hepsisosyal
Blog Sitemiz : hpvliyiz.wordpress.com
Toplam 10 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gsteriliyor
    Yeni ye
    yelik tarihi
    26.Ocak.2023
    Tecrbe Puan
    0

10 yldr hpvli olabilirim.

Herkese merhabalalar,konuyu yanl yere atysam herkesten zr dilerim. Ben bir erkek yeyim Almanyada yayorum, Eim 10 yl nce rahim az kanseri oldu, tedavisini oldu uan ok iyi durumda. Eim kanser olduktan sonra benim genilal blgemde siil tarz birey kt ve ben bunu hi nemsemedim ve tyleri jiletle aldm sonra bir tane daha met benine benzeyen birey daha kt yine nemsemedim ve bylece neredeyse 10 yl geti aradan.Eim iki gn nce rahminden yine kan geldiini syledi hepimiz de bir korku balad tekrarladm diye ve benimde iime bir korku dt nk yaklak bir ay nce tylerimi keserken cildmi kestim ve 3 tane daha siile benzeyen bir ey kt. Eim test yaptrd herhangi bir sorun yokmu rahminden gelen kan enfeksiyondanm. Ama bende 10 yldr cehaletten ihmal edilmi bir HPV var sanrm. Aradan 10 yl getii iin sizce daha kt sonular karm? 5 gn sonras iin doktordan randevu aldm. ok korkuyorum nk iki gn nce hayatmda HPV diye bir eyi bilmiyordum. Yardmlarnz bekliyorum. imdiden hepinize ok teekkr ederim.

Yeni ye
    yelik tarihi
    26.Ocak.2023
    Tecrbe Puan
    0

Cevap: 10 yllk HPV ltfen olabilirim.

Konu baln yanl amm zr dilerim nasl dzelteceimi bulamadm. Balk 10 yllk HPV li olabilirim olacakt.

Kdemli ye
    yelik tarihi
    30.Eyll.2021
    Tecrbe Puan
    2

Cevap: 10 yldr hpvli olabilirim.

Tedavisini oldu dediiniz ameliyat nedir? Leep ? Konizasyon? Sonradan test yaptrp negatif olmu muydu? Virsn pinpon etkisinden bahsedilmemi miydi? Anlatmnzdan anladgm kadaryla almanyada durum bizdekinden farkl deilmi cehalet anlamnda

Yeni ye
    yelik tarihi
    26.Ocak.2023
    Tecrbe Puan
    0

Kardeim eim 2 ay boyunca kemoterapi grd. Sonra iki kez 6 ay arayla kontrole gitti herhangi bir sorun olmadn sylediler.Aradan yaklak 10 yl geti tekrarlama olmad. Sizin sylediiniz terimleri daha nce hi duymadm. Benim korkum 10 yl ierisinde ben herhangi bir test falan yaptrmadm doktorlar da bana herhangi birey sylemedi. Bu 10 yl ierisinde bende iki tane siile benzeyen birey kt nemsemedim geen ay bir ka tane daha kt sonra bu HPV yi rendim ve korktum. Doktorlar bizi hi bir ekilde uyarmad bizde normal yaantmza devam ettik.

Kdemli ye
    yelik tarihi
    07.Haziran.2022
    Tecrbe Puan
    1

Kuzgun burada ilk olarak yapman gereken senin genotipleme testi vermen. Einiz zaten sor sreten gemi ve kontrol altnda olmu. Siz ise bilgi sahibi olmayp bu virse bir ekilde bulap tamaya devam etmi olabilirsiniz. Ve tekrardan einize geirmi. Onu korkutmadan bence ilk nce siz bir gidip test verin neririim. Siile benzeyen diyorsunuz nk zaten biz de siz de tehis koyamayz lavabatuar veya doktora ii brakn.. sonraki srece o zaman gein ne yaplacaksa.

Yeni ye
    yelik tarihi
    26.Ocak.2023
    Tecrbe Puan
    0

3 gn sonra randevum inallah herey yolunda gider. Maalesef HPV hakkndaki bilgisizlik bizi bu duruma drd.

Yeni ye
    yelik tarihi
    26.Ocak.2023
    Tecrbe Puan
    0

Tekrar merhablar. hafta nce doktora gittim siilere bakt HPV olduumu syledi tane siilim vard onlar temizleyeceini syledi bende tamam dedim ama nasl temizleyeceini sylemedi beni masaya yatrd yaklak o blgeye yedi sekiz ine yapt ve siilleri kesmi yada koparm tam olarak ne yapt bilmiyorum sonra oraya bez koydu eve gelip baktmda her yerim kand bir ka gn sonra kabul balad dt ama sorun baka yerlerden daha ok siil kmaya balad uan yaklak 8 tane siil gryorum. Sizce bu tedavide bir yanllk varm? nk yakma yada dondurma yapmad resmen siileri kesti ve daha ok kmaya balad. uan ne yapacam bilmiyorum. Ltfen yardm edin bu konu hakknda ok fazla bir bilgim yok.

Kdemli ye
    yelik tarihi
    07.Haziran.2022
    Tecrbe Puan
    1

Kuzgun gemi olsun ilk defa kesim ile ilgili bir ey okuyorum. Yani bence ilk olarak doktoru arayp ne tedavisi uyguladnz bana diye sorman tavsiye ederim. Yani net olarak sende ne yaptn bilmiyorsun varsaymla konumak hata yaptrr.

Yeni ye
    yelik tarihi
    26.Ocak.2023
    Tecrbe Puan
    0

Tedavinin ismini bilmiyorum. Ama bildiim tek ey eve geldiimde siillerim yoktu ama siillerin olduu yerler kand. Bana syledii ey siilleri aldm demesi. Baka doktordan randevu aldm. Bu forumda rendiklerime gre yakma ve dondurma var bana byle birey uygulanmad. Umarm herey daha da kt olmaz.

Yeni ye
    yelik tarihi
    26.Ocak.2023
    Tecrbe Puan
    0

Gemi olsun dileiniz iinde ok teekkr ederim.