Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 123 SonuncuSonuncu
Toplam 24 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Ahcc'siz iyileşilebilir mi?

Durum
    dolorior - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Ahcc'siz iyileşilebilir mi?

Merhaba, ben 23 yaşındayım ve erkeğim. Yaklaşık 2 yıldır siğillerim var ama siğil olduklarının yeni farkına vardım ve doktora gitmeye çekindim bugüne kadar. Tabii ki kimseyle cinsel ilişkide bulunmadım bu sürede. Evdekilere tuvalet, havlu vs yoluyla bulaşma riski olduğunu okuyunca korktum ve haftaya devlet hastanesinden randevu aldım.

Sormak istediğim şey, maddi durumum iyi olmadığı için ahcc alamıyorum. Forumda ahcc kullanmadan negatif olan arkadaşlar varsa tavsiye ve görüşlerini alabilir miyim? Ankarada önereceğiniz doktor var mı? Hpv hakkında çok şey bilmediğimden söyleyecekleriniz önemli benim için. Herkese sağlıklı, güzel günler dilerim

Durum
    melina17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Cevap: Ahcc'siz iyileşilebilir mi?

Merhaba
    Bu konuda doktorlar ayrisiyor gibi. Aslinda elimizde ahcc kesin iyilestiriyor gibi bir klinik veri de yok. Benim doktorlarim istersen kullan ama hicbir veri yok bagisikligini yuksek tut dediler; ben ona istinaden kullanmiyorum. Ama forumda kullanarak memnun kalan cok kisi var. Oncelikli amaciniz bagisikliginizi yuksek tutmak olsun; vitaminlerinizi kontrol ettirerek vitaminlerinizi alin. Eger hala bagisikliginiz dusukse denemekten de zarar cikmaz.

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Alıntı dolorior Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba, ben 23 yaşındayım ve erkeğim. Yaklaşık 2 yıldır siğillerim var ama siğil olduklarının yeni farkına vardım ve doktora gitmeye çekindim bugüne kadar. Tabii ki kimseyle cinsel ilişkide bulunmadım bu sürede. Evdekilere tuvalet, havlu vs yoluyla bulaşma riski olduğunu okuyunca korktum ve haftaya devlet hastanesinden randevu aldım.

Sormak istediğim şey, maddi durumum iyi olmadığı için ahcc alamıyorum. Forumda ahcc kullanmadan negatif olan arkadaşlar varsa tavsiye ve görüşlerini alabilir miyim? Ankarada önereceğiniz doktor var mı? Hpv hakkında çok şey bilmediğimden söyleyecekleriniz önemli benim için. Herkese sağlıklı, güzel günler dilerim
    Merhabalar tabii ki ahcc'siz de iyileşebilirsiniz. Hpv'yi atlatma ve negatif olma süreci biraz uzun bir süreç. Özellikle yüksek riskli tip taşınıyorsa ve 1 tipten fazla ise. Ahcc'yi daha kısa sürede negatif olabilme ve ''bağışıklığımızı yükseltme'' amacıyla kullanıyoruz, yani ben o amaçla kullandım, pek çok kişi de öyle.

Durum
    Yeni Üye

Alıntı melina17 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba
    Bu konuda doktorlar ayrisiyor gibi. Aslinda elimizde ahcc kesin iyilestiriyor gibi bir klinik veri de yok. Benim doktorlarim istersen kullan ama hicbir veri yok bagisikligini yuksek tut dediler; ben ona istinaden kullanmiyorum. Ama forumda kullanarak memnun kalan cok kisi var. Oncelikli amaciniz bagisikliginizi yuksek tutmak olsun; vitaminlerinizi kontrol ettirerek vitaminlerinizi alin. Eger hala bagisikliginiz dusukse denemekten de zarar cikmaz.
    Teşekkürler, siz vitamin alıyor musunuz?

Durum
    Yeni Üye

Teşekkürler cevabınız için. Aileme bulaşmış olabileceği ihtimali çok korkutuyor beni, en azından kendilerini kontrol etsinler diye söylemek istiyorum. Ama utancımdan ve üzülmelerini istemediğimden yapabilir miyim bilmiyorum. Böyle bir tecrübesi olan, ailesinde, yakınlarında da siğil çıkan var mı aranızda?

Durum
    nedesembilemedim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Bu cinsel yolla bulaşan bir hastalığı olduğu için deri teması dışında bulaşma ihtimali %0.0001 falan, korkma🦋

Durum
    Admin

Teşekkürler cevabınız için. Aileme bulaşmış olabileceği ihtimali çok korkutuyor beni, en azından kendilerini kontrol etsinler diye söylemek istiyorum. Ama utancımdan ve üzülmelerini istemediğimden yapabilir miyim bilmiyorum. Böyle bir tecrübesi olan, ailesinde, yakınlarında da siğil çıkan var mı aranızda?
    Merhaba ailenizden bir kişiyle cinsel temas kurmuyorsanız zaten onlara bulaşması imkansız. Kusura bakmayın cümleyi bu şekilde iğrenç kurdum ama umarım anlatabildim. Ortak kullandıgınız tuvaletten, havludan, çarşaftan vs bulaşmaz. Ha sadece sizin kullanımınızda olan bir ''jilet'' varsa, onu çöpe atın, yine bulaşmaz ama olsun. Birde zaten hpv iken jilet kullanımı da yasak (epilasyon olarak)

Durum
    Yeni Üye

Çok rahatladım Arya ve nedesembilemedim sağ olun

Durum
    melina17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Teşekkürler, siz vitamin alıyor musunuz?
    Evet. D vitaminim hep dusuktur D vitamini propolis ve immun 44 (imunex immutor de olabilir) ayrica c vitamini aliyorum takviye olarak

Durum
    Admin

Çok rahatladım Arya ve nedesembilemedim sağ olun
    rica ederim