Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 11 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Hpv 18, 45 ve cin3

Durum
    Nesli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Hpv 18, 45 ve cin3

Merhaba. Yaklaşık 3-4 ay önce hpv 18 ve 45 pozitif olduğumu öğrendim. Ascus ve cin2. Yakın zamanda konizasyon yapıldı, sonucu henüz çıkmadı. Sizlere sormak istediğim, hpv bulaştıktan ne kadar süre sonra bu seviyeye gelebilir? Son iki yılda kapmış olabilirim miyim? Bilgisi olan varsa şimdiden çok teşekkür ediyorum, benim için çok önemli bir konu.
    Bir de antibiyotiğe rağmen geçmeyen idrar yolu enfeksiyonu olmuştu, 5 ay sürmüştü neredeyse. Hpv böyle bir şeye sebep olabilir mi?

Durum
    Yeni Üye

Cevap: Hpv 18, 45 ve cin3

Başlık yanlış oldu düzeltemem, yeni üyeyim
    Doğrusu cin2.

Durum
    Ysm
    Ysm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Merhaba benim de teshis oncesi 4, 5 ay boyunca enfeksiyon sandigim kotu kokulu akintilar olmustu. Doktorlar iki kez fitil verip yollamisti. Eger normal olandan farkli bir akintin barsa evet bu hpv ile iliskili olabilir. Vucut bi sekilde alarm veriyormus aslinda. Ne kadar surede ne olur sorusunun da cevabi yok maalesef bazi insanlarda 5 senede olurken basilarinda cok daha kisa surelerde de olabiliyormus. Benim doktorum cin 2 icin en az 1,2 senesi var demisti . Ama yine de net bir seyler demek mumkin degil galiba.

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Alıntı Nesli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba. Yaklaşık 3-4 ay önce hpv 18 ve 45 pozitif olduğumu öğrendim. Ascus ve cin2. Yakın zamanda konizasyon yapıldı, sonucu henüz çıkmadı. Sizlere sormak istediğim, hpv bulaştıktan ne kadar süre sonra bu seviyeye gelebilir? Son iki yılda kapmış olabilirim miyim? Bilgisi olan varsa şimdiden çok teşekkür ediyorum, benim için çok önemli bir konu.
    Bir de antibiyotiğe rağmen geçmeyen idrar yolu enfeksiyonu olmuştu, 5 ay sürmüştü neredeyse. Hpv böyle bir şeye sebep olabilir mi?
    Ben cin3 olduğumda, doktora sormuştum. Çok kısa sürede ilerleyebilir mi demiştim, olabilir demişti.
    O yüzden 3-4 ay belki erken ama her şey 6 ay - 1 yıl içinde olabilir. Ama ben bizim azınlık olduğumuzu düşünüyorum, genelde bu kadar hızlı ilerlemediğini sadece zamanında benim, eğer sen de şüpheleniyorsan böyle kısa sürede ielrleme durumundan senin de başına gelmiş olma ihtimali olabilir.

Durum
    Yeni Üye

Alıntı Ysm Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba benim de teshis oncesi 4, 5 ay boyunca enfeksiyon sandigim kotu kokulu akintilar olmustu. Doktorlar iki kez fitil verip yollamisti. Eger normal olandan farkli bir akintin barsa evet bu hpv ile iliskili olabilir. Vucut bi sekilde alarm veriyormus aslinda. Ne kadar surede ne olur sorusunun da cevabi yok maalesef bazi insanlarda 5 senede olurken basilarinda cok daha kisa surelerde de olabiliyormus. Benim doktorum cin 2 icin en az 1,2 senesi var demisti . Ama yine de net bir seyler demek mumkin degil galiba.
    Şöyle bir şey yaşadım; şubat 2022de sağlık ocağında ilk kez yaptırdım testi ve hpv 45 ile 52 çıktı, smear temizdi. Yine de kadın doguma yönlendirdi. O da 6 ay sonra tekrar gel dedi.
    Beklemedeyken mart ayında şüpheli ilişkim oldu ve ondan sonra aylarca idrar yolu efeksiyonum devam etti, çeşitli antibiyotiklere rağmen düzelmedi. 4-5 ay kadar sonra düzeldi ve tekrar test yapıldığında bu sefer hpv 18 ile 45 pozitif çıktı ve Ascus. Sağlık ocağı mi şubatta yaptığı testte ornegi tam alamadı yanlış sonuc çıktı yoksa o 6 aylık aralıkta mi bu duruma geldi anlayamadım.

Durum
    Yeni Üye

Alıntı Arya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben cin3 olduğumda, doktora sormuştum. Çok kısa sürede ilerleyebilir mi demiştim, olabilir demişti.
    O yüzden 3-4 ay belki erken ama her şey 6 ay - 1 yıl içinde olabilir. Ama ben bizim azınlık olduğumuzu düşünüyorum, genelde bu kadar hızlı ilerlemediğini sadece zamanında benim, eğer sen de şüpheleniyorsan böyle kısa sürede ielrleme durumundan senin de başına gelmiş olma ihtimali olabilir.
    Teşekkür ederim mesaj için. Konizasyondan sonraki patoloji sonucum ne çıkacak bekliyorum bakalım, hepimize geçmiş olsun.

Durum
    Admin

Teşekkür ederim mesaj için. Konizasyondan sonraki patoloji sonucum ne çıkacak bekliyorum bakalım, hepimize geçmiş olsun.
    Bize de haber ver sonucu bu başlık altında, geçmiş olsun

Durum
    Yeni Üye

Alıntı Arya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bize de haber ver sonucu bu başlık altında, geçmiş olsun
    Sınırlar temiz. 6 ay sonra tekrar smear vereceğim. Çok teşekkür ederim.

Durum
    Yeni Üye

Jinekolojik onkoloji bölümüne de gittim bugün. Ultrasonda çikolata kisti gördü. 2 regl dönemi sonrasında tekrar gideceğim
    Geçen ay konizasyon oldu ve hicbir muayenede kist gibi bir şey hiç dememişlerdi.

Durum
    Admin

Sınırlar temiz. 6 ay sonra tekrar smear vereceğim. Çok teşekkür ederim.
    Sınırlar temizse süper