Toplam 7 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 7 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: HPV Tip 18 Olduğumu Öğrendim

Durum
    trying - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

HPV Tip 18 Olduğumu Öğrendim

Selamlar,

HPV olduğumu ilk öğrendiğimde buraya yazmıştım. Yıkıldıktan sonra psikolojimi tamamen toparlamıştım sizin de attığınız güzel mesajlarla. Cuma günü koter yapıldı. Bugün pazar ve hala siğillerimin orada olduğunu görüyorum. Düşmediler yani henüz. Açıkçası pek de bilmiyorum hemen mi düşüyorlar yoksa biraz daha mı süre vermeliyim kendime diye.

Neyse diğer konuda HPV Smear yaptırdığımdan ve sonuçların henüz çıkmadığından da bahsetmiştim. Doktor %80 yüksek riskli çıkmayacağını düşünüyordu. Ama az önce sonuçlarıma eriştim. Raporda yalnızca tip 18'in pozitif olduğunu gördüm. Şu anda YouTube'dan çeşitli doktorları izliyorum. Ve açıkçası tedirginliğim arttı. Tip 18 hakkında bilgisi olanlar buraya yazarsa gerçekten çok sevinirim. İyi akşamlar herkese

Durum
    Yeni Üye

Cevap: HPV Tip 16 Olduğumu Öğrendim

Bu arada hiç siğiller düşmüyormuş gibi yazmışım ama ufak ufak parçalar geliyor. O yanlış anlaşılmayı düzelteyim dedim.

Durum
    Yeni Üye

O kadar büyük telaşla yazmışım ki başlığın tip 16 olduğunu şimdi fark ettim. Kusura bakmayın raporu görür görmez sizinle paylaşmak istediğim için yanlışlık olmuş. Tip 18 var bende. Başka bir tür olduğu çıkmamış.

Durum
    Portakal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Açıkçası tipleme elzem derece de önemli mi derseniz önemli değil bana sorarsanız. Çünkü hepimiz aynı süreci aynı metodlar ile atlatmaya çalışıyoruz. Yüksek riskliler daha inatçı atılması fazla değil diğer tiplere göre 3 4 ay max fark ile vücuttan atılıyor. Normal tip 8 ay 1 yıl süre arasındaysa. Yüksek risk 1.5 sene.

Tabi bu genelleme kimisinde daha geç kimisinde bünyesi güçlü daha da erken

Endişelenecek bir şey yok kafaya takmayın. Önerileri uygulayın yeter sağlığınıza kavuşacaksınız.

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Alıntı trying Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    O kadar büyük telaşla yazmışım ki başlığın tip 16 olduğunu şimdi fark ettim. Kusura bakmayın raporu görür görmez sizinle paylaşmak istediğim için yanlışlık olmuş. Tip 18 var bende. Başka bir tür olduğu çıkmamış.
    Ben yazdığın yazıda düzelttim merak etme tip 16 kısmını tip 18'e çevirdim ana başlık yazısında.
    Hastayım zaten bu doktorların bilmişliğine ben... Siğil çıkardığın için hemenn ''yüksek riskli bir tip değildir'' diyorlar, sonra mors oluyorlar
    Burada ben dahil (yüksek riskli tip 56 taşıyordum) o kadar çok kişi var ki yüksek riskli tip taşıyıp da siğil çıkaran.. Yani siğil varsa tip riski düşüktür gibi bir düşünce artık olmamalı...

Siğillerin de tamamen düşecek merak etme, koterizasyonda iyileşme süresi biraz uzundur, 20-25 günü bulur tamamen iyileşmesi.

ek olarak; gereksiz başlık açmamanı rica ederim, daha önce açtığın başlık üzerinden güncelleme yaparak gidebilirdin, ama bu seferlik silmeyeyim bu açtığın başlığı, fakat kendinle ilgili yaptığın her güncellemede yeni bir konu açma lütfen, forumda gereksiz başlık açmamaya çalışıyoruz ki okuduğumuz veya girdiğimiz başlıklardan okuyucular/üyeler dişe dokunur bilgiler alsınlar.

Durum
    Yeni Üye

Alıntı Portakal Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Açıkçası tipleme elzem derece de önemli mi derseniz önemli değil bana sorarsanız. Çünkü hepimiz aynı süreci aynı metodlar ile atlatmaya çalışıyoruz. Yüksek riskliler daha inatçı atılması fazla değil diğer tiplere göre 3 4 ay max fark ile vücuttan atılıyor. Normal tip 8 ay 1 yıl süre arasındaysa. Yüksek risk 1.5 sene.

Tabi bu genelleme kimisinde daha geç kimisinde bünyesi güçlü daha da erken

Endişelenecek bir şey yok kafaya takmayın. Önerileri uygulayın yeter sağlığınıza kavuşacaksınız.
    İlk öğrendiğimde aşırı panik olmuştum ama söylediğin şey gerçekten mantıklı geldi. Zaten doktorumla da dün konuştuğumda bana dediği şey "1 seneliğine bu hastalığa sahip olduğunu unut. Tekrar HPV Smear yaptırdığında hatırlarsın" oldu. Ki zaten doktor riskli olsa da tek tip HPV'ye sahip olmamın da şans olduğunu söyledi.

Bu hastalığı ilk öğrendiğimde yaşadığım anksiyete ile şu anki koyvermişliğim gerçekten şaşırtıyor bazen beni. Ama gerçekten de bu kadar kahrolacak bir şey olmadığını süreci yaşarken öğreniyor insan. Çok iyi olacağız buna artık eminim 🙃

Durum
    Yeni Üye

Alıntı Arya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben yazdığın yazıda düzelttim merak etme tip 16 kısmını tip 18'e çevirdim ana başlık yazısında.
    Hastayım zaten bu doktorların bilmişliğine ben... Siğil çıkardığın için hemenn ''yüksek riskli bir tip değildir'' diyorlar, sonra mors oluyorlar
    Burada ben dahil (yüksek riskli tip 56 taşıyordum) o kadar çok kişi var ki yüksek riskli tip taşıyıp da siğil çıkaran.. Yani siğil varsa tip riski düşüktür gibi bir düşünce artık olmamalı...

Siğillerin de tamamen düşecek merak etme, koterizasyonda iyileşme süresi biraz uzundur, 20-25 günü bulur tamamen iyileşmesi.

ek olarak; gereksiz başlık açmamanı rica ederim, daha önce açtığın başlık üzerinden güncelleme yaparak gidebilirdin, ama bu seferlik silmeyeyim bu açtığın başlığı, fakat kendinle ilgili yaptığın her güncellemede yeni bir konu açma lütfen, forumda gereksiz başlık açmamaya çalışıyoruz ki okuduğumuz veya girdiğimiz başlıklardan okuyucular/üyeler dişe dokunur bilgiler alsınlar.

Kusura bakma Arya. Benim düşüncem doğru başlık altına doğru konuyu taşımaktı ama yanlış düşünmüşüm 😅

Doktoruma kolposkopi yapılacak mı diye sordum, hayır dedi. AHCC kullanmamı da önermedi bağışıklık sistemi rahatsızlığım sebebiyle. Sadece "iside" adı verilen bir fitili önerdi. Fiyatı 900 TL civarı sanırım. Onu alsam mı diye düşünüyorum.

Bu arada müjdemi isterim, ilk doz gardasil 9'umu da vuruldum. 🥳

Bu Konu için Etiketler