Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 15 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Hepsi geçecek degil mi biz yine mutlu olacağız?

Durum
    Venusunkedisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Hepsi geçecek degil mi biz yine mutlu olacağız?

Biliyorum hepimiz cok yorulduk cok cagresiz hissettik, cagresizlik cok usuturmus bunu bu hastalikla ogrendim allah daha beterinden korusun tabikide ne acılar var ama bazen insan dusunuyor ben kotu birimiyim o yuzden mi bunlari yasadim diyor en azindan ben diyorum hep.Sanki sonsuza kadar bu kısır dongunun icinde hapsolmus gibiyim stresten agiz dil uyusmasi geçirdim.İnsan bazen istiyor ki biri sarilsin gececek hepsi desin biraz olsun nefes alip dinlenmek istiyor.Herseyden ote sizi bu surecte yanliz birakmayan dostlarinizi, soyleyebildiyseniz eger ailenizi hic unutmayin olur mu? Biz karanliga gomulduk sandik oysa sadece ekildik.

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Cevap: Hepsi geçecek degil mi biz yine mutlu olacağız?

Biliyorum simdi bunu söylemem çok anlamlı gelmeyecek ama gerçekten geçecek. 1 yıl sonra veya 1,5 yıl sonra gündemin daha farklı olacak ve 'ne kadar çok kendimi üzmüşüm' diyeceksin.

Durum
    lilosu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Geçecek ama ne zaman? geçse bile tekrarlama riski olan bir hastalık maalesef ki kendi adıma konuşmak gerekirse hem tekrarlayabilen hem yüksek riskli gruba dahilim. 23 yaşındayım hatta beş gün sonra 25 olacağım. beni hayata tutan tek şey ailem ve hayallerim. hayallerim de artık bana çok uzak.. umarım geriye baktığımda gereksiz üzüldüğümü düşünürüm. Hayatıma bu şekilde öyle ya da böyle devam edeceğim ama büyük ihtimalle beni kimse böyle sevmeyecek ve aile kuramayacağım. bu dönemde insanların birbirini çıkarsız sevmesi bile zorken benim sevilme ihtimalim sıfır.. keşke zamanında bilgilenseydim ve aşı olsaydım şimdi oluyorum ama faydası bile net değil. kurtulsamda artık kimseye dokunamayacağım içimde bu engel kalıcak

Durum
    Yeni Üye

düzeltme *24 olacağım

Durum
    gulumseyecegizyeniden - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Alıntı lilosu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Geçecek ama ne zaman? geçse bile tekrarlama riski olan bir hastalık maalesef ki kendi adıma konuşmak gerekirse hem tekrarlayabilen hem yüksek riskli gruba dahilim. 23 yaşındayım hatta beş gün sonra 25 olacağım. beni hayata tutan tek şey ailem ve hayallerim. hayallerim de artık bana çok uzak.. umarım geriye baktığımda gereksiz üzüldüğümü düşünürüm. Hayatıma bu şekilde öyle ya da böyle devam edeceğim ama büyük ihtimalle beni kimse böyle sevmeyecek ve aile kuramayacağım. bu dönemde insanların birbirini çıkarsız sevmesi bile zorken benim sevilme ihtimalim sıfır.. keşke zamanında bilgilenseydim ve aşı olsaydım şimdi oluyorum ama faydası bile net değil. kurtulsamda artık kimseye dokunamayacağım içimde bu engel kalıcak
    Lütfen tetikleyici konuşmalardan uzak duralım. Yaşıtız ve ben de yüksek riskli tiplerden birini taşıyorum muhtemelen. smear sonucum cin1 geldi, hpv tipi henüz belli olmadı ama salı günü kolposkopi yaptıracağım. her ne olursa olsun, ister cin3 çıksın ister ameliyat olalım bunu atlatacağız çünkü yaşımız daha 24. bizi kabul etmeleri ne demek ayrıca? bizi biz gibi kabul etmeyenleri biz kabul edecek miyiz? bunu sor önce kendine.. gayet de bu günler geçecek. dokunacağız birilerine.. bazen kalbine bazen tenine. ama çok çok çok güven şartıyla. daha bilinçli ve daha çok düşünerek.. iyi geceler diliyorum sıkma tatlı canını

Durum
    Detaycı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Alıntı Venusunkedisi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Biliyorum hepimiz cok yorulduk cok cagresiz hissettik, cagresizlik cok usuturmus bunu bu hastalikla ogrendim allah daha beterinden korusun tabikide ne acılar var ama bazen insan dusunuyor ben kotu birimiyim o yuzden mi bunlari yasadim diyor en azindan ben diyorum hep.Sanki sonsuza kadar bu kısır dongunun icinde hapsolmus gibiyim stresten agiz dil uyusmasi geçirdim.İnsan bazen istiyor ki biri sarilsin gececek hepsi desin biraz olsun nefes alip dinlenmek istiyor.Herseyden ote sizi bu surecte yanliz birakmayan dostlarinizi, soyleyebildiyseniz eger ailenizi hic unutmayin olur mu? Biz karanliga gomulduk sandik oysa sadece ekildik.
    Herkes böyle hissetti. Ben 2 ayda attığım halde 1,5 sene ruh gibi gezdim.
    Ama sonunda geçiyor.

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Alıntı lilosu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kendine iyi bakarsan (sağlıklı beslenme, jilet yapmama, cinsellik yaşamama, sigil cıkarsa düzenli kurtulma, sigara içmeme) seni temin ederim ki, 1bucuk maks 2 yıl içinde atarsın bu virüsü. Çoğumuz böyle attık, ahcc kullansan da kullanmasan da gerekenleri yaparsan ve tek tip taşıyorsan kendine 1-1bucuk yıl ver.

Durum
    Yeni Üye

umarım salı günü senin için her şey yolunda gider güzel insan ilk öğrendiğim gün kendimi buraya attığım için düşüncelerim fazla olumsuzdu.. buraya girdikçe daha fazla fikir ediniyorum ve bakış açım değişiyor. güzel düşüncelerin için teşekkür ederim. insan bazen düştüğünde hiç tanımadığı insanın uzattığı ele uzanıyor. hayatlarımız veya yaşadıklarımız ne kadar benzer diyebiliyor. umarım güçlü şekilde bu süreci atlatırız. umarım hayatın düşüncelerin kadar güzel gider

Durum
    Yeni Üye

Alıntı Arya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kendine iyi bakarsan (sağlıklı beslenme, jilet yapmama, cinsellik yaşamama, sigil cıkarsa düzenli kurtulma, sigara içmeme) seni temin ederim ki, 1bucuk maks 2 yıl içinde atarsın bu virüsü. Çoğumuz böyle attık, ahcc kullansan da kullanmasan da gerekenleri yaparsan ve tek tip taşıyorsan kendine 1-1bucuk yıl ver.
    bende üç tür var ama bu kabus elbet bir gün bitecek biliyorum. atlatan insanları gördükçe umudum artıyor. insanların bilgiye çok ihtiyacı var bu sitenin kurulması faydalı olmuş umarım herkes sağılığına kavuşur iyi akşamlar

Durum
    Bergkamp1859 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Sizleri umutlandırmak istemem ancak biraz iyi hissetmenize yardımcı olabilirim.
    Lütfen net umutlanmayın. Banada tepki göstermeyin eğer olmaz ise.

Bilkent üniversitesinde şuanda bilim insanlarımız tarafından yapılan bir çalışma var. Çalışma neticesi hpv nin tedavisi bulunduğu yönünde. Eğer bir aksilik olmaz ise kısa zamanda açıklama yapılacak.
    Burada önemli nokta şu:
    - İlaç olmayacak, sanırım aşı olacak ancak ciddi yatırım gerekiyor.
    - Süreyi kısaltmak adına şuanda farklı şeyler deniyorlar. Yüzdelik vermiyorlar. Açıklama bekleniyor..

Bu araştırmayı ve tedaviyi yürüten ekip covid ile ilgili süreci yöneten ve ödüller alan başarılı bir ekip. Newyork üniversitesi ile bağlantılar.

Ben nerden biliyorum diye sormayın tedavisi bulunsun ne istiyorsanız açıklarım

Ancak biraz daha sabır.. lütfen.