Toplam 3 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 3 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Hpv'nin yarattığı diğer korkularım

Durum
    Venusunkedisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Hpv'nin yarattığı diğer korkularım

Merhaba hepinize size icimi dokmek istiyorum cunku konusacagim baska biri yok ve kalbime agir geliyor artik kendimi sakinlestiremiyorum her sabah aglayarak uyaniyorum.Aralik ayinda hpv teşhisi konuldu yeni test verdim, bu forum sayesinde kendimi daha guclu hissediyorum benimle ayni derdi olan kisilerin cok guzel motivasyon yazilarini okudum cok guclu hissettim burayi kesfedince dolasinca.Fakat artik paronayak olmaya basladim.Ya bu hastaliga yakalandiysam baska hastalıklarım varsa ya hepatitsem ya hiv/aids hastasiysam ya baska seylerim varsa haftalardir kendimde degilim doktora bu panigimi anlattim bu hastaliklar bazen aseptomiktir dedi (son birlikteligim kasim ayinin basinda oldu) ben o saatten sonra aklimi kaybettim.Hayatimda cok insan olmadi fakat aldatildim ve bu sekilde kaptim hpvyi ya baska seylerim de varsa? Test yaptirmak için menatal olarak guclu değilim annem saglikci bir gun ogrenir diye de korkuyorum. Ölmeden önce yasamak istiyorum kendimi toparlayamiyorum

Durum
    Cilekkiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Cevap: Hpv'nin yarattığı diğer korkularım

Özele gel konuşalım canım sakin ol. Kadınım.

Durum
    keepcalm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Cevap: Hpv'nin yarattığı diğer korkularım

Bu korku hepimizde var, ben bugün kolposkopim için doktora gidene kadar bir lokma yemek yiyememiş anksiyete krizleri yüzünden yataktan kalkamamıştım. Ta ki doktorla görüşene kadar. Şunu kendine hatırlat, bundan 1 sene sonra geriye dönüp baktığında ne günlermiş diyeceksin. Kendime sık sık hatırlatıyorum bunu. Korktuğun tüm senaryolar sadede kafanın içinde, doktor bugün yolda gördüğümüz 10 kişiden 7-8'i HPV'li ve haberi bile yok dedi. Bilinçlisin ve atlatacaksın. Yardımı olacaksa özelden de konuşabiliriz, yalnız değiliz. Bu hastalıktaki en kilit nokta psikoloji, lütfen bunu olabildiğince sağlıklı tutmaya çalışalım, hep birlikte.