Sayfa 2 Toplam 3 Sayfadan BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu
Toplam 27 adet sonuctan sayfa basi 11 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Ne Yazık ki HPV ile Tanıştım

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Cevap: Ne Yazık ki HPV ile Tanıştım

Alıntı trying Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Selamlar,

Ben 25 yaşındayım. Bundan yaklaşık 1 buçuk ay önce vajinal bölgemde pütürtüler fark ettim. Bu pütürtülerin yanı sıra zamanla siğil de çıkmaya başladı. Hemen özel bir hastaneye gittim. Doktor muayene ettiğinde siğilleri görünce HPV olduğumu söyledi. Smear yaptırdım. Smear'im temiz çıktı. Ancak yakma işlemini ailemle yaşadığım için korktum ve yaptıramadım.

Bu olayın üzerinden yaklaşık 20 gün geçtikten sonra birkaç gün önce şehir değiştirdim ve arkadaşımla birlikte devlet hastanesinde kadın doğuma gittik. Kadın doğum siğillerin anüse yaklaştığını söyleyerek genel cerrahiye yönlendirdi. O an gerçekten hayatım bitmiş gibi hissettim. Aynı gün genel cerrahiye gittim ve görünen siğillerin yakılabileceğini söyledi. Ayrıca çok büyük bir HPV, HIV ve AIDS salgını olduğunu, benim yaşlarımda birçok genç kadının geldiğini üzülerek söyledi.

Bir yandan bağışıklık sistemi hastalığım olduğu için çok korktum. Aynı zamanda ailemden gizli bir şekilde bu süreci yaşamaya çalışmak beni gerçekten çok yordu. Çünkü benim ailemin kesinlikle kabul edebileceği bir durum değil bu.

Dün özel hastanede HPV Smear'imi de verdim. Devlet hastanesindeki doktor şu an pek de gerekli olmadığını, yaşımın genç olduğu için kendi kendine yenebileceğini söylemişti ama bu belirsizlikle yaşamak yerine testi vermeyi tercih ettim. Çünkü gerçek anlamda uzun yıllardır yaşamadığım kadar büyük bir anksiyete krizinin içine düştüm.

Dün gittiğim özel hastanedeki doktor kontrollerinin ardından HPV Smear'imin %80 temiz çıkacağını düşündüğünü söyledi. Zaten yüksek riskli çıkarsa da herhangi bir şey yapılmayacağını, sadece düzenli test yaparak negatife döndü mü diye bekleyeceğimizi söyledi. Ve istersem yarın hemen yakma işlemini de yaptırabileceğimi söyledi. Bu arada 4k fiyat verdiler bana. Belki faydası olur size diye eklemek istedim.

Açıkçası bu durumda benim için paranın hiçbir önemi yok. Çünkü her şeyden önemlisinin kendi sağlığım olduğunu düşünüyorum. Özel hastanedeki randevumun ardından devlet hastanesindeki doktorumun yanına geçtim. O da sakinleşmemi, korkulacak bir durumun olmadığını söyledi. Anesteziyle görüştük ve genel anestezi olmayacağını, sadece bayıltılacağımı söylediler. Onlar da bana 1 hafta sonra yakma işlemi için gelmemi söylediler.

Tedavi süreci hakkında detaylı bilgi almak inanın beni çok rahatlattı. Çünkü günlerdir saçlarım beyazlamış gibi hissediyordum. Ne yemek yiyebildim, ne uyuyabildim, uyuduğumda da düşüncelerim yüzünden uyandım. Hayatım tam anlamıyla durdu. Arkadaş çevremde HPV ile mücadele eden tanıdıkları olan kişler benimle konuşarak beni rahatlattılar. Çoğunda yüksek riskli HPV olduğunu ama zamanla yendiklerini öğrendim. AHCC'yi de bu kişilerden biri önerdi bana. Onu da alıp başlayacağım bir an önce.

Bu süreci ailesinden gizli bir şekilde yürütmeye çalışan arkadaşlar beni anlayacaktır. Gerçekten çok yıpratıcı oldu. Örneğin devlet hastanesindeki operasyonum için telefonuma SMS geldi. Ben saatlerce "Acaba bu SMS babama da gitmiş midir?" diye düşüncelere daldım. Anlayacağınız büyük bir overthinking döngüsüne girdim. Gittiğim her iki doktor da bana sakin olmamı söylese de artık operasyonun gerginliğinden çok ailem öğrenir mi gerginliğine döndü benimkisi. Bir de burayı keşfettim ve saatlerdir okuduğuma göre bazılarının siğilleri tekrarlamış. Bu da beni korkuttu açıkçası. Her hasta biriciktir ama nihayetinde okudukça insan korkmuyor değil.

Bu arada yaptığım ilk şeylerden biri e-Nabız'ımdaki ayarlarda hasta yakını kısmına arkadaşımın telefon numarasını eklemek ve sadece muayene olduğum doktorun verilerimi görebilmesi seçeneğini işaretlemek oldu. Ailemdeki herhangi bir kişiye gittiği doktor veya sağlık kuruluşu bu konuda bilgi verir mi? Bunun stresi yüzünden midemde yara açılmış gibi hissediyorum.

HPV psikolojimi gerçekten alt üst etti. Yazdıklarımdan da anlayabileceğiniz üzere overthinking'e çok müsat bir yapım var. Ailesinden gizli bir şekilde bu süreci tamamlayanlar yazabilirse belki ben de biraz daha iyi hissederim. Bir hafta sonra operasyonum var, onun hakkında da burayı güncelleyeceğim. Umarım her şey hepimiz için çok güzel olur. Tek dileğim bu.
    Merhabalar @trying, öncelikle çok geçmiş olsun. Çok iyi anladım seni, çok okunaklı ve anlaşılır yazmışsın.

Bu süreci 23 yaşından başlayarak 1,5 yıl ailesinden gizli yürüten (hala da bilmezler) biri olarak tüm kaygılarını o kadar iyi anlıyorum ki! İnan bana o overthing döngüsünden ötürü evde aniden baş dönmelerim, tansiyon düşmelerim oluyordu. Gece aşırı kaygıyla uyuduğum için sabah da çok kaygılı uyanıp tansiyon düşüklüğü yaşadığımda babamla eczaneye gittiğimizde ''aslında benim bi şeyim yok baba sadece çok kaygılıyım bundan ötürü'' diyemediğim oldu defalarca....

Bana bu korkun o günlerimi anımsattı. Ama o günlere dair sana şunu söyleyebilirim. Gerçekten ''geçecek''. Şu an geçmez gibi, zor gibi geliyor biliyorum ama bu günler öyle bir geçiyor ki.. bak benim kaç yıl oldu, 5 yıldır hpv negatifim.. 6.yıla giricem 2023 sonbaharda..

Neyse sen zaten yapman gerekenleri yapıyorsun bu iyi, cinsellikten ve epilasyon olarak jilet kullanmaktan uzak dur. Epilasyon olarak ameliyat eldiveni ile tüyleri alma, makasla kısaltma, makina ile kısaltma yapabilirsin sigillere degmeden, çooook gerektiğinde (!) tüy dökücü krem yapabilirsin ama sürekli tavsiye etmem.

Bağışıklık hastalığın olduğunu söylemişsin, ahcc otoimmun rahatsızlığı olan hastalarda pek kullanılması tavsiye edilen bir takviye değil, sende ne var bilmiyorum ama hashimato hastaları vardı forumda mesela.. Ahcc kullanmasan bile d vitamini seviyeni yükseltmeye calısmanı öneririm hpv'de önemli yeri var. Düşük seviyede olursa yenmen zor olur. Sigara kullanıyorsan mutlaka bırak derim, yani en azından bir süre bırak bünyen bi kendine gelsin, sonra çoook istiyorsan 1-2 tane içersin (aslında içmemen çok daha iyi tabi)

Benim tavsiyelerim bu şekilde, sigil çıktıkça yaktırılmalı, kriyoterapiyi de düşünebilirsin daha basit bir yöntem, dermatologlar yapıyor, anestezi yok, şak diye hızlıca bitiyor, ben zamanında çok kriyoterapi yaptırdım.

Durum
    trying - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Benim de anal bölgede biraz siğillerim var. Hep genital bölgede duyduğum için biraz endişelenmeye başlamıştım ama senden duyunca çok daha iyi hissettim. Genel cerrahi pek de incelemedi açıkçası ama dıştakileri yaktır, içerde varsa onu gastroenterolojiye gidip öğrenirsin anca dedi. Yaktırma işleminden yaklaşık 10 gün sonraya gastroenteroloji randevusu buldum, ona gideceğim kontrol için. Senin iç kısımda hiç siğil var mıydı? Doktor bana anal ilişkiye girip girmediğimi sordu, ben de hiç girmediğimi söyleyince bu sayede içerde olmasına pek ihtimal vermediğini söyledi.
    O kadar iyi anlıyorum ki, günlerdir operasyon gününde ailem beni ararsa sarhoş gibi halimle nasıl konuşacağımı, operasyondan sonra eve döndüğümde kendime nasıl pansuman yapacağımı vs düşünüyorum. İnsan hiç bilmediği bir süreç olduğu için kafasında kuruyor, sanki kalp ameliyatına girecekmiş gibi abartıyor açıkçası. 🥲
    Senin adına da çok sevindim hafif bir şekilde atlattığını umut ediyorum şu an. Dediğin gibi inşallah sen, ben, bu yazıyı okuyan okumayan herkes en yakın zamanda iyileşir. Buna gerçekten ihtiyacımız var mental olarak. ❤️*🩹

Durum
    Yeni Üye

Çok teşekkür ederim Arya. Buraya yazacağımı hiç düşünmezdim açıkçası. Ama böyle bir platformun olması ve aktif bir şekilde sizinle konuşabiliyor olmak o kadar rahatlatıcı ki anlatamam. İnternette çok büyük bir bilgi kirliliği mevcut. Bunların yarısı insanı korkuya düşürürken yarısı da süreci ciddiye almamasına sebep oluyor. Onlarca doktorun yazısını okuyup YouTube videolarını izledim. Hepsinin dediği tek bir şey var, eğer sizde siğil varsa korkmanıza gerek yok yüksek riskli olmanız aşırı düşük ihtimal. Ama nedense hem burada hem de sonrasında çevremden öğrendiğim kadarıyla birçok kişinin hem siğili ve hem de yüksek riskli HPV virüsü varmış.

Bu arada gerçekten stres yüzünden günlerdir bitkisel hayatta gibiydim. Her gün foruma girip destek ekibim bir şey yazmış mı diye kontrol ediyorum, çok daha iyi geliyor. 😅 Biraz daha stresli düşünceleri bırakmayı başardım en azından. O kadar kafama takmışım ki bu durumu, doktorun bana HPV'den kurtulmak için neler yapmam gerektiğini anlattığı bir rüyayla uyandım. Bu sürecin bir yandan da hayatımda bir dönüm noktası olduğunu düşünüyorum nedense. Kendimi daha fazla korumam ve kendi değerimi bilmem gerektiğini anlattı sanki bana. Belki de sürecin duygusallığıyla saçmalıyorum, bilemiyorum. 🙃

Umarım en kısa zamanda ben de senin gibi çevremdekilere "x zamandır hpv negatifim" diyebileceğim zamana ışınlanırım. Ki zaten korktuğum şey HPV değil, ailemin bir şekilde bundan haberdar olması. Yoksa HPV'yi yenmemiz konusunda en ufak bir şüphem yok.

Bu arada bu süreci yaşarken cinsellikten uzak durmam gerektiğini duymaya bile gerek yok. Tam anlamıyla düşününce bile midem bulanmaya başladı. Aseksüellik yüklendi bir anda bünyeme. Yaşadığım bu travma için tedavi sürecimi tamamladıktan sonra psikoloğa da gitmeyi düşünüyorum. Yoksa erkeklerle pek barışamayacak gibi duruyorum. :')

Son olarak AHCC'den çok umutluydum ama sağlığımı tehlikeye atmak da hiç istemiyorum. Nedense biraz tanımlayıcı bir hastalık olduğu için anonimliğimi korumak adına burada söyleyemiyorum bağışıklık sistemi hastalığımı. Ama kesinlikle D vitamini için takviye satın alacağım eczaneden. Koterle yaktırdıktan sonra umarım çıkmaz ama çıkarsa da dediğin gibi kriyoterapiyi deneyeceğim. Şu an tek umudum HPV Smear'imde yüksek riskli hiçbir şeyin çıkmaması, işlemden sonra siğillerden ömür boyu kurtulmuş olmak.

Bu arada şunu da sormak istiyorum. Doktor bana operasyon öncesi bölgeyi temizlemen gerekiyor dedi. Ama jilet yok, tüy dökücü yok, ağda yok... Ameliyat eldiveniyle de canımın çok yanacağını biliyorum. Makasla kısaltmak da bölgeyi temizlemek için çok uygun değil gibi geliyor. Acaba hastaneye o gün jilet götürsem de doktorun yapmasını mı rica etsem? Ne çözüm bulabilirim bilmiyorum. Kıllar yüzünden bir iki siğili gözden kaçıracaklar diye endişe kapladı içimi. Sonra kalan o bir iki siğil yayılıp tekrar aynı şeyi yaşamama sebep olur diye endişeleniyorum. Bu konuda fikrin var mı? Yine uzun oldu kusura bakma ama burada mektup arkadaşıymışız gibi de hissetmiyor değilim. 🥲

Durum
    Happymappy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Benim de anal bölgede biraz siğillerim var. Hep genital bölgede duyduğum için biraz endişelenmeye başlamıştım ama senden duyunca çok daha iyi hissettim. Genel cerrahi pek de incelemedi açıkçası ama dıştakileri yaktır, içerde varsa onu gastroenterolojiye gidip öğrenirsin anca dedi. Yaktırma işleminden yaklaşık 10 gün sonraya gastroenteroloji randevusu buldum, ona gideceğim kontrol için. Senin iç kısımda hiç siğil var mıydı? Doktor bana anal ilişkiye girip girmediğimi sordu, ben de hiç girmediğimi söyleyince bu sayede içerde olmasına pek ihtimal vermediğini söyledi.
    O kadar iyi anlıyorum ki, günlerdir operasyon gününde ailem beni ararsa sarhoş gibi halimle nasıl konuşacağımı, operasyondan sonra eve döndüğümde kendime nasıl pansuman yapacağımı vs düşünüyorum. İnsan hiç bilmediği bir süreç olduğu için kafasında kuruyor, sanki kalp ameliyatına girecekmiş gibi abartıyor açıkçası. 🥲
    Senin adına da çok sevindim hafif bir şekilde atlattığını umut ediyorum şu an. Dediğin gibi inşallah sen, ben, bu yazıyı okuyan okumayan herkes en yakın zamanda iyileşir. Buna gerçekten ihtiyacımız var mental olarak. ❤️*🩹
    Benim iç kısma da genel cerrah bakıyor bu arada. Ben gittiğim de sanki bi tane içerde var gibi demişti ve bana da sordu anal ilişkin oldu mu diye. Olmadı ama maalesef içerde olma ihtimali oluyor. Onun için o geçici bir şey de olabilir dedi benim iç kısım için randevum 9 şubatta. Baya var ama iyi oldu o kadar geç olması çünkü psikolojik olarak biraz yıprandım. Bu hastalığı alınca maalesef o da mı var bu da mı var kafasına giriyorsun. Benim hiç vajina kısmımda yok. Hpv yi kabullendim artık. İşlemden falan hiç korkma. İşlem bu hastalığın bence en kolay kısmı. Ben psikolojik olarak yıprandım. Bu siteden çok güzel arkadaşlıklar kurdum sağ olsun bana ilaç oldular. Öyle öyle şimdi biraz toparladım. Stresten uzaklaştıkça hpv den uzaklaşıyorsun bağışıklık arttırdıkça hpv den uzaklaşıyorsun. Tamamen böyle. Buna kendini inandırdıgında zafer senindir ❤

Durum
    friday - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Dediğin gibi virüsün türünü öğrenmek için HPV Smear testini yaptırdım. 10-15 gün sonra sonuçları öğreneceğim. O zaman yine burayı güncellerim.

Ben ailemin olumsuz tepkisini kestirebildiğim için söylemeyi aklımdan bile geçirmedim açıkçası. Gerçekten iyi olmak tek isteğim. Çok korkuyorum, bir an bile düşünmeden duramıyorum. Bu yazdıkların için çok teşekkür ederim bana gerçekten moral oldu.

Bu süreci tek başıma atlatamazdım herhalde. En yakın arkadaşıma buradan teşekkür ediyorum. Bunu okuduğunu biliyorum. :')

Hepimiz en yakın zamanda çok iyi olalım. Tek dileğim bu.

Bu arada koterle yakılma işlemi hakkında bilgi alabilir miyim eğer bu süreci geçirdiysen? Acı oluyor mu? Ne kadar sürüyor işlem? Bayıltma diyorlar ya onun etkisi ne zaman geçer? Kafamda böyle sorular var doktorum artık delirdiğimi düşünmesin diye soramadım. :')

Benimde en yakın arkadaşım bu konudaki en büyük şansım , sende çok şanslısın.. ben hiç koterle işlem yaptırmadım tip16 var bende kolposkopide genel anestezi oldum doktor siğil yoktu olsaydı yakacaktım dedi. benim ki yüksek riskli tip olduğundan siğil yapmıyor sanırım. Ama ağzımda olan siğilleri lazerle yaktırlar anestezi ve uyuşturucu olmadan . epilasyonda bile uyuşturucu krem süren ben ona dayandım çünkü varlığı o kadar rahatsız edici ki biran önce gitsin de ne olursa olsun diyor insan. Bu işlemlerde bayıltma olsa bile bir şey olmamış gibi akşam evine gidebiliyorsun merak etme..

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Çok teşekkür ederim Arya. Buraya yazacağımı hiç düşünmezdim açıkçası. Ama böyle bir platformun olması ve aktif bir şekilde sizinle konuşabiliyor olmak o kadar rahatlatıcı ki anlatamam. İnternette çok büyük bir bilgi kirliliği mevcut. Bunların yarısı insanı korkuya düşürürken yarısı da süreci ciddiye almamasına sebep oluyor. Onlarca doktorun yazısını okuyup YouTube videolarını izledim. Hepsinin dediği tek bir şey var, eğer sizde siğil varsa korkmanıza gerek yok yüksek riskli olmanız aşırı düşük ihtimal. Ama nedense hem burada hem de sonrasında çevremden öğrendiğim kadarıyla birçok kişinin hem siğili ve hem de yüksek riskli HPV virüsü varmış.

Bu arada gerçekten stres yüzünden günlerdir bitkisel hayatta gibiydim. Her gün foruma girip destek ekibim bir şey yazmış mı diye kontrol ediyorum, çok daha iyi geliyor. 😅 Biraz daha stresli düşünceleri bırakmayı başardım en azından. O kadar kafama takmışım ki bu durumu, doktorun bana HPV'den kurtulmak için neler yapmam gerektiğini anlattığı bir rüyayla uyandım. Bu sürecin bir yandan da hayatımda bir dönüm noktası olduğunu düşünüyorum nedense. Kendimi daha fazla korumam ve kendi değerimi bilmem gerektiğini anlattı sanki bana. Belki de sürecin duygusallığıyla saçmalıyorum, bilemiyorum. 🙃

Umarım en kısa zamanda ben de senin gibi çevremdekilere "x zamandır hpv negatifim" diyebileceğim zamana ışınlanırım. Ki zaten korktuğum şey HPV değil, ailemin bir şekilde bundan haberdar olması. Yoksa HPV'yi yenmemiz konusunda en ufak bir şüphem yok.

Bu arada bu süreci yaşarken cinsellikten uzak durmam gerektiğini duymaya bile gerek yok. Tam anlamıyla düşününce bile midem bulanmaya başladı. Aseksüellik yüklendi bir anda bünyeme. Yaşadığım bu travma için tedavi sürecimi tamamladıktan sonra psikoloğa da gitmeyi düşünüyorum. Yoksa erkeklerle pek barışamayacak gibi duruyorum. :')

Son olarak AHCC'den çok umutluydum ama sağlığımı tehlikeye atmak da hiç istemiyorum. Nedense biraz tanımlayıcı bir hastalık olduğu için anonimliğimi korumak adına burada söyleyemiyorum bağışıklık sistemi hastalığımı. Ama kesinlikle D vitamini için takviye satın alacağım eczaneden. Koterle yaktırdıktan sonra umarım çıkmaz ama çıkarsa da dediğin gibi kriyoterapiyi deneyeceğim. Şu an tek umudum HPV Smear'imde yüksek riskli hiçbir şeyin çıkmaması, işlemden sonra siğillerden ömür boyu kurtulmuş olmak.

Bu arada şunu da sormak istiyorum. Doktor bana operasyon öncesi bölgeyi temizlemen gerekiyor dedi. Ama jilet yok, tüy dökücü yok, ağda yok... Ameliyat eldiveniyle de canımın çok yanacağını biliyorum. Makasla kısaltmak da bölgeyi temizlemek için çok uygun değil gibi geliyor. Acaba hastaneye o gün jilet götürsem de doktorun yapmasını mı rica etsem? Ne çözüm bulabilirim bilmiyorum. Kıllar yüzünden bir iki siğili gözden kaçıracaklar diye endişe kapladı içimi. Sonra kalan o bir iki siğil yayılıp tekrar aynı şeyi yaşamama sebep olur diye endişeleniyorum. Bu konuda fikrin var mı? Yine uzun oldu kusura bakma ama burada mektup arkadaşıymışız gibi de hissetmiyor değilim. 🥲
    Merhabalar

O zaman mecbur tüy dökücü yapman gerekiyor temiz olması isteniyorsa, sigil olan yerlere dikkatli sür, 3 dakikalık olan tüy dökücüden al, cildinde fazladan bekletme, sesununki iyiydi diye hatırlıyorum yani tam emin değilim çok zaman oldu, sesu tüy dökücüye bakabilirsin.
    Her seferinde doktor tertemiz istiyorum derse, doktora durumu anlatırız, sanki kendi bilmiyormuş gibi... Ama jilet kesinlikle yasak..
    Ameliyat eldiveni ile canın cok yanmayabilir, ben de deneyimlemeden önce öyle düşünüyordum ama eldiven olunca çok sıkıntı olmuyor, bir ara denersin.

Ahcc kullanamayacağın için kendine güzel bir beslenme planı yap derim. Bu planda, brokoli, kivi, yeşil ince sivri biber (tatlı olan) mutlaka olsun. Fazla şekerli beslenmeden uzak dur derim, antioksidan ve c vitamini yüksek beslenmeni öneririm. Kısaca bağışıklığını iyi beslenme ve kullanıyorsan sigara-alkolü hayatından çıkarmakla, ve başka destekleyici (otoimmun rahatsızlıgı varken kullanabileceğin en azından) takviyelerle yükseltebilirsin.

Durum
    Sureyya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Alıntı Happymappy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benim iç kısma da genel cerrah bakıyor bu arada. Ben gittiğim de sanki bi tane içerde var gibi demişti ve bana da sordu anal ilişkin oldu mu diye. Olmadı ama maalesef içerde olma ihtimali oluyor. Onun için o geçici bir şey de olabilir dedi benim iç kısım için randevum 9 şubatta. Baya var ama iyi oldu o kadar geç olması çünkü psikolojik olarak biraz yıprandım. Bu hastalığı alınca maalesef o da mı var bu da mı var kafasına giriyorsun. Benim hiç vajina kısmımda yok. Hpv yi kabullendim artık. İşlemden falan hiç korkma. İşlem bu hastalığın bence en kolay kısmı. Ben psikolojik olarak yıprandım. Bu siteden çok güzel arkadaşlıklar kurdum sağ olsun bana ilaç oldular. Öyle öyle şimdi biraz toparladım. Stresten uzaklaştıkça hpv den uzaklaşıyorsun bağışıklık arttırdıkça hpv den uzaklaşıyorsun. Tamamen böyle. Buna kendini inandırdıgında zafer senindir ❤
    HappyMappy💓💘

Durum
    Yeni Üye

İşlemden çok korkuyordum ama buradaki güzel dostlarım sayesinde tüm kara bulutlar gitti. En yakın zamanda hepimiz için güzel sağlıklı günler geliyor eminim buna. Bağışıklığı ve psikolojiyi çözersek sorun bitecek :') <3

Durum
    Yeni Üye

Çok geçmiş olsun. Umarım en yakın zamanda negatife dönersin. <3

Durum
    Yeni Üye

Siğilleri öğrendiğim gün sigarayı bıraktım :') Şimdi stresliyken nasıl içesim geliyor anlatamam. Ama bu sayede sigarayı da bıraktım diye yorumluyorum şu anda. Toksik pozitiflik yaparak geçireceğim bu süreci biraz 🙃

Ameliyat eldivenini deneyeceğim bi. Bu hastalık sağ olsun kendimi 1920'de yaşıyormuş gibi hissediyorum 😅
    Anladığım kadarıyla forumun kurucularındansın. Şunu söylemem gerekiyor ki, burayla tanışmadan önce delirmek üzereydim. Günlük hayatı tamamen bırakmıştım. Sana ve vaktini ayırıp cevap veren tüm arkadaşlara sonsuz teşekkür ederim. Bunun benim için ne kadar anlamlı olduğunu bilemezsiniz.

Bu Konu için Etiketler