Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 16 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Smear lsil - ascus - cin 1

Durum
    keepcalm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Smear lsil - ascus - cin 1

Selam Herkese,
    Umarım felaketten hiçbir sevdiğiniz ve siz etkilenmemiştir Çok geçmiş olsun öncelikle.
    Yaklaşık 6 ay önce smear testimde Ascus, LSIL ve CIN 1 çıkmıştı. Yarın kolposkopi olacağım, çok gerginim. Sonuçlar geldiğinde de haber veriyor olurum zaten.
    Size sorum smearde Ascus, LSIL ve CIN 1 çıkanlar olmuş muydu? Normalde herkeste tek bir sonuç mu çıkıyor mesela?

Durum
    Yeni Üye

Cevap: Smear lsil - ascus - cin 1

Bir güncelleme ve düzeltme ile geldiiim, smear CIN 1'imiş bugün sevgili Arya'nın da yorumlarını referans alarak Mesut Polat'a gittim. Çok çok anlayışlı, çok rahatlatıcı bir doktor öncelikle. CIN konusunda araştırmaları olduğunu yazmıştı Arya. Buna da güvenerek gittim, normalde bu kadar gergin olmasam kolposkopi bile yapmayacağını söyledi. Kolposkopi yapıldı, 3 bölgede farklı renk değişimleri gördü, bir de rahim kanalından garanti olsun diye bir parça aldık. İşlem anestezisiz biraz acılıydı Görüntü olarak smear ile uyumlu yine CIN 1 çıkacak gibi görüyorum dedi, CIN 2 bile çıksa 24 yaşında olduğum için müdahale etmeden bekleyeceğimizi söyledi. Deflagyn sordum, önermiyor. Son durum bu, saçma sapan sorularla darlasam da inanılmaz anlayışla karşıladı. Belki birine bir faydası olur diye güncellemek istedim.

Durum
    Yonca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Alıntı keepcalm Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bir güncelleme ve düzeltme ile geldiiim, smear CIN 1'imiş bugün sevgili Arya'nın da yorumlarını referans alarak Mesut Polat'a gittim. Çok çok anlayışlı, çok rahatlatıcı bir doktor öncelikle. CIN konusunda araştırmaları olduğunu yazmıştı Arya. Buna da güvenerek gittim, normalde bu kadar gergin olmasam kolposkopi bile yapmayacağını söyledi. Kolposkopi yapıldı, 3 bölgede farklı renk değişimleri gördü, bir de rahim kanalından garanti olsun diye bir parça aldık. İşlem anestezisiz biraz acılıydı Görüntü olarak smear ile uyumlu yine CIN 1 çıkacak gibi görüyorum dedi, CIN 2 bile çıksa 24 yaşında olduğum için müdahale etmeden bekleyeceğimizi söyledi. Deflagyn sordum, önermiyor. Son durum bu, saçma sapan sorularla darlasam da inanılmaz anlayışla karşıladı. Belki birine bir faydası olur diye güncellemek istedim.
    Merhaba,
    Geçmiş olsun. Umarım sonucunuz temiz gelir.
    Muayene, kolposkopi, biyopsi ve patolojik inceleme içi toplamda ne kadar ödediniz, acaba?

Durum
    Yeni Üye

Alıntı Yonca Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba,
    Geçmiş olsun. Umarım sonucunuz temiz gelir.
    Muayene, kolposkopi, biyopsi ve patolojik inceleme içi toplamda ne kadar ödediniz, acaba?
    Merhaba, teşekkür ederim. Ödeme için henüz sigorta şirketimden dönüş bekliyorum, özel sağlık sigortanız yoksa 11 bin lira gibi bir ücret çıkartıyorlar ama kapsayıcı özel sağlık sigortası ile yarı yarıya bir fiyat geliyor sanıyorum.

Durum
    Yeni Üye

Merhaba, teşekkür ederim. Ödeme için henüz sigorta şirketimden dönüş bekliyorum, özel sağlık sigortanız yoksa 11 bin lira gibi bir ücret çıkartıyorlar ama kapsayıcı özel sağlık sigortası ile yarı yarıya bir fiyat geliyor sanıyorum.
    Yanıtınız için çok teşekkür ederim.
    Bir sorum daha olacak, kolposkopi ve biyopsi işlemi muayene odasında mı yoksa müdahale odası / ameliyathane ortamında mı yapıldı, işlem esnasında lokal de olsa, ağrı kesici vb. bir ilaç verilmedi mi?
    Çok geçmiş olsun.

Durum
    Yeni Üye

Alıntı Yonca Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yanıtınız için çok teşekkür ederim.
    Bir sorum daha olacak, kolposkopi ve biyopsi işlemi muayene odasında mı yoksa müdahale odası / ameliyathane ortamında mı yapıldı, işlem esnasında lokal de olsa, ağrı kesici vb. bir ilaç verilmedi mi?
    Çok geçmiş olsun.
    Muayene odasında yapıldı, işlem esnasında bir anestezi uygulanmadı. Hafif bir acı oluyor tuhaf bir his ama kesinlikle dayanılmayacak gibi bir durum yok. Size de geçmiş olsun

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Çok sevindim doktorumu da sevmiş olmana Kendisi aynı zamanda doğum doktorum olur, sürecimi onunla devam ettirdim ve bebeğimi kendisi sayesinde kucağıma aldım mesut hoca gerçekten çok bilgili birisi, senden daha temkinli olduğu için kendini rahatlıkla ona bırakabilirsin.

Durum
    Yeni Üye

Alıntı Arya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çok sevindim doktorumu da sevmiş olmana Kendisi aynı zamanda doğum doktorum olur, sürecimi onunla devam ettirdim ve bebeğimi kendisi sayesinde kucağıma aldım mesut hoca gerçekten çok bilgili birisi, senden daha temkinli olduğu için kendini rahatlıkla ona bırakabilirsin.
    Arya gerçekten çok anlayışlı, çok rahatlatıcı bir doktor. Psikolojim alt üst olmuşken gittim iyi ki de gitmişim diyorum. Kolposkopi sonucum için de telefonda görüştük onda da çok rahatlatıcıydı. Açıkladı her şeyi tek tek ben biraz manyakk olduğum için Sana da tekrar teşekkür edeyim bu vesileyle.

Durum
    Yeni Üye

Buu arada yine bir güncelleme yapayım, kolposkopi sonucum geldi. Smear 6 ay önce CIN 1'di bu süreçte 6 ay boyunca aralıksız AHCC kullandım, kolposkopide hiçbir şey çıkmadı. Lezyonlardan bağımsız kronik servisit diyor doktor ona bir şey yapmadı, iltihap gibi bir şey sanırım ama ilaç falan kullanma bir şey çıkmadı geçmiş olsun dedi. İnanamadım ama smear yanlış çıkmadıysa 6 ayda AHCC ile lezyonu gerilettim sanıyorum. Bu süreçte maalesef sigarayı bırakmamıştım AHCC kullanıp beslenmeme dikkat ettim. Kolposkopiden sonra Mesut Bey'le görüşüp tamamen bıraktım, o gün bugündür içmiyorum. Elektronik sayılmıyordur umarım arada elektronik kaçamağım oluyor

Durum
    Yeni Üye

Muayene odasında yapıldı, işlem esnasında bir anestezi uygulanmadı. Hafif bir acı oluyor tuhaf bir his ama kesinlikle dayanılmayacak gibi bir durum yok. Size de geçmiş olsun
    Çok teşekkür ederim, sağ olun.