Toplam 5 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 5 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: hpv ile tanışma sürecim..

Durum
    gulumseyecegizyeniden - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

hpv ile tanışma sürecim..

Söyleyecek çok şeyimin olması ve hiçbir şey söyleyememem. Yılın son golünü o kadar sağlam yedim ki. Bazı şeyler asla başıma gelmez diye düşünüyordum ama o kadar güzel geldi ki. O kadar iyi hatırlattı ki.

Ben 20 gün önce bugün HPV olduğumu öğrendim. Henüz hangi türü, düşük riskli mi yüksek riskli mi bilmiyorum. Çok korkuyorum, çok endişeliyim. Her an ağlayasım var. Sosyal hayatım da dahil olmak üzere tüm yaşantım etkilenecek, biliyorum. Ve bunu kabullenmek biraz zor olacak.

Bugün şok edici bir gündü geçirdiğim. İşe döndüm, kimseye bir şey anlatamadım ama buz gibiydim. Keşke hiç yaşanmasaydı. Keşke rüya olsaydı ve ben rüyadan tam şuan uyansam. Ama değil. Gerçek bu.

Bir şeylerin ters gittiğini biliyordum, hissediyordum. Ama konduramıyordum. Bağışıklık sistemimi güçlendirmem lazım. Daha fazla vitamin almam lazım. Geçicek. Atlatıcam. Bu satırları yüzümde kocaman gülümsemeyle okuyacağım şuankinin tersine.

Bu forum ile tanışmam, sizleri ve yaşadıklarınızı, mücadelelerinizi okumak bana güç veriyor. Her gün en az 2 saatimi sizlerin hikayelerinizi okuyarak geçirirken kendi hikayemi de sizlerle paylaşmak istedim.

Henüz test sonucum çıkmadı. 4 5 tane siğilim var ama doktor ucu çıkmayanlar da var demişti, bazıları çıktı sanki minicik ama paranoyaklık da yapıyor olabilirim. 10 Şubatta smear ve hpv testimin sonucu ile tekrar kontrole gideceğim. Şuan Aldara kullanıyorum, bu hafta ilk kutum bitecek. Bol bol vitamin alıyorum. Doğal propolis kullanıyorum. Sağlığıma dikkat ediyorum, 3 kilo aldım bile şimdiden.

İyileşeceğiz ve sizin varlığınız beni psikolojik olarak çok iyi hissettiriyor. Keşke hepinize sarılsam. ❤

Durum
    Portakal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Cevap: hpv ile tanışma sürecim..

Geçmiş olsun arkadaşım. Elbette gümlümaeyeceğiz. Hikayeleri okuyorsun bilinçlenmişsinizdir. Yapman gerekenler hususta zaten açıklamaların gayet kendine güvenilir biliyorsun gibi duruyor ne yapacağın hakkında. Sanırım doğru yoldasın demekten başka bir şey diyemeyeceğim senin için

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Alıntı gulumseyecegizyeniden Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Söyleyecek çok şeyimin olması ve hiçbir şey söyleyememem. Yılın son golünü o kadar sağlam yedim ki. Bazı şeyler asla başıma gelmez diye düşünüyordum ama o kadar güzel geldi ki. O kadar iyi hatırlattı ki.

Ben 20 gün önce bugün HPV olduğumu öğrendim. Henüz hangi türü, düşük riskli mi yüksek riskli mi bilmiyorum. Çok korkuyorum, çok endişeliyim. Her an ağlayasım var. Sosyal hayatım da dahil olmak üzere tüm yaşantım etkilenecek, biliyorum. Ve bunu kabullenmek biraz zor olacak.

Bugün şok edici bir gündü geçirdiğim. İşe döndüm, kimseye bir şey anlatamadım ama buz gibiydim. Keşke hiç yaşanmasaydı. Keşke rüya olsaydı ve ben rüyadan tam şuan uyansam. Ama değil. Gerçek bu.

Bir şeylerin ters gittiğini biliyordum, hissediyordum. Ama konduramıyordum. Bağışıklık sistemimi güçlendirmem lazım. Daha fazla vitamin almam lazım. Geçicek. Atlatıcam. Bu satırları yüzümde kocaman gülümsemeyle okuyacağım şuankinin tersine.

Bu forum ile tanışmam, sizleri ve yaşadıklarınızı, mücadelelerinizi okumak bana güç veriyor. Her gün en az 2 saatimi sizlerin hikayelerinizi okuyarak geçirirken kendi hikayemi de sizlerle paylaşmak istedim.

Henüz test sonucum çıkmadı. 4 5 tane siğilim var ama doktor ucu çıkmayanlar da var demişti, bazıları çıktı sanki minicik ama paranoyaklık da yapıyor olabilirim. 10 Şubatta smear ve hpv testimin sonucu ile tekrar kontrole gideceğim. Şuan Aldara kullanıyorum, bu hafta ilk kutum bitecek. Bol bol vitamin alıyorum. Doğal propolis kullanıyorum. Sağlığıma dikkat ediyorum, 3 kilo aldım bile şimdiden.

İyileşeceğiz ve sizin varlığınız beni psikolojik olarak çok iyi hissettiriyor. Keşke hepinize sarılsam. ❤
    Merhabalar geçmiş olsun, şu an çok şaşkın ve tedirgin olman çok normal. Bizde de ilk zamanlar aynı his olmuştu. Ama bu hislerin yanında korkunun seni beslemesine izin verme. Hpv atılabilen bir hastalık ama sadece biraz süreci uzun sürüyor, sabır gerektiriyor. Şimdiden ''1 yılımı buna ayıracağım'' diye kafanda netleştirirsen süreç içindeki olumsuzluklar da seni yıkmaz..

Peki bu olumsuzluklar neler? Mesela siğillerden kurtulursun, 1 ay sonra tekrar çıkarlar... İnsanın modu düşüyor haliyle, ve bu döngü gidiyor böyle. Siğiller ilk dönemler fazla çıkar mesela, yok ettikten sonra çıkacağını kabul edersen daha az moralin bozulur, bu ve bu gibi sebeplerden ötürü 1 yıl ver kendine dedim.

İyi beslenmeyi, epilasyon olarak jilet kullanıyorsan bırakmayı (bu önemli), d vitamini seviyen düşükse yükseltmeni, sigara varsa bırakmanı (bu a gerçekten önemli) öneririm. Maddi durumun varsa yanında ahcc takviyesi de kullanırsan şahane olur ve hpv'yi atmanda büyük rol oynar. Eğer ahcc kullanamıyorsan, hpv negatif olmayı vaat etmez ama eczanelerden arwell ya da imutor gibi bağışıklık güçlendirici alabilirsin en azından bağışıklığının çok düşmemesini sağlar.

Durum
    trying - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Alıntı gulumseyecegizyeniden Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

selamlar,
    yazdığın her cümleyi okurken "acaba ben mi yazmışım bunu?" diye düşündüm. o kadar aynı endişeler, aynı duygular ki... hpv olduğumu ilk öğrendiğimde tam anlamıyla kafayı yemiştim. uyku dışında her an bunu düşünüyordum. şimdi yüksek risklilerden tip 18'e sahip olduğumu öğrendiğim halde çok daha sakinim. çünkü bazı şeylerin bizim kontrolümüzün dışında olduğunu kabullenmek gerekiyor.

şu an yaşadığın süreçte senin yapabileceğin tek şey kendine iyi davranmak. endişelerin hiçbir faydası yokmuş. lütfen bu söylediklerim boş avuntu gibi gelmesin, gerçekten aynı süreci, aynı korkuyu yaşadığım için bunu söyleyebiliyorum sana. ne zaman geçer bilmiyorum ama hpv geçecek. sen de elinden geldiğince mental sağlığını kuvvetli tutmaya bak. iyi olacaksın 💘

Durum
    Cilekkiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

23 yaşında yeni mezun bi ingilizce öğretmeniyim. Kpssye hazırlanıyoken hastaneye vulvamda girişte iki tane kücük et beni gibi olan kondilom farkedip gittiğimde, aa benim smear sonucum vardı ona da bi bakayım dedim( çünkü 2 haftada cıktıgı icin unutuyorum) smear sonucumu aldım -ASCH yüksek risk kanser öncesi lezyonlar var yazıyodu. Acilen kolposkopi randevusu almam gerektiği söylendi. Bu arada 2 yıldır cinsel olarak aktifim. Sigara, düzensiz yaşam vs öğrenci hayatı baya vücudumu hor kullanmışım ve ilerlemiş 2 yılda. Öğrendiğimde 7 aralıktı. Neyse, 4 ocakta kolposkopi yapılacaktı. Gittim, doktor kocaman tv ekranından bak yumurta kanalına kadar ilerlemiş leep yapabiliriz sonuca göre diyip gözümü korkutmuştu. 3,6,9,12 yönünden biyopsi alındı. Ve 13 gün oluyo hala biyopsi sonucumu bekliyorum. Öğrendiğim günden beri sigarayı bıraktım. Doktor deflagyn ahcc ve aşı olmamı söyledi. Ama şuan sadece ahcc ve deflagyne gücüm yetiyor aşıyı atanınca olmayı planlıyorum. İlk başta yaşadığım şokla şuan oldugum durumun arasında dağlar kadar fark var. Yokmuş gibi davranıyorum (sağlığıma dikkat ederek) ders çalışıyorum zaten hpvyi zamana bıraktım ahcc ilacımı siparis verdim deflagyn ile beraber. Bakalım umarım ben de negatif sonucumu paylaşırım. Herkese geçmiş olsun