Toplam 3 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 3 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Ne yapıcağımı bilmiyorum:((

Durum
    busbus2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Ne yapıcağımı bilmiyorum:((

Selam,2 hafta önce hpv yüksek riskli pozitif olduğumu öğrendim ama hpv 16 ve 18 değil. Şu iki hafta boyunca kabullenememe süreci geçirdim. Şuan da genitalde siğillerim var.İlerde kansere dönüşür diye korkuyorum.Ne yapıcağımı bilmediğimden tavsiyelerinizi bekliyorum. Teşekkürler şimdiden

Durum
    Canerr7899 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Cevap: Ne yapıcağımı bilmiyorum:((

Alıntı busbus2 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Selam,2 hafta önce hpv yüksek riskli pozitif olduğumu öğrendim ama hpv 16 ve 18 değil. Şu iki hafta boyunca kabullenememe süreci geçirdim. Şuan da genitalde siğillerim var.İlerde kansere dönüşür diye korkuyorum.Ne yapıcağımı bilmediğimden tavsiyelerinizi bekliyorum. Teşekkürler şimdiden
    Kanserleşme dediğin olay o kadar kolay birşey değil çok uzun yıllar alıyor oda hiç bir önlemini almayan dünyadan bir haber siğilleri et beni sanan bilinçsiz kişiler için geçerli
    Çıktıkca siğilleri aldır uzun süre vücudunda kalmasın zaten doktorlar geleceği ön görürler ve ihtimalleri en aza indirirler hatta yok ederler doktora git ve takibini yaptır lütfen çıktıktaca siğilleri yaktırırsan ve bağışıklığı da güçlü tutarsan atlatacaksın çoook atlatan var bu sitede hpv yi

Durum
    Ruzgargulu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Cevap: Ne yapıcağımı bilmiyorum:((

Alıntı busbus2 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben de hazırlıklı olmama rağmen yüksek riskliye sahip olduğumu öğrendiğimde şok geçirip oturup ağladım ama şunu düşünmek gerek bence: Eğer o kondilom çıkmasaydı belki hiç önlem alamayacaktık. Tesadüfen test yaptırıp pozitif çıkan o kadar kişi var ki. En azından şunu düşün ben bunu erken evrede yakaladım ve bu yüzden şanslıyım. Bağışıklığını güçlü tutup tedavilerini ve kontrollerini düzenli yaptırdıktan sonra birçok kişi negatife dönüyor zaten .