Toplam 4 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 4 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Hpv ve sünnet

Durum
    Serkeftin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Hpv ve sünnet

Sünnetin hpv'ye yakalanma riskini azalttığı söyleniyor, buna ne kadar doğru sizce? Penis başını korumak ve sürekli nemli kalmasını sağlayan deri parçasının gereksiz bir şeymiş gibi alınması bana zaten pek mantıklı gelmiyor. İşin garip tarafı bende çıkan tüm siğiller sünnet derisinin alındığı yerden çıkıyor. Cinsel ilişki yaşamadığım halde ve sünnetli olduğum halde bu virüs, muhtemelen jilet yüzünden daha da savunmasız hale geldi ve virüs bulaştı.
    Merak ettiğim nokta şu, tüm erkeklerde benim gibi sünnet derisinin alındığı yerden mi çıkıyor, eğer öyleyse sünnet olmak hpv'ye yakalanma riskini pekte azlatigini söyleyemeyiz

Durum
    Seyilhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Cevap: Hpv ve sünnet

Ben bugüne kadar hiç sigil falan görmedim bir yerimde. Muhtemelen taşıyıcı idim ve uyuyordu. Daha bu ay öğrendik, nasıl bu kadar kör olduk bilemiyorum. Belki de 10 yıldır var ve geçer mi bilemiyoruz bile.. Bence bu hastalığın sünnetle bir alakası yok, bu bir virüs ama cinsel yolla bulaşan bir virüs olduğu için cinsel organlarda daha çok beliriyor.. tamamı ile yorum bu arada. Bazen penis ucunda yanma hissettiğimi farkettim belki de bundandır.

Durum
    Serkeftin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Alıntı Seyilhan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben bugüne kadar hiç sigil falan görmedim bir yerimde.
    Muhtemelen taşıyıcı idim ve uyuyordu. Daha bu ay öğrendik, nasıl bu kadar kör olduk bilemiyorum. Belki de 10 yıldır var ve geçer mi bilemiyoruz bile.. Bence bu hastalığın sünnetle bir alakası yok, bu bir virüs ama cinsel yolla bulaşan bir virüs olduğu için cinsel organlarda daha çok beliriyor.. tamamı ile yorum bu arada. Bazen penis ucunda yanma hissettiğimi farkettim belki de bundandır.
    Hpv elbet bir gün negatif olur kendinizi karamsarlık içinde bırakmayın, anladığım kadarıyla daha yeni öğrendiniz forumu iyice okursanız kafanizdaki çoğu soru cevaplanir. Sünnet alakası yok zaten hastalığın, sünnet sözde riski azaltıyormus, ama ben pek katılmıyorum, bir de siğillerin sadece sünnet derisinin alındığı yerde çıkması bana pek inandırıcı gelmiyor. Sizde de ayni şekil de mi çıkıyor siğiller

Durum
    Seyilhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Evet ne yazık ki öyle oldu, yeni öğrendik ve araştırınca şoka girdik, en azından ben… Bu form anlamamda da, nasıl bir yol izleyeceğimde çok yardımcı oldu diyebilirim,daha bir gündür okudum bilgileri. Bende sigil hiç yok ama hpv pozitifim muhtemelen çünkü eşimde hpv pozitif,onda siğiller var, doktor kötü değil lazerle alınacak dedi ama anladığımız kadarı ile kötü olanından değil. Eğer bende de varsa aynıdır diye düşünüyorum, penis ve civarına baktım etrafına da baktım ama göremedim sigilleri vs. Vücudun başka yerinde de yok. Paranoyak oldum, kıl köklerini filan sigil gibi görüyorum ama sigil olsaydı farkederdim diyorum. Umarım en kısa zamanda iyileşirsiniz sizde. Henüz bir tedavi olmaması ve erkekler için çalışmalar olmaması bizim dezavantajımız tabi..

Bu Konu için Etiketler