Toplam 5 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 5 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Hsv Bulaştırıcılık

Durum
    Drbilgilenelim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Hsv Bulaştırıcılık

Merhaba biraz forumda dolaştım öncelikle hasta değilim zaten hasta olmadan da bilgilenmek gerektiğini düşündüğümden buradayım.

Forumda hpv negatif olduktan sonra vücuttan o tür temizlendi deniyor. O türü başkasına bulaştırma ihtimalimiz kalmıyor diye anlıyorum. (Bilgisi olan yine yazabilir.)

Peki Hsv aktif uçuk olmadığı zamanlar da bulaşıcı mıdır? Tamamen iyileşme olmadığından hsvli biri illa partnerine hastalığı bulaştırır mı?

Durum
    threat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Cevap: Hsv Bulaştırıcılık

Hsv sinir uçlarına tutunduğu için gitmiyor ve temasta bulaşıyor diye biliyorum.

Durum
    Drbilgilenelim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Hsv IgM ve Hsv IgG testleri kandan bakılıyor diye biliyorum. Devlet hastanesi lezyon olmadan bunlara bakıyor mu? Ya da başka testi var mı?

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Alıntı Drbilgilenelim Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba biraz forumda dolaştım öncelikle hasta değilim zaten hasta olmadan da bilgilenmek gerektiğini düşündüğümden buradayım.

Forumda hpv negatif olduktan sonra vücuttan o tür temizlendi deniyor. O türü başkasına bulaştırma ihtimalimiz kalmıyor diye anlıyorum. (Bilgisi olan yine yazabilir.)

Peki Hsv aktif uçuk olmadığı zamanlar da bulaşıcı mıdır? Tamamen iyileşme olmadığından hsvli biri illa partnerine hastalığı bulaştırır mı?
    Hayır hpv ile tekrar enfekte olunabiliyor malesef. Başka bir tip kaparak ileride de enfekte olabilme ihtimali hep var

Durum
    Bergkamp1859 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Virüsler en başta subklinik seyreder. Uyku modunda değilse belirti vermesede bulaştırıcı olabilir. Bu arada biontech hsv aşısını geliştirdi ve ilk dozunu gönüllü hastalara verdi Aralık ayında. Bunun bile tedavisini buldular. Kısmet hpvye...

Bu Konu için Etiketler