Toplam 7 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 7 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: idrar yolu hpv

Durum
    ugur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

idrar yolu hpv

selam arkadaslar
    benim bundan bir ay önce genital siğilim vardı. bunları verutol ile yaktım şu anda görünürde siğil yok ama penis içinde siğil oldugunu düşünüyorum. çünkü catallı işiyorum ve bu boşalmadan sonra daha belirgin oluyor. aynı zamanda boşalmadan sonra penisim şişiyor. bunun için ürologa gittim kan ve idrar tahlili yapıldı. bir sey yok dendi. ben sorunları tekrar söyleyince beni cildiyeye yönlendirdi. şimdi benim ne yapmam gerekiyor. bu şişme ve çatallı işeme nasıl gecer. hangi doktara ve hastaneye gitmeiliyim.yardımcı olur musunuz

teşekkürler

Durum
    karmasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Cevap: idrar yolu hpv

Merhaba

Öncelikle geçmiş olsun.Uzmanlar penis üretrasın da siğillerin nadir görüldüğünü söylemekte.Anladığım kadarıyla gittiğin doktor çok bilgi sahibii değil bu konuda başka bir üroloğa gitmeni tavsiye ederim genel olarak muayene olduktan sonra eğer bu durumdan geçekten süpheleniyorsan sistoskopi yaptırmayı talep et doktorundan .Kamera yardımıyla üretradan mesaneye kadar bakıla bilmekte.Onun dışında üretradan sürüntü yöntemiyle hpv testi yaptırabilirsin.Buda hem eğer gerçekten penis içerisinde hpv varsa bunu anlamanı sağlar eğer yoksada kafandaki soru işaretleri azalmış olur.Şişme konusuda bişey söyleyememem o konuda bir bilgim yok gene bu konuyu da farklı doktorlara sorarak net bir bilgiye ulaşacağını düşünüyorum.

Tekrar geçmiş olsun sağlıklı günler dilerim

.

Durum
    Yeni Üye

Peki bu sistoskopi her hastanede yapılıyor mu devlet hastanelerinde mesela yoksa özele mi gitmem gerekiyor onerebileceginiz hastane ve doktor vr mi
    Teşekkürler

Durum
    Tecrübeli Üye

Hangi şehirde yaşıyorsunuz ?

Durum
    dagon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

bende bu "nadir görülüyor yaaaa" diyen doktorlara hastayım.

yaş 17 "nadir görülüyor yaaaa" toxoplasma gondii görme noktama yerleşmişti 1,5 sene kortizonlu tedavi gördüm de yaralı bereli kurtardım gözü.

yaş 28 "nadir görülüyor yaaaa" candida albicans(türevleri) bağırsağımı istila etti ve 4 senede immün sistemimi çökertti ve hala kurtulmaya çalışıyorum üstüne "nadir görülen" üretral siğilim var(eminim). şimdi gidip doktor ikna etmem gerekecek.

ve bu durumdayken hastalıklarımın hepsini doktorlara ağzımla türkçe olarak ifade etmeme rağmen Tanrı egolarını kıramadım. o nedenle bu şekilde davranan kişilere bırakın doktor demeyi insan bile denilemez şahsi kanaatimce.

belki ben "nadir görülen" sınıfındayım akıllı(!) doktor(!) kardeşim. nasıl olacak bu iş neye göre karar veriliyor sık görülenle nadir görülen arasındaki fark aktif röntgen ışını bakışınla mı muayene ediyorsun hemen. bazen haberlerde doktoru dövdüler diye haber çıkıyor ya (hepsine hak vermiyorum tabi)... belki bana kızacaksınız ama ben gençliğimden beridir ciddi sağlık sorunlarıyla uğraşıyorum gerçekten inanın bazıları sınırlarınızı öyle bir zorluyor ki yapmam demeyin emin olun yaparsınız.

bu arada çok geçmiş olsun umarım hekimlik lisansını almış bi insana denk gelir ve tedavini olursun yoksa umudunu kırmak istemem ama bu ülkede bu eğitim siteminde bu kafa yapısıyla yetişen tüccarlarla bizim tedavi olmamız milli piyangoda büyük ikramiye tutturmamızla aynı orandır.

"nadir bi durum yaneeee"

Durum
    Yeni Üye

İstanbul Anadolu yakasındayim
    Uretradan süruntu alindiginda eğer negatif çıkarsa bu hpv olmadığım anlamına mi gelir yoksa sadece Uretrada olmadığını mi gösterir ?

Durum
    Tecrübeli Üye

Üretradan hpv örneği aldırıp negatif çıkarsa ve eğer aktif siğilleriniz varsa yada periyodik olarak çıkmaya devam ediyor ise , bu hpv sahip olduğunuzu fakat üretraya yayılmadığını gösterir.Biliyorsunuz hpv deri hücresi bazlı bir virüs olduğu için derinin her noktasında hpv vardır diyemeyiz.

Aynı elde çıkan siğiller gibi düşünebilirsiniz.Bunlarda hpv virüs ailesinin sebep olduğu derisel bozulmalardır fakat tür olarak farklı olduklarından kansere neden olmazlar.Örnek veriyorum işaret parmağınızda siğil bulunmakta bu sadece işaret parmağınızın o bölümünde hpv ye sahip olduğunuzu gösterir.Diğer parmaklar yada bütün elin hpv ye sahip olduğu anlamına gelmez.İşaret parmağınızdaki o siğili keser, parçalar yada sivilce gibi patlamaya çalışırsanız diğer parmaklara yada elin diğer bölgelerine de yayılma ihtimalini arttırırsınız.Benzer şekilde genital bölgedeki siğiller içinde durum aynıdır.Bu nedenle bildiğiniz gibi doktorlar yayılımı engellemek adına siğilli bölge derisini kriyo yada koter yardımıyla yok ederler.

Bu Konu için Etiketler