Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 123 SonuncuSonuncu
Toplam 27 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: çaylaktan soru vaar :)) ankara - koter ve kriyo

Durum
    garibanbadgirl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

çaylaktan soru vaar :)) ankara - koter ve kriyo

ankarada olan var mı acaba ankarada krio ya da koter yaptıran? Önerebileceğiniz devlet ya da özelde doktorlar var mı bu işlem için.Lütfen yardım

Durum
    karmasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Cevap: çaylaktan soru vaar :))

Ben Ankara da yaşıyorum problemi ayrıntılı anlatırsan daha çok iyi yardımcı olabilirim. Genital siğilin varsa koter yada krio yaptırman gerekiyor.Devlet hastaneleri kriyo yapıyor genelde , bildiğim koter yapan tek devlet hastanesi ibn-i sina hastanesi dermatoloji bölümü normal muayne oluyorsun sonra koter bölümüne yönlendiriyorlar seni.Eğer test yaptırıcaksan devlet hastanelerini test yapmıyor daha doğrusu erkeklere test yapmıyor nickinde de badgirl olduğundan dolayı bayan olduğunu düşünüyorum.Bayanlara hangi devlet hastanelerin de yapıyorlar bilmiyorum fakat ketemlerde ücretsiz hpv testi yapılmakta kaç türe bakıyorlar bilmiyorum ama Kolej de ki ketem e gidip bilgi alabilirsin.Orada kriyo da yapılmakta koteri bilmiyorum.Ankarada Özel doktora gitmedim ama bir bayan üyemizin beğendiği hpv konusunda uzman bir doktor vardı forumu biraz kurcala bulursun.Bulamazsan yaz bide biz araştıralım.

Dediğim gibi hastalık ile ilgili başka soruların varsa detaylı bir şekilde yazmaktan çekinme.Ben dahil birçok insan yardım etmek için dönecektir.

Geçmiş olsun.Sağlıklı günler dilerim

Durum
    garibanbadgirl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

öncelikle çok teşekkür ederim.Gerçekten bu durumda insanın tedaviden önce ihtiyacı olan şey bunu paylaşabilecek insanlar bulabilmek.ki oldukça zor biliyoruz bunu 😊 22 yaşındayım öncelikle yani keteme 30 yaş üstü gidiyor diye biliyorum.6 ay kadar önce fark ettim ilk lezyonu bilmiyordum tabi o zaman vehameti çok da takılmadım açıkçası sonra arttıklarını fark ettim bir de inanılmaz kötü bir dönemdeydim yani hala öyleyim ama artık direncimi düşürmek istemiyorum.2 3 hafta kadar önce jinekolojiden randevu alıp sonunda teşhisimi doğrulattım smear verdim 21inde sonuç alacağım umarım temiz çıkar.atatürk eğitim ve araştırmada yaptırdım bu arada.Neyse doktor dermatolojiye git dedi çok düşmedi üstüne ilgisizler bu konuda sanırım ama tedirginim de oldukça.gideceğim bu hafta bakalım ne diyecek.koter mi olmalıyım kriyo mu acaba.şu an 7 8 siğilim var birkaçı6 belli belirsiz.3 4 tanesinden bir hafta önce sirkeyle kurtuldum.ekinezya çörek otu yeşil çay gibi kendi kendime bağışıklığımı poh pohlayıp duruyorum. tam mutlu olmuştum gidiyorlar diye Bugün burnumun içinde fark ettim kbb ye gideceğim sanırım.ve de az önce sirke opeasyonumda vajinanın iç kısmında da iki tane taze siğil fark ettim resmen yıkıldım..içerde olunca daha mı tehlike arz ediyor lütfen bir de şu ahhc olayı nedir bi aydınlatır mısın beni.sen nasıl bir süreçtesin şu an peki? Koter falan yaptırdın mı?.nasıl gidiyor?devlet hastanesinde noter kriyo falan yatırılınca tamamı sağlık güvencesi kapsamında mı oluyor yoksa ilaç usulü maaştan kesinti falan yapılıyor mu ? öyle bir durumda babam da benden kesinti yapar gibi yani malum hala onun sigortasından yararlanıyorum 😀 Çok oldu farkındayım ama kafamda bir sürü bu sorulardaan kusura bakma ve teşekkür ederim şimdidenn

Durum
    hepeve - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Moderatör

Alıntı garibanbadgirl Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    öncelikle çok teşekkür ederim.Gerçekten bu durumda insanın tedaviden önce ihtiyacı olan şey bunu paylaşabilecek insanlar bulabilmek.ki oldukça zor biliyoruz bunu �� 22 yaşındayım öncelikle yani keteme 30 yaş üstü gidiyor diye biliyorum.6 ay kadar önce fark ettim ilk lezyonu bilmiyordum tabi o zaman vehameti çok da takılmadım açıkçası sonra arttıklarını fark ettim bir de inanılmaz kötü bir dönemdeydim yani hala öyleyim ama artık direncimi düşürmek istemiyorum.2 3 hafta kadar önce jinekolojiden randevu alıp sonunda teşhisimi doğrulattım smear verdim 21inde sonuç alacağım umarım temiz çıkar.atatürk eğitim ve araştırmada yaptırdım bu arada.Neyse doktor dermatolojiye git dedi çok düşmedi üstüne ilgisizler bu konuda sanırım ama tedirginim de oldukça.gideceğim bu hafta bakalım ne diyecek.koter mi olmalıyım kriyo mu acaba.şu an 7 8 siğilim var birkaçı6 belli belirsiz.3 4 tanesinden bir hafta önce sirkeyle kurtuldum.ekinezya çörek otu yeşil çay gibi kendi kendime bağışıklığımı poh pohlayıp duruyorum. tam mutlu olmuştum gidiyorlar diye Bugün burnumun içinde fark ettim kbb ye gideceğim sanırım.ve de az önce sirke opeasyonumda vajinanın iç kısmında da iki tane taze siğil fark ettim resmen yıkıldım..içerde olunca daha mı tehlike arz ediyor lütfen bir de şu ahhc olayı nedir bi aydınlatır mısın beni.sen nasıl bir süreçtesin şu an peki? Koter falan yaptırdın mı?.nasıl gidiyor?devlet hastanesinde noter kriyo falan yatırılınca tamamı sağlık güvencesi kapsamında mı oluyor yoksa ilaç usulü maaştan kesinti falan yapılıyor mu ? öyle bir durumda babam da benden kesinti yapar gibi yani malum hala onun sigortasından yararlanıyorum �� Çok oldu farkındayım ama kafamda bir sürü bu sorulardaan kusura bakma ve teşekkür ederim şimdidenn
    garibanbadgirl adında komik geldi güldürdün beni �� Bak simdi 6ay gecmiş artık hpvi okadar takmamman gerekirdi ve daha önce siğilleri ilk gördüğünde doktora gitmeliydinki cogalmasın.yapman gerekenleri suan yapmıssın zaten bu iyi.kriyo hastanelerde 8tl ücreti var devlet arastırma vs tedavi ücreti yani bildiğin.bagısıklıgın herseyden önemli onun içinde stres yapmaman daha önemli en basta.yapman gerekenler belli daha sakin olmaya calıs.jinekologada gitmişsin zaten artık biraz bekleyelim ve tedavine devam etmen gerekiyor bununla birlikte ihmal etmemelisin.sevgiler

Durum
    Moderatör

Birde burnunda falan olmaz ya cok takılma o konuya bence ama için rahat etsin sen git yinede doktora

Durum
    Ezgi30 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Badgirl hosgeldin faranjit olmusum ben de burnumdan nefes alamiyorum burunda olma ihtimali yok gibi bir sey ama sen agzini her yerini goster icin rahat etsin hepimiz piskopata bagladik zaten otamda da buramda da var mi diye

Durum
    Moderatör

Alıntı Ezgi30 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Badgirl hosgeldin faranjit olmusum ben de burnumdan nefes alamiyorum burunda olma ihtimali yok gibi bir sey ama sen agzini her yerini goster icin rahat etsin hepimiz piskopata bagladik zaten otamda da buramda da var mi diye
    Manyak bi doktora denk gelirse daha da kafayı yiyebilir ama ezgi benim basıma gelmişti gerizekalı bir kbb uzmanı yüzünden

Durum
    karmasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye
    Şimdi şöyle anlatıyım doktorların ilgisiz olmasının sebebi onların eğitim aldıkları tıbbın virüs vucuttan atılmasını bulamamış olması evet vücuda girmesini engelleye biliyorlar ama atılmasını sağlayamıyorlar yani atılmasını sağlayan bir ilaç günümüz daha bulunmuş değil dünyadaki tüm virüsler için aynısı geçerli.Fakat bu virüsler ömür boyu vücutta kalıp hastalık yaratmaya devam mı ediyor ömür boyu vücutta kalma olayı hem evet hem hayır.Yani demek istediğim atıyorum sen bu yıl grip oldun 2017 yılının grip virüsü vücudunu enfekte etti ve hastalandın.Doktora gidiyorsun ve doktorun tek yaptığı şey bağışıklık sistemini güçlendirmeye yardımcı ilaç vermek(Bak virüsü vucuttan atan demiyorum).Sonra ne oluyor belli bir süre sonra hastalığı atlatıyorsun ve vücudun artık o grip virüsünü tanıyor.Kimseye de bulaştırmıyorsun artık o virüs senini için hastalıkta yaratmıyor.HPV yi de böyle düşüne bilirsin belirli bir süre vücudunda kalıcak 1 ayda atlatan tanıdığımda var 2 yılda atlatan da ama hiç bir zaman ömür boyu vücudunda kalmıyor yani ömür boyu genital bölgende siğillerle yada insanlara bulaştırma ihtimaliyle gezmiyorsun.

Burnun içinde güvendiğin bir KBB cı bul Ankara da bir ton devlet hastanesi var baktın kafana yatmadı gez teker teker.Eğer burnunda çıkan şeyin siğil olduğunu iddaa eden olursa ki bence değildir.Patoloji örneği aldır baktır ki papilloma doku geliceğini hiç sanmıyorum.

Ki benim sana tavsiyem genital bölgen için konuşuyorum sadece siğil çıktıysa sadece smearin de temiz geliceğine inanıyorum(Temiz gelmesede sorun değil), güzel güveniceğin bir labaratuar bul yada güveniceğin hpv testi yaptırıcak bir doktor bul kendine.Testini yaptır 1 tane tür mü çıktı ve siğile sebep olduysa %90 ihtimalle tip 6 yada 11 çıkacaktır (sen genede testi yaptır ama için rahat etsin) kanser yapma ihtimali çok çok düşük olan grup hatta birçok doktor kanser yapmayacağı konusunda %100 ısrarcı.Testini yaptır sonucu al smearinde çıksın siğilleri çıktıkça yaktır yada kriyo yaptır sonrasında moral motivasyon, güzel hayaller doğru beslenmeyle en kısa sürede vücuttan atıcaksın bu virüsü.Sadece bu süreçte ki ne kadar sürüceğini bilmiyorum ama max 2yıl benim gördüğüm.Sabırlı ol en kısa sürede vucudundan atıcağına inan.AHCC konusunda tam anlamıyla bilgi sahibi değilim Fakat kullanan bir çok üye var anladığım kadarıyla olumlu sonuçlarda alıyorlar.AHCC nin olayıda dediğim gibi hangi virüs olursa olsun bunu yenen bağışıklık sistemi AHCC de bağışıklık sistemini güçlendirmede etkili bir besin takviyesi.

Bu anlattıklarımın hepsi devlet hastanesinde yaptırılabilicek işlemler ekstra bir para ödemene gerek yok.Yapılan işlemlerde de devlet tarafından direk, kızınız geldi böyle bir işlem yaptırdı onun üzerine de sizden bu parayı alıyoruz tarzı bir ifade kullanılmıyor.Sadece hastanenin ismini görünür oda baban araştırırsa ki sanmıyorum.Eğer hastaneye neden gittiğini araştırıp sorarsa onuda bir şekilde halledersin diye düşünüyorum orasına biz karışmıyoruz

Onun dışında ben bu hastalığı kaptığımı ilk öğrendiğimde çok soru sormaktan çekiniyordum özellikle doktorlara ,buda uzun bir süre depresyona girme sebep oldu.O yüzden doktorlara da yada biz bu hastalıkla savaşan aynı zamanda insanlara yardımcı olmak için vakit ayıran insanlara aklına ne takılırsa sorabilirsin ister tek 1 cümle olsun ister Sayfalarca soru sor.En azından kendi adıma söz veriyorum belki anında cevap vermem belki benimde bilmediğim bir soru gelir fakat doğruyu bulmanda sana yardımcı olacağım.

Tekrar geçmiş olsun

Durum
    Ezgi30 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Sorma ben ilk gittim smear icin yeni ogrenmisim kadin dogum uzmani 5 sene icinde kansere cevirir dedi erken teshis kurtarmaz mi dedim hayir dedi resmen olceksin dedi o gun dunya basima yikildi

Durum
    Moderatör

Alıntı Ezgi30 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sorma ben ilk gittim smear icin yeni ogrenmisim kadin dogum uzmani 5 sene icinde kansere cevirir dedi erken teshis kurtarmaz mi dedim hayir dedi resmen olceksin dedi o gun dunya basima yikildi
    Aptallar işte bosuna heryerde neden diyorlar acaba erken teshis hayat kurtarır diye ?Benim anlamadıgım iki yıl içinde atılıyorsa bu kadar insan neden kanser oluyor sıralamada ikinci en çok kadın hastalıgı olan ,, hiç smear vermeyen biri kanser olabiliyor ama vücuttan iki yılda atılmadıgı için bu böyle oluyor yani.smeardan sonra eger hücre degişimi gözlendiyse ve leep olduysan sanırım kansere dönüşüm olmuyor fazla.

Bu Konu için Etiketler