Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan BirinciBirinci 12
Toplam 13 adet sonuctan sayfa basi 11 ile 13 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: HPV Serüvenim

Durum
    Notproblem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Cevap: HPV Serüvenim

Gerçekten şu an hayatım karman çorman. Bana göre tek eşliyim şu an ama evli değilim... Bunun da böyle devam edeceğini umuyorum evet çok hızlı bir gençlik yaşadım diyebilirim o sebeple eski günlere gitti aklım. Şimdi dönüp baktığımda korunmasız ilişki ne kadar büyük bir kumarmış diye düşünüyorum gerçekten. Bence hpv'liler olarak şanslıyız ve ucuz atlatmışız. İlk doktora gittiğimde HIV, Hepatit B ve C, Frengi gibi testler istemişti. İsimlerini duyunca bile ürperiyor insan. Okullarımızda bu viral hastalıklarla ilgili bir ders olması gerekli diye düşünüyorum. Maalesef toplum olarak tüm sorunlarımızı halı altına saklayarak yokmuş gibi davranıyoruz.

Durum
    gzm
    gzm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Merhaba bende Ocak 2023 te hpv olduğumu öğrendim bende siğil çıkmıştı o şekilde farkettim devlet hastanesinde bir doktora gitmiştim ilk o teşhisi koyunca özel hastanede doçent doktor buldum ona gittim oda bana lazer dedi ama sanırım o işlemin adı başka birdeymiş çünkü 3 Prof dr ye gittin ikiside lazer değildir o falan demişti her neyse o işlem ile bütün siğillerimi temizledi 27 ocakta bu işlemi yaptırdım o günden bugüne 6 ay geçti tek bir siğilim bile çıkmadı Şubat ayında Tine Health marka Ahcc kullanmaya başladım ve ekstra propolis damla ve propolis+polen+arısütü içeren tablet kullandım İkiside Beeo marka ve solgar marka çinko kullanıyorum 4-5 ay kadar son 1 aydır içmiyorum şimdide probiyotik takviyesi kullanmaya başlıcam bunu özellikle hpv ile birlikte ortaya çıkan ve artık hayatımı zindana çeviren kronikleşen mantar tedavisi için kullanıcam umarım işe yarar 6 ay sonunda negatif olanlarda varmış ama mantarım bile geçmedi hpv negatif olduğumu düşünmüyorum o yüzden ben 9. Ayın sonunda test yaptırcam bu arada nisan ayında smear yaptırdım sonucu temiz çıktı Benign servikal sitoloji yazıyor sonucunda ayrıca 2 hafta önce kan tahlili yaptırdım hemogram biyokimya vitamin ve mineraller dahil hepsi çok iyi çıktı sadece b12 düşük geldi doktor gayet iyi durumda olduğunu söyledi bilmiyorum bu konu etki eder mi birde benim alerjim vardı kimyasal kokulara karşı sabun parfüm deterjan vb. Gibi ve sürekli hasta olurdum bu sebepten hergün alerji ilacı içiyordum Ahcc kullandığımdan beri hiç ilaç içmedim ve bu kokulara maruz kalmama rağmen hiç hasta olmadım normalde markette deterjan reyonundan geçsem etkileniyordum bana Ahcc nin iyi geldiğini buradan anlıyorum ne parfüm ne vücut spreyi nede limon kolonyası dışında herhangi bir kolonyayı bile kullanamayan ben şimdi bazı parfümleri kullanabiliyorum iyi ki bu foruma ve Arya ya denk geldim kendisine çok teşekkür ediyorum umarım 9. Ayın sonunda bende buraya negatif haberlerimi vermeye gelirim bu arada bende testte Tip 51 çıktı ama doktor siğillerim olduğu İçin sende o tiplerde vardır dedi testte bu tiplere bakılmıyor çünkü

Durum
    divoria - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Alıntı Arya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    5 yıl önce bu virüsü sizin kapıp, 5 yıldır hiç belirti vermeden yaşamanız ve şimdi aktif olma ihtimali bana çok düşük geliyor.. Hani 1 yıl önce kapmış olsanız neyse diyeceğim ama... sanmıyorum.

Korunmasız ilişkiye girmeni hiçbir zaman önermem, tek eşli ne kadar süre devam ettiğine bağlı. Ben de tek eşliyim mesela ama 3bucuk yıldır evliyim. Yani biriyle ilişkiye başlayıp (ki kız arkadaşınla korunmasız ilişki hiç önermem ikinizde de hpv var bence, sende olup onda olmaması mumkun değil) bir süreç geçirdikten sonra tek eşli olursan ona tamam, ama evet bu artık tek eşli ilişkim diyip hemen korunmadan birlikte olursan risk yine çok büyük, hpv çok yaygın.
    iki tarafta negatife döndükten sonra ne kadar zaman içinde korunmadan birlikte olunmalı peki evlilik yolunda olan bi çiftiz ve tek eşliyiz yıllardır