Toplam 3 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 3 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Hpv16 smear negatif

Durum
    Venusunkedisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Hpv16 smear negatif

Merhabalar hepinize bugun hpv tipleme sonucum geldi ve bu platformda herkesin yasadigi o korkuyu yasadim.2022 Aralik basinda akinti-kasinti sikayetimle fark ettigim sigillerimi yaktirmam bir oldu ardindan smear alindi zaten, smear negatif cikti Şubat ayinda da hpv tiplemesi yapildi tip16 Test yaptirmaya gittigim hastanede doktor dusuk tiplerden biri cikar sigara kullanmiyorsun sigilinde cikmiyor smearda temiz zaten dedi sonra bugun tip16 tokadi yedim.
    Kolposkopi yaptirmam gerekiyor fakat okullar online oldugu için memleketime geldim ve annem saglikci tek kadin hastaliklariyla ilgilenen hastanede, calisiyor devlette bu bölüm yok.Okudugum sehirde tedavimi surduruyordum ayni zamanda calisip ilaclarimi aliyordum tabi hepsi son buldu artik burda calismama izin vermezler evdesin para harcayacagin birsey yok diye.Ne yapacagimi bilmiyorum bir daha smear vermek icin vakit gelmeye basladi ama elim kolum bagli.

Durum
    Ruzgargulu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Cevap: Hpv16 smear negatif

Merhabalar, öncelikle geçmiş olsun. Hpv yüksek riskli tip pozitifliğinde kolposkopi yaptırmanız gerekiyor. Smear tek başına yeterli bir belirteç değil malesef bu yüzden ihmal etmemeniz gerek. Yakınlarda gidebileceğiniz bir ilçe hastanesi vs yok mu?

Durum
    Venusunkedisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Cevap: Hpv16 smear negatif

Alıntı Ruzgargulu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhabalar, öncelikle geçmiş olsun. Hpv yüksek riskli tip pozitifliğinde kolposkopi yaptırmanız gerekiyor. Smear tek başına yeterli bir belirteç değil malesef bu yüzden ihmal etmemeniz gerek. Yakınlarda gidebileceğiniz bir ilçe hastanesi vs yok mu?
    Ahhh ruzgargulu her zaman bu konularda sen cevap veriyorsun bana hatirliyorum seni ) simdi okudugum sehirdeki doktorumla konustum (o kadar agladim ki kadinla arkadas olduk) bana yesil alan acacagini ve jinokoloji onkolojiye gitmem gerektigini soyledi bu bolumude devlet hastanesinde buldum(annem direkt kadin hastaliklari hastenesinde calisiyor) yarin belli olacak ama bu yesil alan dedikleri seyde umarim ailemin haberi olmaz sgk babamin ustune cunku birsey biliyor musunuz bu konu hakkinda?