Toplam 5 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 5 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Molluskum Sonrasý HPV Paniði

Durum
    damladamla - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Molluskum Sonrasý HPV Paniði

Merhabalar arkadaþlar hikayemi anlatýyorum. Öncelikle bekar ve tam bir vajinal iliþki yaþamamýþtým bu süre zarfýna kadar. (Sürtünme ile iliþki haricinde) 28 Kasým 2022’de genital bölge içi ya da dudaklarýnda deðil de bikini bölgesi dediðimiz üst kýsýmda tek bir sivilce gibi baþlayan oluþumlarýn bir anda çoðalmasýyla dermatoloji bölümüne koþtum. Molluskum tanýsý aldým. Doktora Hpv deðil demi diye ýsrarla sordum ve olmadýðýný söyledi. Yaklaþýk 4-5 seans kriyoterapi ile dondurttum. (Bu arada koluma bacaklarýma ve göbeðime de yayýlmýþtý baya izler mevcut vücudumda bu yüzden). Yaklaþýk 2 aydýr yeni bir lezyonum yok kontrole de gittim.

Boðazýmda bademciðin yanýnda bir et gibi bir þey görmüþtüm KBB gittim siðil deðil herkeste var alýrým istersen dedi aldý patolojiye falan da gitmedi bir daha da bir þey çýkmadý.

Ama tabi hpv mi oldum korkusudan 2 doz gardasil aþýsý oldum. 3. dozum Aðustos ayýnda. 2 doz bitiminden sonra 3 mart 2023 tarihinde evlendim. Ýlk tam vajinal cinsel iliþkimi yaþadým. Bu arada prezervatif ile korunuyoruz. 2 hafta sonra cinsel iliþki sonrasý kanamam oldu. Regl oldum sandým ve ertesi gün kanama gelmeyince hemen jinekologa gittim rahimde küçük bir yara var dedi ama sende bir þey yok dedi siðil vb türevi de bir þey yok dedi smear testi verdim. Sonuçlar bugün çýktý sonuçlar negatif. Vajinada herhangi bir siðil problemim yok.

Tüm bunlara raðmen sizce HPV testi yaptýrmalý mýyým? Yoksa gerek yok mudur? Yaþým 23 bu arada.

Durum
    Yeni Üye

Cevap: Molluskum Sonrasý HPV Paniði

Ayrýca vitamin deðerlerime baktýrdým Demir eksikliði, B 12 ve D vitaminim çok çok düþük buna raðmen siðil çýkarmýyorsam sizce bende HPV var mýdýr? Ve vajinal iliþkiyi de ilk kez 2 hafta önce eþimle yaþadým. Sürtünme ile olan iliþkilerden bulaþ süresi üstünden rahat 6 ay geçti

Durum
    Þaþkýn - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Yaptýrýn ne kaybedeceksiniz ki? Ayrica hpv 16-18 falan sigil yapmaz illa tek belirti sigil degildir. Negatifseniz bile bosuna stres oluyorsunuz. Pozitifseniz zaten bilmeniz lazým

Durum
    Yeni Üye

Haftaya reglim biter bitmez hpv testi yaptýracaðým. Kendimi yiyip bitirmektense en azýndan var mý yok mu onu bilmek istiyorum

Durum
    Þaþkýn - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Aynen bencede ona göre yol alýrsýnýz. Bu düþünceyle nereye kadar. Gecmis olsun.

Bu Konu için Etiketler