Sayfa 3 Toplam 3 Sayfadan BirinciBirinci 123
Toplam 30 adet sonuctan sayfa basi 21 ile 30 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Gardasil 9lu aşı olan var mi?

Durum
    Birbiyologg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Cevap: Gardasil 9lu aşı olan var mi?

Alıntı mukaddes Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Reçete kısmını açıklamak isterim zira ben de tüm aşılarımı reçete ile oldum. Aşıyı eczaneden elbette ki reçetesiz olabiliyorsunuz ancak biliyorsunuz ki soğuk zincirini bozmamak ve çok kısa bir süre içinde vurulmak gerekiyor. Aşıyı alıp vurdurmaya gittiğiniz sağlık kuruluşu sizden reçete isteyebiliyor. Benim aşılarımı olduğum hastane her seferimde reçete görmek istedi ve ben tüm aşılarımı doktorumun bana yazdığı reçete ile oldum. (Hastane reçeteye bakıp bana geri veriyordu) Ancak burada okuduğum kadarıyla çoğu üye böyle bir durumla karşılaşmamış. Hatta eczacılar bile yapıyor yukarda da bahsedilmiş zaten. Ancak bir sağlık kuruluşuna gidecekseniz belki reçete isteme ihtimaline karşı vakit kaybetmemek adına doktorunuzdan size gardasil reçetesi yazmasını rica edip, aşı olacağınız günler yanınızda bulundurmayı tercih edebilirsiniz.

Evet bu acıdan bakmamistim en sagliklisi bu sanıyorum teşekkür ederim. Artik hep negatif olacağıma inanıyorum aşıyı da 2 hafta icinde olurum sadece cevremde kimse daha 9Luyu olmadigi icin cesaretim gelmedi inanilmaz bi kasintim var muhtemelen baska bi enfeksiyondan. 2 kez hpv negatif olduğum icin yilda 1 smear dedi dr bakalim surec nasl olacak bu arada hpv korksun bizden 😌😌

Durum
    Senem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Alıntı Birbiyologg Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Evet bu acıdan bakmamistim en sagliklisi bu sanıyorum teşekkür ederim. Artik hep negatif olacağıma inanıyorum aşıyı da 2 hafta icinde olurum sadece cevremde kimse daha 9Luyu olmadigi icin cesaretim gelmedi inanilmaz bi kasintim var muhtemelen baska bi enfeksiyondan. 2 kez hpv negatif olduğum icin yilda 1 smear dedi dr bakalim surec nasl olacak bu arada hpv korksun bizden 😌😌
    Arkadaslar asi olun… asi cok onemli. Ben 1 . Dozu 4 lu asidan oldum , carsamba gunu 9 lu asimi da oldum 2. Dozumu,
    Herhangi bir yan etki gormedim sadece 2 gun kol agirligi disinda bir durum yok

Durum
    Yeni Üye

Alıntı Senem Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar asi olun… asi cok onemli. Ben 1 . Dozu 4 lu asidan oldum , carsamba gunu 9 lu asimi da oldum 2. Dozumu,

Süper hpv negatf almama ragmen inanlmaz bi kasinti akinti sorunum var umarim mantardir. Hemen yarin asi olacagim senem teşekkürler

Durum
    OldNova - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Ben de oldum geçen hafta arkadaşlar. Başka başlıkta da yazdım ama insanlar illa aşı olan örnekler görmek istiyor o yüzden burada da belirteyim dedim.

Kol ağrısı dışında bir yan etki olmadı bende de.

Durum
    Pelo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Alıntı Senem Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhabalar,ben 4 lu gardasil aşıdan 2 doz yaptırdım ve son dozumu bugün olacaktım ancak gardasil 9 aşisinin Türkiye'ye geldiğini öğrendim ve son aşımı 9 Lu gardasil aşısı oldum. 1.sorum;9 Lu gardasil aşısının içinde 4 lu olanın için de olanlarda olduğu için aynı zamanda 4 lu olan şuan tamamlanmış oluyor mu?
    2. Sorum; ilk iki dozum 4 lu gardasil üçüncü dozum 9 Lu gardasil aşısı olduğu için benim 9 Lu olana devam etmem gerekiyor mu? 3. Sorum 9 Lu olani da tamamlamak gerekiyorsa daha önceki olduğum 2 doz 4 lu gardasil aşısına ek olarak 2 doz 6,11,16,18 tekrar almak durumunda kalıcam bunun bana bir zarar var mı? Ona göre 9 Lu olanı tamamlayacagim. Bunlara ek olarak,lütfen rica ediyorum bana doktorunuza danışın gibi bir yorum yapmazsanız sevinirim.Cunku kimi doktor devam etmek gerektiğini kimisi belki zararı olabileceğini vs söylüyor.Cogu kişinin bir bilgisi yok.Buna ilçe sağlık,il sağlık,sağlık bakanlığı dahil olmak üzere ne yazikkki.Ben bu konuyla alakalı çalışma yapılmışsa ya da şirketin bununla alakalı bir yazısı varsa ona göre bir açıklama rica ediyorum.Zira prospektusunde de sorduğum soruyla alakalı bir cevap bulamadım. Bana yardımcı olacak bir açıklama, aşı üzerine yapılmış çalismanin açıklamali bir yazısı vs varsa da yollyabilirsiniz.Cok teşekkür ederim.Umarim cevap alabilirim

Durum
    HpvSoru - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Kesin emin olmamakla birlikte aşının yapılış tarihinin üzerinden 2 aydan fazla geçtiyse ne kadar süre olursa olsun yaptırabilirsiniz diyor.yani üçüncü aşıyı yaptirdiktan 4 ay sonra 4. Ondan 4 ay sonra da 5. Yi yaptırabilirsin antikor miktarı azalır belki ama yine de daha öncekiler olduğu için o da 3 doza göre daha yüksek olur diye düşünüyorum eczanelsr de bilebilir bu durumu bana doktor ilk dozu 4 ki olduktan sonra iki ve 3 u 9 lu olabilirsin demisti

Durum
    HpvSoru - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Ayrıca tek doz aşısının bile belli miktar antikor sağladığı güncel çalışmalarda yazıyor

Durum
    Carpediemmm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Sağolun yan etki yazanlar olmuş korktum acikcasi. Tek esliyim evliyim esime bulastirdiysam gerci 6 aydir aktif degiliz varsa da ondan gtmis olabilir. Korkuyorum sanırım asidan. Negatifim ama kasinti sorunum var antbyotk kullanmistim belki ondandir inanamadm 2. Negatiflik bu. Propolis kullaniorm sadece.
    Bu surecte negatif olmak icin ne yaptiniz? Ahcc kullandinizmi yada duzenli herhangi birsey

Durum
    Yeni Üye

Alıntı Carpediemmm Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu surecte negatif olmak icin ne yaptiniz? Ahcc kullandinizmi yada duzenli herhangi birsey

Bana kalirsa sigara alkolu brakmam etkli oldu zira cok stresli bi yapim var o donemler pik yapmıştı.. bi süre immutor aldim ama istkrarli olamadm cok saglikli beslenmiyorum yani abur cubur brakamadm ama sebze sarımsak bol tuketen biriyim. Hani kallavi seyler de yapmadim. Aşı da oldum cok haff agri olsu o da 1 2 saat belki cok kolaymiss. 2. Dozu 9lu asida ne zaman olmaliyim ? 26 ocakta olmuştum.

Durum
    Yeni Üye

Bana kalirsa sigara alkolu brakmam etkli oldu zira cok stresli bi yapim var o donemler pik yapmıştı.. bi süre immutor aldim ama istkrarli olamadm cok saglikli beslenmiyorum yani abur cubur brakamadm ama sebze sarımsak bol tuketen biriyim. Hani kallavi seyler de yapmadim. Aşı da oldum cok haff agri olsu o da 1 2 saat belki cok kolaymiss. 2. Dozu 9lu asida ne zaman olmaliyim ? 26 ocakta olmuştum.

Merhabalar yeniden 9lu aşıda 2. Dozu oluyor muyuz acaba? Saniyorum doktora bi danismam lazım...

Bu Konu için Etiketler