Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 12 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: 10 yıldır hpvli olabilirim.

Durum
    KuZguN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

10 yıldır hpvli olabilirim.

Herkese merhabalalar,konuyu yanlış yere açtıysam herkesten özür dilerim. Ben bir erkek üyeyim Almanyada yaşıyorum, Eşim 10 yıl önce rahim ağzı kanseri oldu, tedavisini oldu şuan çok iyi durumda. Eşim kanser olduktan sonra benim genilal bölgemde siğil tarzı birşey çıktı ve ben bunu hiç önemsemedim ve tüyleri jiletle aldım sonra bir tane daha met benine benzeyen birşey daha çıktı yine önemsemedim ve böylece neredeyse 10 yıl geçti aradan.Eşim iki gün önce rahminden yine kan geldiğini söyledi hepimiz de bir korku başladı tekrarladımı diye ve benimde içime bir korku düştü çünkü yaklaşık bir ay önce tüylerimi keserken cildmi kestim ve 3 tane daha siğile benzeyen bir şey çktı. Eşim test yaptırdı herhangi bir sorun yokmuş rahminden gelen kan enfeksiyondanmış. Ama bende 10 yıldır cehaletten ihmal edilmiş bir HPV var sanırım. Aradan 10 yıl geçtiği için sizce daha kötü sonuçlar çıkarmı? 5 gün sonrası için doktordan randevu aldım. Çok korkuyorum çünkü iki gün önce hayatımda HPV diye bir şeyi bilmiyordum. Yardımlarınızı bekliyorum. Şimdiden hepinize çok teşekkür ederim.

Durum
    Yeni Üye

Cevap: 10 yıllık HPV lütfen olabilirim.

Konu başlığını yanlış açmışım özür dilerim nasıl düzelteceğimi bulamadım. Başlık 10 yıllık HPV li olabilirim olacaktı.

Durum
    İptalediyorum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Cevap: 10 yıldır hpvli olabilirim.

Tedavisini oldu dediğiniz ameliyat nedir? Leep ? Konizasyon? Sonradan test yaptırıp negatif olmuş muydu? Virüsün pinpon etkisinden bahsedilmemiş miydi? Anlatımınızdan anladıgım kadarıyla almanyada durum bizdekinden farklı değilmiş cehalet anlamında

Durum
    Yeni Üye

Kardeşim eşim 2 ay boyunca kemoterapi gördü. Sonra iki kez 6 ay arayla kontrole gitti herhangi bir sorun olmadığını söylediler.Aradan yaklaşık 10 yıl geçti tekrarlama olmadı. Sizin söylediğiniz terimleri daha önce hiç duymadım. Benim korkum 10 yıl içerisinde ben herhangi bir test falan yaptırmadım doktorlar da bana herhangi birşey söylemedi. Bu 10 yıl içerisinde bende iki tane siğile benzeyen birşey çıktı önemsemedim geçen ay bir kaç tane daha çıktı sonra bu HPV yi öğrendim ve korktum. Doktorlar bizi hiç bir şekilde uyarmadı bizde normal yaşantımıza devam ettik.

Durum
    Portakal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Kuzgun burada ilk olarak yapman gereken senin genotipleme testi vermen. Eşiniz zaten sor süreçten geçmiş ve kontrol altında olmuş. Siz ise bilgi sahibi olmayıp bu virüse bir şekilde bulaşıp taşımaya devam etmiş olabilirsiniz. Ve tekrardan eşinize geçirmiş. Onu korkutmadan bence ilk önce siz bir gidip test verin öneririim. Siğile benzeyen diyorsunuz çünkü zaten biz de siz de teşhis koyamayız lavabatuar veya doktora işi bırakın.. sonraki sürece o zaman geçin ne yapılacaksa.

Durum
    Yeni Üye

3 gün sonra randevum inşallah herşey yolunda gider. Maalesef HPV hakkındaki bilgisizlik bizi bu duruma düşürdü.

Durum
    Yeni Üye

Tekrar merhablar.Üç hafta önce doktora gittim siğilere baktı HPV olduğumu söyledi üç tane siğilim vardı onları temizleyeceğini söyledi bende tamam dedim ama nasıl temizleyeceğini söylemedi beni masaya yatırdı yaklaşık o bölgeye yedi sekiz iğne yaptı ve siğilleri kesmiş yada koparmış tam olarak ne yaptı bilmiyorum sonra oraya bez koydu eve gelip baktığımda her yerim kandı bir kaç gün sonra kabul bağladı düştü ama sorun başka yerlerden daha çok siğil çıkmaya başladı şuan yaklaşık 8 tane siğil görüyorum. Sizce bu tedavide bir yanlışlık varmı? Çünkü yakma yada dondurma yapmadı resmen siğileri kesti ve daha çok çıkmaya başladı. Şuan ne yapacağımı bilmiyorum. Lütfen yardım edin bu konu hakkında çok fazla bir bilgim yok.

Durum
    Portakal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Kuzgun geçmiş olsun ilk defa kesim ile ilgili bir şey okuyorum. Yani bence ilk olarak doktoru arayıp ne tedavisi uyguladınız bana diye sormanı tavsiye ederim. Yani net olarak sende ne yaptığını bilmiyorsun varsayımla konuşmak hata yaptırır.

Durum
    Yeni Üye

Tedavinin ismini bilmiyorum. Ama bildiğim tek şey eve geldiğimde siğillerim yoktu ama siğillerin olduğu yerler kandı. Bana söylediği şey siğilleri aldım demesi. Başka doktordan randevu aldım. Bu forumda öğrendiklerime göre yakma ve dondurma var bana böyle birşey uygulanmadı. Umarım herşey daha da kötü olmaz.

Durum
    Yeni Üye

Geçmiş olsun dileğiniz içinde çok teşekkür ederim.