Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 13 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: HPV Serüvenim

Durum
    Notproblem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Lightbulb HPV Serüvenim

Herkese merhaba,

Ben 32 yaşında bir erkeğim. Yaklaşık bundan 5-6 ay kadar karnımın altında ben görünümlü bir şey fark ettim ve çok ben çıkartan birisi olduğum için pek önemsemedim. Jiletle etek traşı olmaya devam ettim ve beklenen son beni de buldu. Bu ben görünümlü şeyler tekrarladı ve mecburen doktora gittim. 2.5 ay önce yaklaşık 15 adet siğilim elektro koter yöntemi ile yakıldı. Yakıldıktan sonra aynı bölgelerde tekrarlamadı ancak farklı bölgelerde 3 adet daha çıktı. Onları da geçen hafta yaktırdım. Erkeklere tavsiyem sürekli kendilerini kontrol etmeleri.

Bu durumdan kız arkadaşımı haberdar ettim ve süreci anlattım. Kendisi kontrol yaptırmak istemedi. Kaç yaşında insanı kulağından tutup doktora götürecek değilim maalesef. Ben çok araştırmacı bir kişiliğe sahibim ve gerçekten çok pimpirikliyimdir. Evet dostlarım, insan kendisini hiç düzelmeyecekmiş gibi hissediyor. Yaklaşık bir aydır düzenli olarak balık yağı, ZMA(çinko,magnezyum,kalsiyum), D2K3 vitamini, Tip 1-2-3 kolajen, Beta glukan kullanıyorum. Bunun dışında günde mutlaka 2 kupa yeşil çay içiyorum ve bir adet sarımsak yutuyorum. Elimdeki Beta glukan bittiğinde AHCC'ye başlayacağım. Tüylerimi kesmiyorum sadece kaş makası ile inceltiyorum, evet çok uzun sürüyor ama en güvenlisi bu. Zaten hali hazırda spor salonuna gidiyordum yıllardır. Sizlere ve bu forumun emektar ismi Arya'ya bir kaç sorum olacak;

1. Evet cinsel hayatımıza aktif olarak devam etmemek can sıkıcı. Ben ilk ben oluşumu sandığım şeyden beri cinsel birleşimde bulunmadım partnerimle zaten uzak ilişki, o biraz şansımıza oldu sanırım. Ama şu an aktif siğilim yok. Düğmeli boxer aldım ve evet çok komik duruyor. Prezervatif de kullanacağım. Maksimum koruma budur diye düşünüyorum. Siz ne düşünürsünüz?

2. Sürekli kendimi suçluyorum ama çoğu sitede ve İngilizce kaynaklarda siğil oluşumunun çoğunlukla 2 hafta ila 6-8ay içinde gözleneceği söyleniyor. Ben kız arkadaşımla 1.5 yıldır beraberim. Onu suçlamıyorum tabii ancak o taşıyıcı olmuş olabilir mi? Çünkü bu ilişkimden önce yaklaşık 5 yıldır hiçbir birlikteliğim olmadı. Onun doktora gitmeyi reddetmesi de beni çok geriyor açıkçası çünkü illaki cinsellik olacak ama 1 yıl ama 2 yıl içinde. Bundan sonra ona bir şey olursa kendimi çok suçlarım.

3.Bu virüsü yeneceğime inanıyorum ve emin olun bu site bana çok yardımcı oldu ancak erkeklerde testin güvenilir olmaması sebebiyle bu virüsü yenip yenmediğimi nasıl anlayacağım. Bu süreçte her sorunuzu cevaplamaya çalışacağım arkadaşlar. Emin olun bende çok araştırıyorum ve emin olun negatif olup gidenlerden olmayacağım. Umarım okursunuz. Hepimize geçmiş olsun...

Durum
    Happymappy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Cevap: HPV Serüvenim

Alıntı Notproblem Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Herkese merhaba,

Ben 32 yaşında bir erkeğim. Yaklaşık bundan 5-6 ay kadar karnımın altında ben görünümlü bir şey fark ettim ve çok ben çıkartan birisi olduğum için pek önemsemedim. Jiletle etek traşı olmaya devam ettim ve beklenen son beni de buldu. Bu ben görünümlü şeyler tekrarladı ve mecburen doktora gittim. 2.5 ay önce yaklaşık 15 adet siğilim elektro koter yöntemi ile yakıldı. Yakıldıktan sonra aynı bölgelerde tekrarlamadı ancak farklı bölgelerde 3 adet daha çıktı. Onları da geçen hafta yaktırdım. Erkeklere tavsiyem sürekli kendilerini kontrol etmeleri.

Bu durumdan kız arkadaşımı haberdar ettim ve süreci anlattım. Kendisi kontrol yaptırmak istemedi. Kaç yaşında insanı kulağından tutup doktora götürecek değilim maalesef. Ben çok araştırmacı bir kişiliğe sahibim ve gerçekten çok pimpirikliyimdir. Evet dostlarım, insan kendisini hiç düzelmeyecekmiş gibi hissediyor. Yaklaşık bir aydır düzenli olarak balık yağı, ZMA(çinko,magnezyum,kalsiyum), D2K3 vitamini, Tip 1-2-3 kolajen, Beta glukan kullanıyorum. Bunun dışında günde mutlaka 2 kupa yeşil çay içiyorum ve bir adet sarımsak yutuyorum. Elimdeki Beta glukan bittiğinde AHCC'ye başlayacağım. Tüylerimi kesmiyorum sadece kaş makası ile inceltiyorum, evet çok uzun sürüyor ama en güvenlisi bu. Zaten hali hazırda spor salonuna gidiyordum yıllardır. Sizlere ve bu forumun emektar ismi Arya'ya bir kaç sorum olacak;

1. Evet cinsel hayatımıza aktif olarak devam etmemek can sıkıcı. Ben ilk ben oluşumu sandığım şeyden beri cinsel birleşimde bulunmadım partnerimle zaten uzak ilişki, o biraz şansımıza oldu sanırım. Ama şu an aktif siğilim yok. Düğmeli boxer aldım ve evet çok komik duruyor. Prezervatif de kullanacağım. Maksimum koruma budur diye düşünüyorum. Siz ne düşünürsünüz?

2. Sürekli kendimi suçluyorum ama çoğu sitede ve İngilizce kaynaklarda siğil oluşumunun çoğunlukla 2 hafta ila 6-8ay içinde gözleneceği söyleniyor. Ben kız arkadaşımla 1.5 yıldır beraberim. Onu suçlamıyorum tabii ancak o taşıyıcı olmuş olabilir mi? Çünkü bu ilişkimden önce yaklaşık 5 yıldır hiçbir birlikteliğim olmadı. Onun doktora gitmeyi reddetmesi de beni çok geriyor açıkçası çünkü illaki cinsellik olacak ama 1 yıl ama 2 yıl içinde. Bundan sonra ona bir şey olursa kendimi çok suçlarım.

3.Bu virüsü yeneceğime inanıyorum ve emin olun bu site bana çok yardımcı oldu ancak erkeklerde testin güvenilir olmaması sebebiyle bu virüsü yenip yenmediğimi nasıl anlayacağım. Bu süreçte her sorunuzu cevaplamaya çalışacağım arkadaşlar. Emin olun bende çok araştırıyorum ve emin olun negatif olup gidenlerden olmayacağım. Umarım okursunuz. Hepimize geçmiş olsun...
    Öncelikle geçmiş olsun.
    Ne kadar araştırmacı olduğunu kullandıklarından anlayabildim şahsen ben
    Ama aman dikkat çünkü bilinçsizce tüketilen vitaminler kan değerlerinde hoplama yapabiliyor bunu burdaki arkadaşlar da gördük. Benim de kan değerlerim de aşağı yukarı oynamalar oluyor.
    Bence 1. Sorunun cevabı bence en güvenilir yöntem öyle bu süreçte eğer ilişkiye girilecekse aynen böyle girilmeli
    2. Soru senin 5 senedir ilişkin yoksa ve kız arkadaşınla birlikteysen büyük ihtimal kız arkadaşından almış olabilirsin. Kız arkadaşının test yapmak istememesi sadece onun kafa rahatlığı açısından iyi olabilir fakat, eğer ondan varsa sizde pin pon etkisi yapabilir ve ondan tekrardan sana geçebilir.
    3. Sü ben bi kadınım ama benim de ilk anal kısımda çıktı nasıl anlarım diye düşünürken siğili uzun bir süre mesela 6-7 ay çıkarmazsam derim ki yavaş yavaş negatif oluyorum. Ya da 1-1.5 sene de çıkmazsa attım derim ama zaten vücuttan atsam da galiba sürekli kontrollerine giden yılda bi check up yaptıran bi insan olcam 😅
    Psikolojim bozuldu ama ben de bu virüsü atabileceğime inanıyorum

Durum
    Yeni Üye

Sana da geçmiş olsun Kadınların işi daha zor gerçekten. Sonuçta erkekler görünürdekileri aldırdıktan sonra kimseye bir şey demeden devam edip yayabiliyor ve bizler için çok çok çok tehlikeli değil bu durum.

Çarşamba günü kan değerlerime baktıracağım bu konu aklımdan çıkmıştı, teşekkürler. Sen de psikolojini bozma. Ben ilk siğil çıktığında kendimi kötü yola düşmüş insanlar gibi hissetim sanki önüne gelenle birlikte oluyor gibi. Aslına bakarsan öyle insanları da yadırgamam ama insan dikkat etmesine rağmen böyle bir hastalığa yakalanınca üzülüyor gerçekten Sürekli kafaya takmamak lazım sanırım... Teşekkür ederim cevap verdiğin için moral oldu bana da.

Durum
    Happymappy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Sana da geçmiş olsun Kadınların işi daha zor gerçekten. Sonuçta erkekler görünürdekileri aldırdıktan sonra kimseye bir şey demeden devam edip yayabiliyor ve bizler için çok çok çok tehlikeli değil bu durum.

Çarşamba günü kan değerlerime baktıracağım bu konu aklımdan çıkmıştı, teşekkürler. Sen de psikolojini bozma. Ben ilk siğil çıktığında kendimi kötü yola düşmüş insanlar gibi hissetim sanki önüne gelenle birlikte oluyor gibi. Aslına bakarsan öyle insanları da yadırgamam ama insan dikkat etmesine rağmen böyle bir hastalığa yakalanınca üzülüyor gerçekten Sürekli kafaya takmamak lazım sanırım... Teşekkür ederim cevap verdiğin için moral oldu bana da.
    Rica ederimm ✨

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Selamlar @not problem,

1. soru için evet aktif koruma bu şekilde olur, ama yine de cinselliğe devam etmeni hiç önermem. Kız arkadaşının doktora gitmemesi falan da bana tuhaf geldi, kendisi size bulaştırmış olabilir mi? Açıkçası çiftlerden birinde ya bu virüs bir süredir vardır ya da çiftlerden biri hpv ile enfekte olup diğerine bulaştırmıştır.. ama eğer birlikteliğiniz uzun zamanlara dayanıyorsa (2 yıl mesela) önceden kaptığını düşünmek ve 2 yıl hiç çıkmaması şimdi çıkması bana normal gelmez, birlikteliğinizin çok eski olmaması lazım. Kız arkadaşınızın belki kendisinde vardı ve biliyordu, sonuçta herkeste siğil yapmıyor, o yüzden birbirinizle birlikte olarak pin-pon etkisi olmasını hiç önermem, risk var mı var çünkü

2. Şu an taşlar yerine oturdu. Bak sana ilk cevabımı yazarken 1-2-3 diye sıraladığın için hepsini okumamıştım, 1. sorunu okuyup cevap yazmıştım, şimdi 2. soruma geçtiğimde ise ilk soruda anlattığım şeyle ilgili cevap verir gibi olmuşsun zaten. Ondan önce 5 yıldır biriyle birlikte olmamışsan, ve birlikteliğiniz 1,5 yıl gibi uzun bir süredir varsa; muhtemelen taşıyıcı odur. Zaten tepkisinden de anlayabilirsiniz, hiçkimse cinsel yolla bulaşan bir hastalık deneyimlediğinde doktora gitmemezlik yapmaz, tam tersi panik olur ve korkar, buraya gelen birçok hpvli korkuyla gelir. Bunları yaşamaması tuhaf. Sonuçta bu virüs havadan bulaşmıyor, %99,9 cinsel temas.. ya siz ya o...

3. Siğilin çıktığında siğilinden sürüntü aldırıp test yaptıracaksın. Testin ismi; hpv dna genotipleme testi.
    Genelde hastaneler yapmaz erkeklere, önemsemezler.. Zaten test konusunda hastaneler pahalıdır. Ben ve birçok kişi özel laboratuvarda yaptırdı. Ahenk lab, gelişim tıp lab, mavi lab, düzen lab gibi yerleri arayıp sorabilirsin. Siğilin yoksa penis ucuna bir çubuk sokuluyor, ama siğilin varsa (ki bence sigilin çıkınca direkt mudahale ettirme, gidip siğilden sürüntü aldır) siğilden de sürüntü alınır. 14 veya 21 tipe baktırmanı öneririm, ama 14 gayet yeterli.

Durum
    Yeni Üye

Teşekküler Arya. Ayrıca bu sitedeki emeklerin için de teşekkür ederim.

Nereden bulaştı sorusunu artık kafamda bitirmeyi planlıyorum ama soru işaretleri bitmiyor maalesef. Peki şöyle bir durum var mı? Ben 5 yıl önce ki ilişkimden kapmış olabilir miyim? Sonuçta doğru diyorsun bana da bir yerden bulaştı. Merak ettiğim konu şu bu virüsü kaptıktan sonra genelde maksimum bir yıl içinde siğil oluşumu olduğu yönünde bilgiler mevcut. Yani beş yıl taşıyıcı olup daha sonra aniden siğil çıkartmış olamam diye düşünüyorum ama belli de değil işte.

En çok moralimi bozan konu cinsellik konusu açıkçası. Negatif olduktan sonra tek eşli devam ettiğimde korunmasız ilişkiye girebilecek miyim acaba?

Dediğin testi duydum ancak işim gereği bulunduğum şehirden çıkamıyorum... En iyisi kendimi gözlemlemek şu an için. Siğil çıkarsa dediğin gibi yapmayı düşünüyorum ama siğil çıkartmazsam eğer ne olacak bilmiyorum

Durum
    Dayettine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Kimin kimden kaptığını bulmak imkansız direkt ve bir anlamı da yok açıkcası. Yüzde 80ihtimalle bulaş olduktan 6-8ay içinde siğil çıkar. Ama az bir ihtimalle de önce siz kapıp ona bulaştırmış olabilirsiniz. Vicdan azabı çekilecek bir durum değil. Aşı olun partnerinizle , tüyleri alırken deriye zarar vermeyin ve düzenli smear aldırsın partneriniz.

Durum
    Yeni Üye

Teşekkürler yanıtınız iiçn. Dediğim gibi partnerimi bilgilendirmeme rağmen bu konuyu abarttığımı düşünüyor ve doktora gitmek istemiyor. Şu an onda görünürde bir şey yok ama yine de pozitif olabilirsin diyorum ancak dinlemiyor. Açıkçası bu konuyu doktoruma da söyledim o da için rahat olsun sen elinden geleni yapmışsın bu kişinin kendi tercihi dedi.

Durum
    Dayettine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Yani en çok görülen 2.kanser kadınlarda fakat yüzde 10un yüzde1i kadar hpv persiste etmişse. Yani yüzde 90 atıyor 2 yılda, 2yılda atamadıysa sonrasında atamaz gibi bir şey de yok ama yüksek risk grubunda bir şey varsa vücutta kaldığı süre arttıkça malign bir şey geliştirme ihtimali artıyor. Kanser riski konu hpv olunca tabii ki var ama gerçekten düşük bir ihtimal yinede kontrol ettirmesi ve bilinçlenmesi gerek sizden bağımsız olarak. Bende doktorunuza katılıyorum elinizden geleni yapmışsınız gerisi tamamen onun kararı.

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Teşekküler Arya. Ayrıca bu sitedeki emeklerin için de teşekkür ederim.

Nereden bulaştı sorusunu artık kafamda bitirmeyi planlıyorum ama soru işaretleri bitmiyor maalesef. Peki şöyle bir durum var mı? Ben 5 yıl önce ki ilişkimden kapmış olabilir miyim? Sonuçta doğru diyorsun bana da bir yerden bulaştı. Merak ettiğim konu şu bu virüsü kaptıktan sonra genelde maksimum bir yıl içinde siğil oluşumu olduğu yönünde bilgiler mevcut. Yani beş yıl taşıyıcı olup daha sonra aniden siğil çıkartmış olamam diye düşünüyorum ama belli de değil işte.

En çok moralimi bozan konu cinsellik konusu açıkçası. Negatif olduktan sonra tek eşli devam ettiğimde korunmasız ilişkiye girebilecek miyim acaba?

Dediğin testi duydum ancak işim gereği bulunduğum şehirden çıkamıyorum... En iyisi kendimi gözlemlemek şu an için. Siğil çıkarsa dediğin gibi yapmayı düşünüyorum ama siğil çıkartmazsam eğer ne olacak bilmiyorum
    5 yıl önce bu virüsü sizin kapıp, 5 yıldır hiç belirti vermeden yaşamanız ve şimdi aktif olma ihtimali bana çok düşük geliyor.. Hani 1 yıl önce kapmış olsanız neyse diyeceğim ama... sanmıyorum.

Korunmasız ilişkiye girmeni hiçbir zaman önermem, tek eşli ne kadar süre devam ettiğine bağlı. Ben de tek eşliyim mesela ama 3bucuk yıldır evliyim. Yani biriyle ilişkiye başlayıp (ki kız arkadaşınla korunmasız ilişki hiç önermem ikinizde de hpv var bence, sende olup onda olmaması mumkun değil) bir süreç geçirdikten sonra tek eşli olursan ona tamam, ama evet bu artık tek eşli ilişkim diyip hemen korunmadan birlikte olursan risk yine çok büyük, hpv çok yaygın.