Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 20 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Kolposkopi

Durum
    gulumseyecegizyeniden - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Kolposkopi

Herkese iyi akşamlar. 21 Şubatta devlet hastanesinde kolposkopi işlemi yaptıracağım. Biraz tecrübelerinizden, yaşadıklarınızdan bahsedebilir misiniz? Acılı bir işlem mi, uyuşturuyorlar mı, doktor riskli bir şey gördüğünde biyopsiden önce söyler mi? Teşekkürler

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Cevap: Kolposkopi

Biyopsi %100 netlik saglar ama kolposkopi de baya iyidir ve cin derecesi belirlenebilir. Galiba sedasyon uygulanıyor, ben direkt biyopsi yaptırmıştım yara vardı ordan parça alınıp gönderilmişti.

Durum
    melina17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Alıntı gulumseyecegizyeniden Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Herkese iyi akşamlar. 21 Şubatta devlet hastanesinde kolposkopi işlemi yaptıracağım. Biraz tecrübelerinizden, yaşadıklarınızdan bahsedebilir misiniz? Acılı bir işlem mi, uyuşturuyorlar mı, doktor riskli bir şey gördüğünde biyopsiden önce söyler mi? Teşekkürler
    Bende kolposkopi ile birlikte biyopsi alinmisti ve sedasyon da almadim. Biraz aciyor, ama dayanilmayacak bir sey degil(ki ben dokunulunca moraran cani tatli biriyim)

Riskli bir bolge varsa soyler, zaten kolposkopide tahmin ediyorlar genelde

Durum
    Ruzgargulu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Merhaba, geçmiş olsun ben de bu ay yaptırdım. Çok uzun süren, çok ağrılı bir işlem değil. 5-10dk arası sürüyor genelde ve doktor boyama sonrası gerekli görürse biyopsi alıyor. Aldığı doku çok küçük olduğu için dayanılamayacak kadar bir ağrı hissedilmiyor. Ama tabi biraz acı oluşuyor. İşlem sonrası, çok hafif lekelenme tarzı kanama olabiliyor.

Durum
    divoria - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Alıntı gulumseyecegizyeniden Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben de devlette yaptırdım önce kolposkopiyle baktı tehlikeli olan alanları belirledi sonra hemen o anda biyopsi yaptı ben sordum ne oluyor diye biyopsi yapacağını söyledi biraz duyarsız bi doktordu anestezi vs ister misin demedi canım yanmadı diyemem benim acımıştı ama dayanılmaz değil elbet minik bi ısırık gibi sızı oluyo garip bi acısı vardı yani imkanın varsa özelde ol yada devlette iyi bi dr bulmanı öneririm sonrasında ağrı vs olmadı ama

Durum
    Aseler - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Arkadaşlar bugün Ankara şehir hastanesinde kolposkopi oldum 2 noktadan biyopsi alındı hiç hissetmedim gibi bişey korkmayın . Kişinin acı eşiği ile de alakalı tabi bu sadece iki minik siğile Dr yakma uyguladı o biraz sızlattı ama 3 dk anca sürdü sonra geçti inşallah sonucu güzel çıkar 🙏

Durum
    puki - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Merhaba uyuşturulma vs yapılmıyor ama oldukça kısa süren acısız bir işlem. ben de yaptıracağım gün aşırı korkmuştum ama smearden farksızdı artı olarak sonrasında kanama lekelenme dahi olmadı

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Alıntı puki Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba uyuşturulma vs yapılmıyor ama oldukça kısa süren acısız bir işlem. ben de yaptıracağım gün aşırı korkmuştum ama smearden farksızdı artı olarak sonrasında kanama lekelenme dahi olmadı
    Bazıları ağrılı bir işlem olduğunu söyleyebiliyor, smear'den farksız ise iyiymiş. sizin acı eşiğiniz yüksek mi?

Durum
    Dursun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

İyi günler arkadaşlar eşimin simer testi negatif hpv 53 tip pozitif çıktı bunun içinde kolposkobi istemiş doktor doğru işlemmidir ? Kesin gereklimi bu kolposkobi simer negatif iken Medipol hastanesinde 13 bin tl Fiat istemişler
    Bu rakam çok yüksek değilmi daha uygun güvenilir bir yerde yaptıran arkadaşlar varsa yorumlarınızı bekliyorum teşekkürler

Durum
    sprinter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Alıntı Aseler Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bugün Ankara şehir hastanesinde kolposkopi oldum 2 noktadan biyopsi alındı hiç hissetmedim gibi bişey korkmayın . Kişinin acı eşiği ile de alakalı tabi bu sadece iki minik siğile Dr yakma uyguladı o biraz sızlattı ama 3 dk anca sürdü sonra geçti inşallah sonucu güzel çıkar 🙏
    Aseler merhaba şehir hastanesinde siğilinizi nasıl yaktılar? Kulak çöpü ile mi ?

Bu Konu için Etiketler