Toplam 7 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 7 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: siğil çıkmışken hpv negatif sonuç

Durum
    wisdom122 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

siğil çıkmışken hpv negatif sonuç

merhabalar bugün 10 gün önce smear ve hpv dna genotipleme testi verdiğim kadın doğum uzmanıyla görüştüm sonuçlar için. bana direkt hpv negatifsin smearın temiz anormal hücreler var gibi ama yüksek riskli bir şey değil 1 sene sonra kontrole gel dedi siğiller neden çıktı birden diye sordum haliyle çünkü 3 haftada inanılmaz yayıldı ve anüs içine kadar yaktırdım ben o siğilleri 2 gün önce daha önceden kapmışsın ama şu an negatifsin gibi saçma sapan bir şey söyledi siğilleri istersen yakarım falan dedi yok canım benimle yaşasınlar onlar benim artık çocuklarım gibi ayrılamam diyemedim bakarız hocam diyip kapattım. bu hastalıkta parasını bile versen gerçekten tek doktorla halledilmeyecek heralde çünkü bana enfeksiyonun da var demişti test alırken şöyle düşünüyorum enfeksiyondan dolayı ascus çıkmış olabilir dna testi ve enfeksiyon için antibiyotik verip tekrar test istemeliydi doktorun işini de biz yapacaz okuya okuya hpv profu olduk şaka gibi. ankara ve çevresi önerebileceğiniz kadın doğum doktoru var mı acaba? tekrar test vermeli miyim? 1 sene bekleyemem ben bu şekilde

Durum
    Dayettine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Cevap: siğil çıkmışken hpv negatif sonuç

Özele gideceksen polat dursuna gidebilirsin, devlete gideceksen de hacettepedeki kadın doğumcular iyi demişti ve memnun kalmışlardı giden arkadaşlarım.Smear normal ve hpv negatifken nasıl anormal hücreler olabilir diyor kolposkopi de yapmadan onu anlamadım ama 😂 Sadece yüksek tiplere baktırdıysan ve negatif geldiyse belki siğilin olduğu ve bunların genelde 6-11 tipleriyle oluştuğunu, bunların da düşük riskli olduğunu düşünüp belki bir şey söylemiştir ama sen yinede 1 yıl asla bekleme tabi, çok geçmiş olsun.

Durum
    Tecrübeli Üye

Alıntı Dayettine Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Özele gideceksen polat dursuna gidebilirsin, devlete gideceksen de hacettepedeki kadın doğumcular iyi demişti ve memnun kalmışlardı giden arkadaşlarım.Smear normal ve hpv negatifken nasıl anormal hücreler olabilir diyor kolposkopi de yapmadan onu anlamadım ama 😂 Sadece yüksek tiplere baktırdıysan ve negatif geldiyse belki siğilin olduğu ve bunların genelde 6-11 tipleriyle oluştuğunu, bunların da düşük riskli olduğunu düşünüp belki bir şey söylemiştir ama sen yinede 1 yıl asla bekleme tabi, çok geçmiş olsun.
    teşekkür ederim ben de anlayamadım hiç neye baktıklarını da anlamadım 1 yıl hayatta bekleyemem ne zaman gitmeliyim acaba ankarada değilim yakınım ama siğilleri yaktıralı 5 gün oluyor daha çünkü 3 ay beklemeli miyim

Durum
    Tecrübeli Üye

sonuçları aldım ascus çıkmış yüksek tiplere bakılmış sadece ve hiçbirine saptanmamış negatif çıkmış o yüzden. ama kafamı karıştıran ascus enfeksiyondan dolayı mı çıkar yüksek risklileri varsa bulmayı zorlaştırır mı enfeksiyon. çünkü doktor muayene sırasında enfeksiyonun da var demişti yine de 1 yıl takip demesi bu kadar rahatlık ne anlamıyorum ya.

Durum
    Purplecrystal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Alıntı wisdom122 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    merhabalar bugün 10 gün önce smear ve hpv dna genotipleme testi verdiğim kadın doğum uzmanıyla görüştüm sonuçlar için. bana direkt hpv negatifsin smearın temiz anormal hücreler var gibi ama yüksek riskli bir şey değil 1 sene sonra kontrole gel dedi siğiller neden çıktı birden diye sordum haliyle çünkü 3 haftada inanılmaz yayıldı ve anüs içine kadar yaktırdım ben o siğilleri 2 gün önce daha önceden kapmışsın ama şu an negatifsin gibi saçma sapan bir şey söyledi siğilleri istersen yakarım falan dedi yok canım benimle yaşasınlar onlar benim artık çocuklarım gibi ayrılamam diyemedim bakarız hocam diyip kapattım. bu hastalıkta parasını bile versen gerçekten tek doktorla halledilmeyecek heralde çünkü bana enfeksiyonun da var demişti test alırken şöyle düşünüyorum enfeksiyondan dolayı ascus çıkmış olabilir dna testi ve enfeksiyon için antibiyotik verip tekrar test istemeliydi doktorun işini de biz yapacaz okuya okuya hpv profu olduk şaka gibi. ankara ve çevresi önerebileceğiniz kadın doğum doktoru var mı acaba? tekrar test vermeli miyim? 1 sene bekleyemem ben bu şekilde
    Merhaba geçmiş olsun anüs içinde siğil olduğunu nasıl anladınız? Belirtisi var mı?

Durum
    mukaddes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Size bence çok kapsamlı bir test yapmadılar. Hpv 16 ve 18den negatif olmanız bile çok iyi ancak siz hala hpv pozitifsiniz bu kadar aktif siğil olması düşük riskli tiplerden biri ile enfekte olduğunuz olasılığını arttırıyor. Dilerseniz daha kapsamlı test yapan bir lab.da test olabilir veya tedavinize odaklanıp 8 ay-1 yıl sonra testinizi tekrarlayabilirsiniz. Geçmiş olsun

Durum
    Senem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Alıntı wisdom122 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhabalar , ankaradaysaniz mutlaka derman basarani oneririm. Mukkemmel bir doktor asla pisman olmazsiniz