Toplam 2 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 2 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Hpv tip 6-52

Durum
    Nurex - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Hpv tip 6-52

Merhabalar, ilk defa böyle bir platformda yazıyorum o nedenle yanlış yerde yanlış şekilde bir paylaşım yapıyorsam anlayışla karşılamanızı dilerim 😊 ben 1 yıl önce genital bölgemde baş gösteren siğillerle birlikte tip 31-68 ve 52 olduğumu öğrendim. Her kafadan farklı sesler eşliğinde ne yapacağımı uzunca bir süre çözemedim bir uzman dr. dedi aşı ve ahcc kullan başka dr. Pozitifsin aşıya ne gerek bir diğeri başka bir şey. Pozitif olduğumu öğrendikten 1-2 ay sonra siğiller kendiliğinden kayboldu. (1yılı geçti çok şükür bir tane bile çıkmadı tekrar) Pozitifliğimin 8.ayında koloposkopi yapıldı Cin1 çıktım. Hpv ile tanıştığımdan beri ne ilaç ne aşı ne de ahcc hiç bir şey kullanmadım açıkçası çok salakça bir hareketle yok saydım sanırım. Kabullendim ve yoluma bakmaya çalıştım. Bir hafta önce hpv testi yaptırdım ve sonucum tip 6 - 52 ve universal hpv pozitif çıktı. Biraz geç kalmış olsam da 9lu aşıyı olucam ve ahcc kullanmaya başlıycam. Gariptir 1 yılı geçti bu platformu da duymuştum daha önce ama ne girdim okudum ne de yazmak aklımda yoktu öyle bir bakayım dedim yazılanları güzel sonuçları gördükçe bir mutlu oldum 😊😊 ve içimden yazmak geldi. Bazı şeylere yanlış şekilde başladım, takibi altında olduğum bir doktor bile yok çünkü sürekli bana mantıklı gelmeyen şeylerle karşılık aldım bu da çok canımı sıktı açıkçası beni mental olarak çökertene de denk geldim umutla beni dipten alana da. Kısacası ben de biraz sorumsuz bir tip olabilirim tabi 😅 ama iyiyim daha da iyi olucam Allah’ın izniyle. Öyle işte sizler nasılsınız 😃

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Cevap: Hpv tip 6-52

Merhabalar Hoşgeldiniz öncelikle. Konuyu ''hpv ve sigara'' kategorisine açmışsınız, sorun değil yenisiniz ben taşırım konuyu. Sizin bir sorunuz yok anladığım kadarıyla, evet biraz geç kalmışsınız ve hpv'de geçmemiş, neyseki zararın neresinden dönerseniz kar.

Bu süreçte aşı ve ahcc dışında yapmanızı önerdiğim birkaç şey daha var: Sigara kullanıyorsanız sigarayı bırakmak, alkol varsa azaltmak, sağlıklı beslenmeye başlamak, epilasyon olarak jilet kullanmamak. Onun yerine makasla tüyleri kısaltabilirsiniz, siğil olmayan yerlerde de makina yapabilirsiniz. (siğiliniz tekrar çıkarsa)

2 tip taşıdığınız için ahcc süreciniz 6 aydan fazla olabilir, çünkü ahcc tek tip için 6 ayda etki eder gibi düşünün. Siz 9 ay kullanmayı planlayabilirsiniz veya bunu araştırıp ona göre bakarsınız, bütçeniz nasıl elveriyorsa.

Bu Konu için Etiketler