Toplam 9 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 9 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: HPV Tip16 Pozitif | HPV ile mücadeleye başlıyorum 💪🏻

Durum
    Ruzgargulu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

HPV Tip16 Pozitif | HPV ile mücadeleye başlıyorum 💪🏻

Herkese merhabalar. 1 ay önce genital bölgemde siğil görmem ile başlayan sürecim bugün hpv tip16 ve tip73 pozitif olduğumu öğrenmemle devam ediyor. Kondilom mevcut olduğu için tip6 çıkar diye tahmin ediyordum fakat en korktuğum tiplerden biri olan 16 pozitif geldi malesef. Sonucun şokuyla ağlamaya başlamışken aklıma burda okuduğum başarı öyküleri geldi ve kendimi toparladım. Doktorumla kolposkopi için iletişime geçtim, hemen AHCC siparişimi verdim. Geçen gün ilk doz aşımı da olduğum için biraz kendimi rahatlatmaya çalıştım. Hem kendime moral motivasyon olsun diye hem de en azından bu süreci yaşayanlara da örnek teşkil etsin diye bu konuyu açmak istedim. Şu anda en büyük korkum cin değerinin yüksek çıkması fakat iyi düşünmek istiyorum. Umuyorum ki en geç 1 sene sonra bu başlığı HPV’yi yendim diye güncelleyeceğim

Durum
    friday - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Cevap: HPV Tip16 Pozitif | HPV ile mücadeleye başlıyorum 💪🏻

Alıntı Ruzgargulu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Herkese merhabalar. 1 ay önce genital bölgemde siğil görmem ile başlayan sürecim bugün hpv tip16 ve tip73 pozitif olduğumu öğrenmemle devam ediyor. Kondilom mevcut olduğu için tip6 çıkar diye tahmin ediyordum fakat en korktuğum tiplerden biri olan 16 pozitif geldi malesef. Sonucun şokuyla ağlamaya başlamışken aklıma burda okuduğum başarı öyküleri geldi ve kendimi toparladım. Doktorumla kolposkopi için iletişime geçtim, hemen AHCC siparişimi verdim. Geçen gün ilk doz aşımı da olduğum için biraz kendimi rahatlatmaya çalıştım. Hem kendime moral motivasyon olsun diye hem de en azından bu süreci yaşayanlara da örnek teşkil etsin diye bu konuyu açmak istedim. Şu anda en büyük korkum cin değerinin yüksek çıkması fakat iyi düşünmek istiyorum. Umuyorum ki en geç 1 sene sonra bu başlığı HPV’yi yendim diye güncelleyeceğim

merhabalar , çok geçmiş olsun bende hpv16 ve cin1 var , sonuç ne olursa olsun çözümü var hepimiz atlatacağız. güzel haberlerinizi bekliyorum

Durum
    Yeni Üye

Alıntı friday Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    merhabalar , çok geçmiş olsun bende hpv16 ve cin1 var , sonuç ne olursa olsun çözümü var hepimiz atlatacağız. güzel haberlerinizi bekliyorum
    Çok teşekkür ederim, umarım hepimiz en kısa zamanda sağlığımıza kavuşuruz ve negatif haberlerimizi paylaşırız 🌸

Durum
    Yeni Üye

Güncelleme: Bugün kolposkopi işlemi gerçekleşti ve AHCC siparişimin gelmesi üzerine kullanmaya başladım. Bunun haricinde d vitamini seviyemi bilmediğim için d vitaminine de başladım. Bu hafta içerisinde propolise de başlamayı düşünüyorum.
    Beslenme ve uyku düzenimi değiştirmek de hedeflerim arasında. Sigara kullanmıyorum, alkol tüketimim ayda 3-4 kez. Tatlı ve hamur işine inanılmaz düşkünüm, biraz azaltıp daha dengeli beslenmeye çalışacağım.

Durum
    Güley - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Vajina girşinde bayazlaşma varmı acaba benimde siğlleirm var anüs kısmında ve vajina bölgesinde. Ama bun gün dkkatimi.çeken şeyy vajina girişi bembeyaz olmuş, neden acaba hpv16 taşıcısıyım kolposkopi oldum cin 1 geldi.

Durum
    Yeni Üye

Merhaba mantar enfeksiyonu geçiriyor olabilirsiniz. Doktorunuza danışın bence, burdan net cevap vermemiz mümkün değil.

Durum
    Yeni Üye

Güncelleme: Kolposkopi sonucum çok şükür temiz geldi. Ahcc’ye başladım fakat düzenli kullanamıyorum henüz. Hap içmeyi sevmediğim için 6 taneyi içerken inanılmaz midem bulanıyor ama kendimi zorlamaya çalışıyorum. Her gün 2 bardak yeşil çay içiyorum mutlaka.

Durum
    Yeni Üye

Güncelleme: HPV ile resmi olarak tanışalı 1.5 ay olmuş. Bu 1.5 ayda bunu fazla kafama takmadan günlük hayatıma devam etmeye çalışıyorum. AHCC kullanımım halen düzensiz fakat evde olduğum sürece her gün içmeye çalışıyorum. Ayriyeten D vitamini düzeyim düşük olduğu için d vitaminine başladım. Onun harici her gün yeşil çay içiyorum mutlaka. Haftada 2-3 gün de propolis tüketiyorum. İlaç içmeyi sevmeyen biri olarak sürekli takviye almak zorunda kalmak benim için baya zorlu oluyor ama bu hastalıktan kurtulmak için mümkün olduğunca önerilen takviyeleri kullanmayı deniyorum. Şimdilik gözlemlediğim başka bir siğil oluşumu yok. Umarım da böyle devam eder. Sürecin seyrine göre yaz sonu test yaptırmayı planlıyorum.

Durum
    meralmeral1453 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Çok geçmiş olsun, bende de Aralık 2022 tarihinde tip 16 gelmişti. Benim yaşım 68...Bu arada propolis ve d vitamini aldım, ev yapımı kefir, yoğurt, çiğ kabak çekirdeği düzenli tükettim. Her gün 8-10 km yürürüm. 16.02 tarihinde koloskopi (makroskopi) yaptırdım. Sonuç p16 negatif. immünhiskimyasal inceleme - Ki-67 bazalda pozitiflik izlenmiş... Çok da anlayamadım ama, p16 negatif olması sevindirdi...