Sayfa 2 Toplam 3 Sayfadan BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu
Toplam 30 adet sonuctan sayfa basi 11 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Gardasil 9lu aşı olan var mi?

Durum
    Canerr7899 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Cevap: Gardasil 9lu aşı olan var mi?

Alıntı Pembeoje Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Eczaneden alıp sağlık ocağında yaptırabiliyor muyuz peki bir bilgin var mı bide yer yer aşk fiyatı değişebilir mi acaba
    Eczaneden alıp sağlık ocağında da yaptırabilrisin.Hastanil acil servisinde de yaptırabilyiosun ben 2 dozumuda acilde yaptırdım.yanlız benim merak ettiğim ben 2 doz gardasil 4 lü aşı oldum 3. Dozuma bir ay kaldı 9 lu aşı olsam olurmuki ilk iki aşım 4 lü idi

Durum
    ThisTooShallPass - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Alıntı Canerr7899 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Eczaneden alıp sağlık ocağında da yaptırabilrisin.Hastanil acil servisinde de yaptırabilyiosun ben 2 dozumuda acilde yaptırdım.yanlız benim merak ettiğim ben 2 doz gardasil 4 lü aşı oldum 3. Dozuma bir ay kaldı 9 lu aşı olsam olurmuki ilk iki aşım 4 lü idi
    2 doz 4’lü oldum ben de. 3. dozu 9’lu aşı olacağım. Ünlü bir virolog var, Semih Tareen, o da bu şekilde olmuş aşılarını👍🏻

Durum
    Canerr7899 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Alıntı ThisTooShallPass Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    2 doz 4’lü oldum ben de. 3. dozu 9’lu aşı olacağım. Ünlü bir virolog var, Semih Tareen, o da bu şekilde olmuş aşılarını👍🏻
    Çok saol bende 9 lu yaptırıcam

Durum
    Dımdımyar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Alıntı Canerr7899 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çok saol bende 9 lu yaptırıcam
    Merhaba ben hiç aşı olmadım tek doz dokuzlu yeterli mi acaba

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Alıntı Dımdımyar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba ben hiç aşı olmadım tek doz dokuzlu yeterli mi acaba
    Aynı konuyu hem burada sorup hem de lütfen. başlık açmayın. Gereksiz açılan başlıklar silinecektir. Uyarıdır.

Hayır aşının prosedürü ne ise onu uygulamanız gerekir. 3 doz vuruluyorsa 3 doz olmanız, tek doz ise tek doz olmanız lazım.
    Açtığınız başlıkta ahcc tavsiyeleri istemişsiniz, forumdaa time health ahcc kullanılıyor ağırlıklı olarak, ben time health ile negatif oldum. Benim önereceklerim; türkiyedeyseniz time health veya amino up markadır, yurtdışındaysanız; buna ek ''kinoko'' markadır.

Durum
    Birbiyologg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Alıntı Arya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    9lu aşı geldi mi ki olabiliyorsunuz? senelerdir ha geldi ha gelecek deniliyor :d
    Evet geldi ama recetesiz olmayn dedi baska bi eczane bn de tek esliyim 2 kez ustuste negatf aldm hpvyi. Bu yil ve gecen yil

Durum
    OldNova - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

“Reçetesiz olmayın dedi eczane” ne demek?

Aşıyı olmak için reçeteye ihtiyaç yok. TEB’den getirtirken vardı. Şu an gidip direkt yaptırabilirsiniz. Hatta eczanenin kendisi de yapıyor. 6 ay içinde 3 doz tamamlanmalı.

Sağlıklı günler dilerim herkese.

Durum
    dikkatli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Alıntı Birbiyologg Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Evet geldi ama recetesiz olmayn dedi baska bi eczane bn de tek esliyim 2 kez ustuste negatf aldm hpvyi. Bu yil ve gecen yil
    Evet bunu bende anlamadım neden böyle dediğini.

Eczaneler bazen çok bilgisiz olabiliyorlar. Şahsen benim aldığım eczanede çalışanlar, hpv aşısı almak istiyorum diyince o ne demişlerdi )) adı var mı falan dediler. Sonra o an eczanenin sahibi geldi. Gardasilden bahsediyor, aşı dolabından getirirmisiniz falan demişti.

Yani çok kafa karışıklığı var aşı ve dozları hakkında. 4lü ve 9lunun birleşimi hakkında da çok fazla bilgi var. Ben birçok farklı doktordan birçok farklı öneri okuyorum hergün.

Ama dümdüz eczaneden alıp yaptırabiliyorsunuz. Sağlık ocakları yapıyor. Ben bu şekilde oldum.

Durum
    mukaddes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Reçete kısmını açıklamak isterim zira ben de tüm aşılarımı reçete ile oldum. Aşıyı eczaneden elbette ki reçetesiz olabiliyorsunuz ancak biliyorsunuz ki soğuk zincirini bozmamak ve çok kısa bir süre içinde vurulmak gerekiyor. Aşıyı alıp vurdurmaya gittiğiniz sağlık kuruluşu sizden reçete isteyebiliyor. Benim aşılarımı olduğum hastane her seferimde reçete görmek istedi ve ben tüm aşılarımı doktorumun bana yazdığı reçete ile oldum. (Hastane reçeteye bakıp bana geri veriyordu) Ancak burada okuduğum kadarıyla çoğu üye böyle bir durumla karşılaşmamış. Hatta eczacılar bile yapıyor yukarda da bahsedilmiş zaten. Ancak bir sağlık kuruluşuna gidecekseniz belki reçete isteme ihtimaline karşı vakit kaybetmemek adına doktorunuzdan size gardasil reçetesi yazmasını rica edip, aşı olacağınız günler yanınızda bulundurmayı tercih edebilirsiniz.

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Alıntı mukaddes Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Reçete kısmını açıklamak isterim zira ben de tüm aşılarımı reçete ile oldum. Aşıyı eczaneden elbette ki reçetesiz olabiliyorsunuz ancak biliyorsunuz ki soğuk zincirini bozmamak ve çok kısa bir süre içinde vurulmak gerekiyor. Aşıyı alıp vurdurmaya gittiğiniz sağlık kuruluşu sizden reçete isteyebiliyor. Benim aşılarımı olduğum hastane her seferimde reçete görmek istedi ve ben tüm aşılarımı doktorumun bana yazdığı reçete ile oldum. (Hastane reçeteye bakıp bana geri veriyordu) Ancak burada okuduğum kadarıyla çoğu üye böyle bir durumla karşılaşmamış. Hatta eczacılar bile yapıyor yukarda da bahsedilmiş zaten. Ancak bir sağlık kuruluşuna gidecekseniz belki reçete isteme ihtimaline karşı vakit kaybetmemek adına doktorunuzdan size gardasil reçetesi yazmasını rica edip, aşı olacağınız günler yanınızda bulundurmayı tercih edebilirsiniz.
    Katılıyorum Reçete istenirse birde tekrar bunu halletmek ile uğraşılacak çünkü.

Bu Konu için Etiketler