Toplam 5 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 5 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Hpv liyim bilgi

Durum
    Sedalesa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Hpv liyim bilgi

Merhabalar 28 yaşındayım ve 5 yıldır evliyim ama eşimle 10 yıldır beraberim..
    eŞimde varikosel vardı ve 2019 da ameliyat oldu hala çocugumuz olmayinca arastirma hastanesine gidip test yaptirdik asilama icin testlerim gayet normal esiminde öyle hic bi problem yok olmamasi icin dedi dr. smaer testini de yapalim asilama icin bi plan yapalim dedi ve smear testim (16 & 18 ) pozitif..yıkıldım ne oldugunu bilmeden olmamasının da sebeb buymus diye kahroldum biraz arastirdim ve cinsel yolla bulastigini ögrendim..
    ve dr sordum esim beni aldattimi simdi diye dr.da hpvler gizli kalabiliyo dedi ama 10 yil biraz sacma geldi.. sonra biopsi yapildi cin2 oldugumu ögrendim
    10 martta dr randevum var sürec nasl ilerlicek bilmiyorum..Esimle konustum beni aldattin mi bilmek istiyorum diye oda hayir dedi ona güveniyorum ama korkumda var inanin kanser miyim degilmiyim buna takilmiyorum hastaliga kafami takmiyorum ama bu mevzu beni cok sikiyor dr da evet yada hayir demiyor beni bilgilendirirmisinz ...

Durum
    nzr_ucr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Cevap: Hpv liyim bilgi

Ben artık nereden enfekte olduğumu bırakıp,sadece iyileşmeye odaklandım kendimi.Sizde böyle yapın bence.
    Tabiki bunları düşünmek 10 yıllık bir ilişki için ağır olmalı.%99 cinsel yolla bulaşan virüs.Lakin bazı bloglarda bekar ve bakire olan enfekte olmuş kişilere de rastladım.Ama en iyisi kendi sağlığımıza odaklanmak.Olmuşu malesef değiştiremiyoruz.

Durum
    Şaşkın - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Doktorun görevi eşler arasındaki sadakati ölçmek olmadığından böyle bir soruya zaten cevap vermez. Virüs cinsel yolla bulaşıyor burası net. Burada 2 ihtimal var
    1) 10 yıldir tasiyor olabilirsiniz zaten cin2 seviyesindesiniz.Ya sizin varsa esinizden önceki partnerinizden gecti ya da siz cift olmadan önce esinize baskasindan gecti
    2) 16 ve 18 onkolojik tiplerdir 1 yıl gibi kisa bir süredede cin2 yapabilir burada bagisiklliginiz sigara/alkol aliskanliginiz beslenme biciminiz gibi belirleyiciler rol oynar.
    Kisaca bu sorunun cevabini ne doktor ne buradaki bir üye net bir sekilde verebilir. Hissettiklerinizi anliyorum ama durum bu. Gecmis olsun
    2)

Durum
    Portakal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Geçmiş olsun. Kanser olmayacaksınız korkmayın o o kadar kolay bir şey değil öncelikle onu söyleyeyim. Tabi başıboş bırakılırsa ileri düzeyde yapabiliyor. Ama siz şu an farkındasınız ve gerekeni forumda uygulayan arkadaşlar gibi yaparsanız 1/ 1.5 sene içinde sağlığınız kavuşacaksınız. ☺

Şu an çift olarak birbirinize destek olma vakti ve eşinize de test yaptırmanızı öneririm. Siğil olmasa da genotipleme testi yaptırsın. çünkü eğer onda da varsa yüksel ihtimal var onun da savaşması gerekir bununla. Şimdilik söyleyeceklerim bu kadar iyi geceler dilerim

Durum
    Akil bey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Hemen kanser düşünüp yıpratmayın kendinizi. 1-2 yıl içinde %90 kaybolur virüs. Bu süreçte kontrollerinizi yaptırın. Sigara içiyorsanız bırakın. Bağışıklık güçlü olmalı üzmeyin kendinizi. Ahcc veya condysid isimli ürünler var belki destek olarak kullanabilirsiniz direnci arttırmak için. Doktor kontrolünde kalmakta fayda var