Toplam 5 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 5 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: hav teşhisi ve tedavi süreci

Durum
    solitaa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Post hav teşhisi ve tedavi süreci

şöyle ki 10 gün önce pozitif olduğumu öğrendim. kimden nereden aldım kaç yıldır var ne kadar ilerlemiş derken doktor doktor gezdim. smear sonucum Lsıl geldiği için ilk doktorum endişelenme daha 20 yaşındasın bağışıklığını güçlü tut dedi. ikinci gittiğim doktor 16-18-45 harici yüksek risktekilerden biri pozitif, bu sonuç 30+ yaş üstünde birinde olsaydı kolposkoui yapardık ama çok küçüksün dedi 1 sene sonra tekra smear ver dedi. sonuncu doktorum ise direkt kolposkopi dedi. kendimi inanılmaz çaresiz ve yalnız hissediyorum yanımda olan tek kişi erkek arkadaşım. kolposkopi anestesiz ağrılı bir işlem mi? devlette randevu alırsam en az 6 ay bekleyeceğimi biliyorum o yüzden özele gideceğim. hayatımı, beslenmemi inanılmaz değiştirdim hiç bıkmadan pes etmeden bağışıklığımı güçlü tutacağım. ama her geçen 1 günün sonunda kansere daha yaklaşmış hissediyorum. bu süreçleri yaşayanların desteğine ihtiyacım var. ve biliyorum kş hepimiz buraya negatif olduğumuzu güncellemek için geleceğiz. Hastalığını yeni öğrenen diğer insanlara moral olacağız.

bir de onkoloji için medicalpark göztepeyi ve memorialı çok iyi buluyorlar. önerisi olan var mı?

Durum
    Aseler - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Cevap: hav teşhisi ve tedavi süreci

Merhaba 1 hafta önce devlet hastanesinde kolposkopi yapıldı 2 noktadan biyopsi alındı hiç hissetmedim arkadaşım korkmana gerek yok smear gibi düşün .ayrıca onkoloji bölümü öyle 6 ay sonrası filan değil / hf sonraya gün vermişti Ankara şehir hastanesi
    Umarım hepimiz kolaylıkla atlatacağız 🙏

Durum
    Aseler - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Ayrıca anestezi filanda olmadım gerçekten hiç acımadı

Durum
    Şaşkın - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Gercekten yasindan oturu kolposkobiye gerek yok ama biliyorum ki icin rahat etmeyecek o yuzden yaptir asla agrili bir islem degil

Durum
    solitaa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

güncelleme yapmak istedim... her geçen bir günün sonunda aklım biraz daha karışıyor. bugün kolposkopi gününü belirlemek için doktora gittim ve ilk başta yaşımdan dolayı gerek yok LSIL gelmiş ama bölgesel bağışıklık için deflagyn kullanarak bunun gerilemesini bekleyebiliriz dedi. Doğum yapmamış kadınlardan doku almayı sevmiyoruz şuanki durumun için biyopsi önermiyoruz dedi. sonraki smear sonucuna göre hareket ederiz kaldı ki cin2 ve cin3 her şeyin bir yolu var endişelenme dedi ama ben ağlayıp zırlamaya başladığım için çok endişelisin yapalım o zaman net durumu öğrenelim dedi. Gerçekten kararsızım nasıl bir yol çizeyim bilmiyorum.

Bu Konu için Etiketler