Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan BirinciBirinci 12
Toplam 16 adet sonuctan sayfa basi 11 ile 16 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Smear lsil - ascus - cin 1

Durum
    Yonca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Cevap: Smear lsil - ascus - cin 1

Alıntı keepcalm Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Buu arada yine bir güncelleme yapayım, kolposkopi sonucum geldi. Smear 6 ay önce CIN 1'di bu süreçte 6 ay boyunca aralıksız AHCC kullandım, kolposkopide hiçbir şey çıkmadı. Lezyonlardan bağımsız kronik servisit diyor doktor ona bir şey yapmadı, iltihap gibi bir şey sanırım ama ilaç falan kullanma bir şey çıkmadı geçmiş olsun dedi. İnanamadım ama smear yanlış çıkmadıysa 6 ayda AHCC ile lezyonu gerilettim sanıyorum. Bu süreçte maalesef sigarayı bırakmamıştım AHCC kullanıp beslenmeme dikkat ettim. Kolposkopiden sonra Mesut Bey'le görüşüp tamamen bıraktım, o gün bugündür içmiyorum. Elektronik sayılmıyordur umarım arada elektronik kaçamağım oluyor
    Sonucunuzun, iyi olmasına çok sevindim.
    Gözünüz aydın. İleriki zamanlarda yaptıracağınız muayeneleriniz ve test sonuçlarınız da hep güzel, iyi olsun inşallah.

Durum
    Yonca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Alıntı Arya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çok sevindim doktorumu da sevmiş olmana Kendisi aynı zamanda doğum doktorum olur, sürecimi onunla devam ettirdim ve bebeğimi kendisi sayesinde kucağıma aldım mesut hoca gerçekten çok bilgili birisi, senden daha temkinli olduğu için kendini rahatlıkla ona bırakabilirsin.
    Merhaba Arya Hanım,
    Tebrik ederim, gözünüz aydın, bebeğinizi güle güle, sağlıkla, kolaylıkla büyütün inşallah.
    Bir ara rahim ağzınızda kısalık geliştiğinden bahsetmiştiniz, galiba. Doğum miadında gerçekleşti mi, bir sorun yaşadınız mı?

Durum
    Berilmutlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Bir güncelleme ve düzeltme ile geldiiim, smear CIN 1'imiş bugün sevgili Arya'nın da yorumlarını referans alarak Mesut Polat'a gittim. Çok çok anlayışlı, çok rahatlatıcı bir doktor öncelikle. CIN konusunda araştırmaları olduğunu yazmıştı Arya. Buna da güvenerek gittim, normalde bu kadar gergin olmasam kolposkopi bile yapmayacağını söyledi. Kolposkopi yapıldı, 3 bölgede farklı renk değişimleri gördü, bir de rahim kanalından garanti olsun diye bir parça aldık. İşlem anestezisiz biraz acılıydı Görüntü olarak smear ile uyumlu yine CIN 1 çıkacak gibi görüyorum dedi, CIN 2 bile çıksa 24 yaşında olduğum için müdahale etmeden bekleyeceğimizi söyledi. Deflagyn sordum, önermiyor. Son durum bu, saçma sapan sorularla darlasam da inanılmaz anlayışla karşıladı. Belki birine bir faydası olur diye güncellemek istedim.
    Merhaba, benim de smearim de bir 8 ay kadar önce ascus çıktı ve 6 ay sonra tekrar kontrol istedi doktor, ek bir şey yapmadı şimdi tekrar smear alındı açıkçası çok gerginim 21 yaşındayım ama salak kafam yüzünden hastalığın ciddiyetini sonradan anladım yazın biraz alkollerle geçti ama şu son 3 aydır ciddiyetini fark ettiö çok şükür. Spor yapıp sebze ağırlıklı besleniyorum, 1 aydır da ahcc kullanıyorum. Durumlardan ötürü devlet hastanesine gittim sonucumun okunmasından memnun kalmazsaö ya da daha güvenilir bir yere gitmek istersem diye ben de bahsettiğiniz doktoru düşünüyorum fakat ayıptır sorması kendisinin muayene kolposkopi ve biiyopsi ücretini öğrenebilir miyim? Hastane pek bilgi vermiyor ve durumumda çok iyi değil hazırlkıklı olmam lazım eğee gidebilirsem oraya, şimdiden teşekkürler.

Durum
    keepcalm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Alıntı Berilmutlu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba, benim de smearim de bir 8 ay kadar önce ascus çıktı ve 6 ay sonra tekrar kontrol istedi doktor, ek bir şey yapmadı şimdi tekrar smear alındı açıkçası çok gerginim 21 yaşındayım ama salak kafam yüzünden hastalığın ciddiyetini sonradan anladım yazın biraz alkollerle geçti ama şu son 3 aydır ciddiyetini fark ettiö çok şükür. Spor yapıp sebze ağırlıklı besleniyorum, 1 aydır da ahcc kullanıyorum. Durumlardan ötürü devlet hastanesine gittim sonucumun okunmasından memnun kalmazsaö ya da daha güvenilir bir yere gitmek istersem diye ben de bahsettiğiniz doktoru düşünüyorum fakat ayıptır sorması kendisinin muayene kolposkopi ve biiyopsi ücretini öğrenebilir miyim? Hastane pek bilgi vermiyor ve durumumda çok iyi değil hazırlkıklı olmam lazım eğee gidebilirsem oraya, şimdiden teşekkürler.
    Merhaba, içinizi rahat tutun öncelikle benim smear CIN 1 olmasına rağmen bu kolposkopimde hiçbir şey çıkmadı, bu süreçte 7 ay AHCC kullandım. Öyle hızlı ilerlemiyor herkeste, özellikle yaşınız bu kadar gençken. Ücret olarak hastaneden direkt öğrenmiştim ben, özel sağlıkk sigortam olduğundan 6 bin civarı ödedim ama olmadığı taktirde 12-15 arası değişebiliyormuş.

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Alıntı Yonca Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba Arya Hanım,
    Tebrik ederim, gözünüz aydın, bebeğinizi güle güle, sağlıkla, kolaylıkla büyütün inşallah.
    Bir ara rahim ağzınızda kısalık geliştiğinden bahsetmiştiniz, galiba. Doğum miadında gerçekleşti mi, bir sorun yaşadınız mı?
    Evet mesut hoca çok iyi bir doktor, kendisi sayesinde doğum miadında gerçekleşti. Çok iyi takip etti, temkinli, garantici birisi. Ben de dikkat ettim tabi

Durum
    Berilmutlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Merhaba, içinizi rahat tutun öncelikle benim smear CIN 1 olmasına rağmen bu kolposkopimde hiçbir şey çıkmadı, bu süreçte 7 ay AHCC kullandım. Öyle hızlı ilerlemiyor herkeste, özellikle yaşınız bu kadar gençken. Ücret olarak hastaneden direkt öğrenmiştim ben, özel sağlıkk sigortam olduğundan 6 bin civarı ödedim ama olmadığı taktirde 12-15 arası değişebiliyormuş.

Çok teşekkür ederim