Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan BirinciBirinci 12
Toplam 14 adet sonuctan sayfa basi 11 ile 14 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Ala Foto Dinamik Tedavi

Durum
    drmedusa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye
    Nereden
    İSTANBUL, YENİKAPI

Cevap: Ala Foto Dinamik Tedavi

Nasil yapildiğini anlatayim.
    Erkek genital alanina 5 Ala iceren bir jel sürülüp 15 dk bekleniyor.Sonra 650 nm dalgaboyunda kirmizi işık yayan bir Led ışık kaynagı ile bölge 15 dk ışınlaniyor. Herhangi bir yan etkisi yok. Isi artisi yapmiyor.Hpv nin vücuttan aritilmasinda ahcc ile beraber veya yalniz iyi bir tedavi olduğunu düşünüyorum. Yurtdışı sonuçlar iyi..
    Yard.Doç.Dr Levent TÜRK (Dr. Medusa) Muayehane: Küçük Langa Caddesi, No:30 – 12 YENİKAPI/ İSTANBUL 0505 600 40 10 – 0212 586 81 80 Mail: drleventturk@gmail.com

www.leventturk.com.tr

Durum
    Msue - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Ben bugün yaptırdım sihiller için kontrole gittim 13.05.2023 erkekler içinde bu tedavi yi yapabilecek sistemin geldiniz bildirdiler önümüzdeki ay kontrollerde çalışmadım günleri ayarlayıp yaptıracam

Durum
    Helen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Bu konuda gelip tedavi olan ve negatife dönen arkadaşların yorumları nerde acaba? Yada yoksa da bi toplaşsak şöyle gidip yaptırdınız mı arkadaşlar durum nedir ?

Durum
    hopeful - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Alıntı drmedusa Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar Ala fotodinamik tedavi yıllardir yurtdışinda uygulaniyor.Kadinlarda başladık. Ince ,ultrason probu gibi olan bir cihazla yapiliyor. Bu prob led kaynakli 660 nm çapinda kirmizi işik veriyor. Bu ışığin ısı etkisi yok soguk bir ışık kaynaği. Bu işlem oncesinde vagina ve rahimağzina Ala isimli sivi madde uygulaniyor ki bu ışığa duyarliği artiriyor. Bir sure beklendikten sonra vajinal proba benzeyen ışık yayan prob vaginaya inserte ediliyor. 15 dakika suruyor bu ışınlama.Sonrasinda işleme son veriliyor. Bu kadar ışlem. Tek tip hpv si olanlara 3-4 seans 2 ve daha fazla tipi olanlara 6 seans yetiyor.3 ay sonra hpv dna pcr yapilip hpv nin vucuttan atilip atilmadigina bakiliyor. Eger atilmadi ise 3 ay sonra bir daha bakiliyor hpv ye. Eva ramon gallegos tarafindan populer hale getirilen bu tedavi yuzde 80 e varan başari orani ile iyi bir alternatif.Ahcc ye ek olarak veya tek başina yapilabilir. AYRICA CIN 1-2-3l ezyonlarinda etkili oldügu saptanmiş.Özellikle hpv 16 18 gibi yuksek risklilerde daha etkin oldugu saptanmış . Şimdilk kadinlarda uygulamaya başladik ama talep olursa erkeklerde de uygulariz
    Hocam merhaba. Rahim ağzına uygulanan kriyoterapiye benzettim ben, doğru mudur