Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 123 SonuncuSonuncu
Toplam 23 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Hpvden kanser oldum sanırım cok korkuyorum yardım edecek var mi

Durum
    Ümitsiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Hpvden kanser oldum sanırım cok korkuyorum yardım edecek var mi

Arkadaşlar meraba ben uc yıl kadar oluyor genıtalde sıgıl çıkıyordu krıyoterapı yaptırdım ıkı kere sonra evlendım beş aydır bu hpv ıle uğraşıyorum genıtal olarak cok ıyı bir doktora gittim Gökhan poyraz öneriyorum onkojinekolog cok yardımcı oluyor. Lazer yaptı bana biyopsi aldı benıgn kondılom çıktı zararsız dedı temızledı kansere dönüşme rıskı yok dedı. Yıne de tekrar kontrollerımı aksatmıcaktım kurtulmuştum cok sevınmıstım evlılıgım hayatım düzene girecek mutlu olucam dıyodum tam ama agzımdakı seylerı farkedene kadar ağzımda uc yerde dılımın dısımın alt bolgesınde uc tane sert yuvarlak bısev var küçük sonra damağım da sıslık var ıkı yerınde ve yanak ıc kısımlarım böyle duş degıl dalgalı çıkıntılı burda bır arkadaşım da onun ıplıksı sıgıl oldugunu yazmış o kadar kokuyorum kı bunlar yetmezmiş gbı bırde kulagımın arkasında lenf nodu küçük beze halınde şişti bir ay önce sankı buyuyo gibi gelıyo elıme . Bır onkolog hpv yoluyla olan ağız kanserının lenf noduna metastaz olacagını genellık le genç yaşta ortaya cıktıgını yazmış bu durumun dr gttım ıkı kere ama dr lenf nodu oldugunu soyledı önemsemedi takmadı hpv yı de lenf nodunu da büyürse bıyopsı alcaklarmıs hiç bıseyden zevk alamıyorum hep tıtrıyorum aglıyorum nefes alamıyorum artık cok zorlu süreçler cok korkuyorum kanser oldum ve kimse farketmiyor anlamıyor gibi gelıyo benı bu korkuları yaşayan bir siz anlarsınız ne yapıyım lütfen bana yardımcı olun 🙏

Durum
    threat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Cevap: Hpvden kanser oldum sanırım cok korkuyorum yardım edecek var mi

Buradaki bazı insanların psikolojisi hiç de iyi değil. Buna sen de dahilsin. Yazında kanser olduğunu gösteren hiçbir şey yok. Bir de bu başlığı “hpvden kanser oldum” diye açmak nasıl bir kafadır. Silinmesi lazım bu başlığın. İlla yazacaksan adamakıllı yaz yardımcı olmaya çalışalım.

Durum
    Tecrübeli Üye

Kusura bakmayın sadece yaşadıklarımı sızınle paylasmak ıstedım bu psıkolojıyle de hiç baslıgı o açıdan dusunmedım nasıl sılınıyor dıye baktım bulamadım ya da nasıl degısıyo baslık bilmiyorum yeniyim yazılarınızı okur okumaz kendı yaşadıklarımı yaZdım

Durum
    ahmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Kanser olduğuna dair hiçbir bulgu yok. Kendine de burada motivasyon toplayan insanlara da bunu yapma. Bu forumda hpvden kanser olan görmedim, ama negatif olup iyileşen onlarca insan gördüm, gördüklerimiz sadece tecrübelerini aktaranlar, bir de kayıt olmadan okuyup uygulayanlar vardır. Varsa da ben bilmiyorum. Kanser olduğunu sadece sandığın için bunu buraya yazman baya saçma olmuş. Ağızla ilgili bu endişelerin tamamen psikolojik. Kendi kendine tanı koyma. Ben de aynı süreci senin kadar korkarak yaşayıp atlatan biriyim.

Durum
    Detaycı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Merhaba,
    1. Boyun ultrasonu çektirmeniz lazım.
    2. Boyun ultarasonunda lenf nodunuz REAKTIF LENF NODU çıkarsa sadece takip yeterlidir. Örnek olarak şu an bende 5 adet reaktif lenf nodu var.
    3. Lenf nodları ağızdaki bir yaradan, diş etlerindeki bozukluktan, afttan çıkabilir. Gayet normaldir.

Bana göre durumunuz strese bağlı vücudunuzun verdiği tepkiler.
    Bir KBB doktorundan randevu alıp boyun ultrasonu çektirirseniz tüm soruların cevabını alırsınız.

Durum
    Tecrübeli Üye

Aslında ben boyun ultrasonu çektırdım ama reaktıf oldugunu anlamadı enfeksıyon kaynaklı olanlar antıbıyotık kullanarak küçüldüğünü ogrendım ama ben antıbıyotık kullandığım halde kulagımın arkasında gecmedı .küçülmedi de Ben de hep olumlu düşünmeye calısıyordum aslında bir süre hiç bıyerımı ıncelemedım ama lenf nodu da çıkınca bir de belırtıler arasında boynunuzun her hangı bı yerınde şişlik gibi şeyler görünce cok tedırgın oldum

Durum
    Tecrübeli Üye

Daha yeni yanı lenf nodunu görünce hpv aşısı vuruldum . Biliyorum aslında bunu en başta yapmamız lazm ama basıma gelmeden böyle bır seyın varlığından haberım yoktu . Ahcc kullanıyorum ıkı aydır bi etkısı var mi bılmıyorum suana kadar azalan bısey var mi anlamadım propolis kullanıyorum elimden gelenı yapıyorum bağışıklığım ıcın ama cok streslıyım

Durum
    Sureyya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Alıntı Ümitsiz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Daha yeni yanı lenf nodunu görünce hpv aşısı vuruldum . Biliyorum aslında bunu en başta yapmamız lazm ama basıma gelmeden böyle bır seyın varlığından haberım yoktu . Ahcc kullanıyorum ıkı aydır bi etkısı var mi bılmıyorum suana kadar azalan bısey var mi anlamadım propolis kullanıyorum elimden gelenı yapıyorum bağışıklığım ıcın ama cok streslıyım
    Takvileri kullanıp üstüne birde stress yaparsanız başarısız olursunuz zatenn sizi çok iyi anlayabiliyorum bu hastalıkta ben de yeniyim ama kullandığınız seylerin maliyeti pahalı böyle seyleri kullanıyorsanız stresten uzak durmanız psikolojik olarak motive olmanız gerekiyor aksi takdirde iyileşme süreniz uzayacak hem kendinize hem maddi olarak zarar vericeksiniz. Lütfen kafa olarak rahatlayın bunun sizden bir gün geçeceğine inanın bu formda çoğu kişi negatif oldu ve hayatlarına mis gibi devam ediyorlar size önerim ahcc ve baska takviyelere bu kadar para harcayıp sonrasında stres yapıp kendinize maddi manevi zarar vermemeniz çünkü günün sonunda diyeceğiniz cümle “ahcc işe yaramıyor” olucak kesinlikle hayır siz psikolojik olarak kötü etkilediğiniz için kendinizi geriletiyor sizi lütfen kendiniz için güzel seyler düşünün çok iyi olucaksınız

Durum
    Tecrübeli Üye

Ağzımda ki anormallıklerı bogazımdakı hiç geçmeyen ağrıyı kulagımın arkasındakı lenf nodunu gördükçe hıssettıkce cok zor oluyor genitaldekını hiç takmadım ama agız cok korkuttu benı

Durum
    Detaycı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Alıntı Ümitsiz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aslında ben boyun ultrasonu çektırdım ama reaktıf oldugunu anlamadı enfeksıyon kaynaklı olanlar antıbıyotık kullanarak küçüldüğünü ogrendım ama ben antıbıyotık kullandığım halde kulagımın arkasında gecmedı .küçülmedi de Ben de hep olumlu düşünmeye calısıyordum aslında bir süre hiç bıyerımı ıncelemedım ama lenf nodu da çıkınca bir de belırtıler arasında boynunuzun her hangı bı yerınde şişlik gibi şeyler görünce cok tedırgın oldum
    ultrason raporunda ne yazıyor? Anlamaması gibi bir durum olamaz.
    Panikten sürekli sorun arama bence kendinde.