Sayfa 1 Toplam 5 Sayfadan 123 ... SonuncuSonuncu
Toplam 47 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Kriyoterapi Tedavisi ve Yaraları

Durum
    IceLatte - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Kriyoterapi Tedavisi ve Yaraları

Herkese selam,

Bugün ilk teşhisten beri 10. kriyo olmanın gururunu yaşıyorum.

Bu sefer doktora gitmeden önce kalemle çizerek gittim baya güldük doktorla ama artık gına geldi. Bu sefer oldukça yoğun oldu ve ciddi anlamda iz kalmasından korkuyorum. Sünnet olmuş kadar olduk gerisini de bırakmadık umarım Aynı yere defalarca yapıldı. Ülser olmaması için Fito krem kullanıyorum.

AHCC ve Multivitamin kullanıyorum 1 ay oldu. Umarım artık daha az sıklıkla çıkar çünkü bugün 25 e yakın yakıldı bazıları küçük bazıları biraz daha büyük.

Kriyo geçmişlerimizi paylaşalım ki akılda kalan sorulara bir bakım cevap arayabiliriz.

Durum
    hepeve - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Moderatör

Cevap: Kriyoterapi Tedavisi ve Yaraları

10.kriyodasın ve 25 tane siğilmi çıkarıyorsun? kriyo artııkça siğillerde azalma olması gerekir.10.kriyo yaklasık bi 6 aya tekabül eder sanıyorum.siğiller 5-6 aydan sonra azalmaya başlarki ben hiç 25 siğil cıkarmadım çok şükür.seni korkutmak istemem ama ahcc umarım iyi gelecektir.sigara ve alkol kullanıyorsan azaltmanı öneririm.

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Hahahaha plaket verelim

Oha 10 çok ya, niye senin sigiller bu kadar dirençliler?

O izler ilk etapta bayagı bir süre kalacak icelattecim, ama mesela benim ilk kriyoterapimden bayagı ız vardı onlar yaklasık 4-5 aydır yenı geciyorlar, 1 bucuk yıldır da hpv oldugumu dusunursek (gerçi şu an negatıf olmus bıle olabılırım bılmıyorum). Yani bi 6-7 ay filan kalıyor azalıyor ama, bazı yerlerdeki minik izler hiç geçmiyor 1-2 tane oyle var bende..

25 gerçekten çok, bak bir şey diyeceğim bu kadar sigil cıkmasının ve buyuk olmasının baska sebepleri olabilir mesela b12 eksikligin ya da demir eksikligin, folik asit eksikligin olabilir. Sen bu bunlara baktırsana, sonucta bagısıklık ıcın önemli, eksikler varsa onlar ıcınd e takvıye almanı onerırım. Benim sigiller neredeyse 9. aydan sonra tek tük cıkmaya sonra da cıkmamaya basladı. Yani benımkı de uzun bır sureç ama seninki kadar cok sıgılım hıc cıkmıyordu (2-3 tane filan her kriyoda) Sen bi baktır o degerlerine..

Durum
    skyslim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Banlı Üye

Arkadaşlara katılıyorum. Benim de tek tük çıkıyor ve 4 kere kriyo yaptırmışımdır toplamda. Ya doktor kriyodan çalıyor ya da dediği gibi arkadaşların bağışıklıkla alakalı bir durum mevcut. Yaralar genelde 2 haftada tamamen geçiyor ama izler çok az rahatsız etmeyecek şekilde kalıyor. Aldara sonrası iz kalmıştı bende hala da durur ama kriyo da zamanla geçiyor izler.

Durum
    gicik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye
    Nereden
    Ankara

İz kalmamasi icin dermatixSi ultra jel kullanabilirmissin. Bugun bende koter oldum dermatologun onu onerdi. Hatta koter yapmayalim kriyo yapalim estetik acidan sonra hos durmuyo dedi bende hoslugu birak doktor hanim kurtulalim gitsin sunlardan dedim😂O da o zaman bu jeli almani oneririm dedi ben de aldim. 60tl gibi bi fiyati vardi baska seyler de aldigim icin yaninda tam bilmiyorum net fiyati

Durum
    hepeve - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Moderatör

Alıntı gicik Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İz kalmamasi icin dermatixSi ultra jel kullanabilirmissin. Bugun bende koter oldum dermatologun onu onerdi. Hatta koter yapmayalim kriyo yapalim estetik acidan sonra hos durmuyo dedi bende hoslugu birak doktor hanim kurtulalim gitsin sunlardan dedim😂O da o zaman bu jeli almani oneririm dedi ben de aldim. 60tl gibi bi fiyati vardi baska seyler de aldigim icin yaninda tam bilmiyorum net fiyati
    Sanırım 60lira oldugu için vermiş olmalı 😀

Durum
    blackswan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

diğer tüm önerilere ek olarak, elma sirkesini denedin mi icelatte? kriyo bende de pek işe yaramamıştı, diğer yöntemleri denesen, en azından koter gibi?

Durum
    Özel Üye
    Nereden
    Ankara

Alıntı hepeve Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sanırım 60lira oldugu için vermiş olmalı 😀
    Hahahah 😂Kaziklandim mi🤓
    Ya ama estetik ameliyatlari sonrasi kullaniliyo herhalde contractubex muadili gibi bisey. sanirim contractubex kortizon iceriyor o yuzden sigil tedavisinde iz kalmamasi icin kullanilmasi onerilmiyo gibi bisey hatirliyorum😊

Durum
    IceLatte - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Açık konuşmak gerekirse bu 25 adet dediğim siğilin yarısı iğne deliği boyutunda. Geri kalanı normal siğil şeklinde ve bunun da yarısını belli bir bölgede Barcelona'daki yapılar gibi nizamı dizilmişler inatla orada çıkıyorlar.

Demir, Folik Asit baktırmadım ama zaten sporcuyum ve yediklerime çok dikkat ediyorum. Hareketli olduğum için aburcubur da yiyorum ama bağışıklığa bir etkisi olacağını sanmıyorum.

Alkol son 3 aydır sadece 4 defa aldım ve çok da almadım. Sigara kullanıyorum ama seyrek.

Bu sefer içime doğdu çok daha az çıkacak gibi geliyor bundan sonra. Sanki öncesinde bir yerden yayılıyor gibi geldi. Solgar VM-75 ve AHCC kullanıyorum. Her gün 5 yumurta yiyen adamın folik asidi eksik mi olurmuş arya haha şaka bir yana kesinlikle genel bir kan testi yaptırsam iyi olacak. Umarım bu seantan sonra daha iyi olacak ben de telaş yaptım şimdi bende mi sıkıntı var acaba diye.

Bu arada aşırı titizlikten çok ufak olup siğil olduğunu düşündüğüm şeyleri bile dondurttum (doktorlra çok üstün körü bakıyor devlet hastahanelerinde). Artık estetik kaygılarımda devreye girmeye başlayınca böyle bir başlık açmayı düşündüm

Durum
    Özel Üye
    Nereden
    Ankara

Benim erkek arkadasimin da sigilleri bi anda 26 taneye ulasmisti dedigin gibi igne ucu kadar olandan normal sigil olanlara kadar vardi. Devlet hastanesinde surekli kriyo oluyodu. En son ozel muayneye gittik sirf sectigimiz doktor koter yapiyo diye. Koterini olduktan 1,5 ay sonra sigilleri 7-8 adet kalmisti. Onlari da koter yaptirdi. Suan yok 2 ay gecti. Ve kendisine hic dikkat etmez surekli yagli seyler yer kahve cok tuketir su az icer uyku duzeni yoktur falan filan...
    diyecegim o ki kriyo sigillerinde ise yaramiyo olabilir. Bence koteri de denemelisin

Bu Konu için Etiketler