

selamlar soruları cevaplayayım.

1) Aşıyı genelde öneriyorlar ama aşı 26 yaşına dek yapılıyor. Fakat doktorların çoğunluğu yine de yaptır kafasında, o yüzden maddi olarak zorlamayacaksa yaptırsın.
    2) Quality of Lifetan AHCC adlı markayı bilmiyorum, tablet olarak ise, ahcc için yapılan deneylerde günde 3 gram alınması gerekiyordu. Yani siz o markaya göre günde 3grama denk gelen tablet sayısını kendiniz hesaplamalısınız. Biz yapılan ahcc deneyinin izinden giderek time health ahcc'de günde 6 adet kullanıyorduk, kullanıyoruz. Bu da günde 3 gram oluyor, ama sizinkinin gramajını bilemediğim için şu kadar kullan önerisinde bulunamıyorum.
    3) cin1'ler genelde kendiliğinden gerileyebiliyor ama burada taşınan tip önemli.. tip 16 riskli bir tip, bu sebeple gerilemeyebilir, doktora @şaşkın'ın söylediği gibi deflagyn'i danışın.
    4) Ahcc dışında, sigara kullanılmaması gerek, ciddi şekilde bağışıklığı etkiliyor, iyi ve sağlıklı beslenmek lazım, jilet kullanmamak lazım epilasyon için, mümkünse makasla kısaltma ya da makina.. sigiller varsa düzenli olarak yok ettirilmeli ve cinsel temastan kaçınılmalı.
    5) Cinselliğe biraz ara vermenizi tavsiye ederim, en azından 6 ay kadar. Çünkü hpv aktifliği cinselliğin de aktifliği ile alakalı, sürekli bulaş olması da hpv2nin vücuttan gitmesini engelleyecektir..

Durum
    Dusunceli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Cevaplariniz icin her ikinize de çok tesekkurler. Herhangi bir sigil su anlik yok.
    Bu arada AHCC markasi Quality of Life Kinoko Platinium 750 g.
    Tecrubelerinize gore ilerleme olursa CIN 1 den 2 ye ne kadar zaman surebilir genelde.
    Deflagyn icin doktora pazartesi danisacagiz, gelismelerden haberder edecegim.Normalde biyopsi ile 2 parca alinmisti, 1 tane parcada bisey cikmamasina ragmen diger parcada CIN1 cikti. Saglikli beslenmenin yani sira koşma ve egzersiz bu durumda nasil etkiliyor, herhangi bir bilginiz var mi?

Durum
    Şaşkın - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Bagisikliğı düşürecek çok yoğun egzersiz yerine normal rutin tavsiye edilir. Cin 1'in cin 2 ye ilerlemesi icin bir süre yok aramızda çok hızlı cin3 olanlar olmuş bende okuduklarımdan bunu anlıyorum. 1.5 yıl olduğu halde cin1 gecmezse bazen onada tedavi uygulanıyor. Kinoka çok iyi bir marka yurt dışindan getiriyorsunuz her halde

Bu Konu için Etiketler