Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan BirinciBirinci 12
Toplam 18 adet sonuctan sayfa basi 11 ile 18 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Sonunda Ben De Üye Oldum:)

Durum
    Portakal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Cevap: Sonunda Ben De Üye Oldum:)

İyi akşmlar. Hakkını vererek üye olmuşsunuz önce iyice okuyup bilinçlenip uygulayıp .. aramıza hoşgeldin. Umarım en kısa sürede negatif olursun. Ya şu an bu cevabı yazarken bile kaç kişi şu an enfekte olmuştur diye düşünmüyor değilim. Çünkü gerçekten vaka sayısı hızlı artıyor. Umarım bunun önüne geçilir. Önceden insanlar bilinçlenir.

Sağlık Bakanı Koca da aşı için de ücretsiz olacak gibi bi duyuru yaptı. Umarım en kısa zamanda uygulanır aşı takvimine alınır.

Durum
    ThisTooShallPass - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Alıntı Ümitsiz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Meraba happymapy nin bahsettıgı umıtsız ben oluyorum ☺ Ya hangı dr a gttın sen ben Murat enoze gttım rahatlarım dıye rahatlayamadım hıc yanı olabılır de olmayadabılır de oral test yaptırmamı ıstedı senın en azından siğil olduğunu anlayıp yakmışlar . Benım de diş etinin iç kısmında bu tükürük kısmının oldugu yerde uc tane küçük sıvılce gbı ıcı beyaz bişeyler var ya orası da oyle bı yer ki ayırt edılemıyoo . Kafayı yıcem resmen cok can sıkıcı ama bu günler de geccek ıns bakalım 😊
    Ben büyük şehirlerden birinde değilim, dr adı işinize yaramaz sanırım
    Ben oral test yapmadım, direkt patoloji sonucunda hpv çıktı. Var mı yok mu seviyesinde diilim ben, direkt var olduğunu biliyorum. Ama sakin kalmak zorundayız. Düğmelere basalım, yapılacak ne varsa yapılsın ve zaman geçsin, biz de negatif olacağız.
    Aslında koter dışında ağıza kriyo uygulanır mı merak ediyorum… Bilgisi olan paylaşabilirse sevinirim.

Durum
    Tecrübeli Üye

Alıntı Portakal Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İyi akşmlar. Hakkını vererek üye olmuşsunuz önce iyice okuyup bilinçlenip uygulayıp .. aramıza hoşgeldin. Umarım en kısa sürede negatif olursun. Ya şu an bu cevabı yazarken bile kaç kişi şu an enfekte olmuştur diye düşünmüyor değilim. Çünkü gerçekten vaka sayısı hızlı artıyor. Umarım bunun önüne geçilir. Önceden insanlar bilinçlenir.

Sağlık Bakanı Koca da aşı için de ücretsiz olacak gibi bi duyuru yaptı. Umarım en kısa zamanda uygulanır aşı takvimine alınır.
    Teşekkür ederim☺ Hepimiz negatif olacağız inşallah.🙏🏻Evet keşke önceden düşünüp aşımız olsaymışız. Artık çevremi bilinçlendirmeye çalışıyorum ben de aşı konusunda. Umarım devlet rutinine de girer🙏🏻

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Alıntı ThisTooShallPass Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Herkese merhaba, Temmuz ayından beri siteyi takip ediyorum, artık ben de paylaşımda bulunmak istedim. Öncelikle Arya’ya ve diğer aktif üyelere, bizleri bilgilendirdikleri ve bir arada olabilmemizi sağladıkları için teşekkür ediyorum.

Benim hikayeme bakacak olursak, gülümseyerek lafa girdiğime bakmayın ben de sizler gibi çok stresli günler geöirdim/geçiriyorum. Benim virüsle tanışmam 2022 Ocakta gerçekleşti, o erkek arkadaşımla da Mart başında ilişkimi bitirmiştim. Ya bişe kattıysam diye hep içimde bir endişe vardı.
    Nitekim, Mayıs ortasında ya da sonunda sanırım damağımın sol gerisinde geçmeyen bir kabartı oluşt. Gargara, tuz, elma sirkesi bir aya yakın geçmeyince soluğu kbb’de aldım. Ever hpvye benziyor dedi benim sorgulamamla ve koterle orayı temizledik. Aynı günlerde jinekologta hpv testi de vermiştim, ve sonuç maalesef hov 16 gelmişti. Somucu aldığımda her ne kadar içime doğmuştuyduysa da yıkıldım tabii ki… Derhal okumalara başladım. Smear temizdi ama kolposkopi yapılacak dendi. İki hafta içinde kolspokopi yaptırdım. Kolposkopi sonucu da temiz geldi.
    Bu arada 13 Ağustos’ta AHCC’ye başlamıştım bile.
    O günden beri her gün 6 adet AHCC, sabah akşam 15-20 damla alkol bazlı propolis, multivitamin kullanıyorum. Alkol, sigara yok. Kab değerlerim normal. (Son tahlilde EOS (savaşçı beyaz kan hücreleri) çok yüksek çıkmıştı, kendimde AhCc’ye bağlamıştım, doktorum pek yorumlamadı… Beslenmem fena değil, düzenli yürüyüş yapıyorum…
    Birkaç hafta önce jinekoloğa gittim yine, vajina girişine yakın çok küçük siğiller var dedi Aldara verdi, şu an üçüncü hafta ama bir değişiklik yok gibime geliyor.
    Sanırım beni daha çok ağız/boğaz endişelendiriyor. Forumda okurken, oral enfeksiyon pek görülmüyor yazılıyor genelde, olabilir ama ben şu anda bunu yaşıyorum. Bir kez Temmuzda koterle aldırdım bir kabartıyı. Sonra kasım ayında bir kabartı şişti ve geri indi ertesi gün. Bugün yine sanırım aynı yerde bir kabartı şişti ve indi. Doktorum beni sakinleştiyor, kanseri unut, türkiyede öyle bir vaka yok dedi. Siğil çıkarsa bir kotere bakar, evham yapma, hayatına devam et dedi.
    Ama bu süreç psikolojimizi etkiliyor. Ben de telefon feneri elimde ayna karşısında defalarca buluyorum kendimi… Evet geçecek diyorum, ama sonuç odaklı bir insanım hemen geçsin gitsin istiyorum. Bu arada cinsellik de mart ayından beri yok. Geçen hafta ikinci doz aşımı oldum. Geçeceğini biliyorum! Moralimi düşürmeyip sabrediyorum!
    This too shall pass diyorum
    Umarım 2023 hepimiz için şifa getirir, umarım çıkardığımız dersler ve daha bir biz dışında hatırlayacağımız bir şey kalmaz bu dönemden…
    Herkese şifa diliyorum ve umarım hepimiz en yakın zamanda negatifim haberlerimizi paylaşırız buradan!
    Merhabalar geçmiş olsun öncelikle Forumu okuduğun için zaten bilinçlenmişsin ne güzel herkes senin gibi olsa keşke
    Bunun dışında koposkopinin temiz eglmesine sevindim.
    oral hpc genital hpv kadar sık görülmüyor evet. burada 10 kişiden 1i bile oral hpv'ye sahip değil. 50 kişiden 1i - 2si sahip diyebiliriz aslında, yani yaygınlığı çok ciddi derecede değil. Zaten her oral temasa giren hpv olsaydı, herkes hpv olurdu galiba diye düşünüyorum haha.

Aldarayı haftada 3 kullanıyorsan yakın zamanda tahriş edebilir öyle oldugunda ben haftada 2 ye inmiştim iyi gelmişti o anlamda, tahriş olmamıştı aklında bulunsun. Umarım 2023 yılında negatif olursun zaten takviye de alıp üzerine düşeni yapıyormuşsun. Sigara, jilet, cinsellik olmasın hayatında bunlar da önemli kriterler

Durum
    Tecrübeli Üye

Teşekkür ederim arya. Aldara konusundaki önerini dikkate alacağım.💕

Durum
    Hayalperest1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Merhabaa ben siteden bi şey anlayamadım kullanamadım ama bir sorum olucaktı bendede siğil gibi kabarcıklar vardı doktora gittim antibiyotik verdi zalain krem verdi ve bağışıklık güçlendirici verdi smear testi aldı daha sonrasında 20 gün sonra gel dedi bende o kabarcıklar kremi sürdükçe gitti doktora randevu bulamadığım için gidemiyorum e nabızdan baktığımfa sonuç değer normal diyor pozitif mi oluyorum ya çok stresleniyorum

Durum
    tinky winky - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Alıntı Hayalperest1 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhabaa ben siteden bi şey anlayamadım kullanamadım ama bir sorum olucaktı bendede siğil gibi kabarcıklar vardı doktora gittim antibiyotik verdi zalain krem verdi ve bağışıklık güçlendirici verdi smear testi aldı daha sonrasında 20 gün sonra gel dedi bende o kabarcıklar kremi sürdükçe gitti doktora randevu bulamadığım için gidemiyorum e nabızdan baktığımfa sonuç değer normal diyor pozitif mi oluyorum ya çok stresleniyorum
    Selam, sen sadece smear testi yaptırmışsın hpv tiplendırme testı yaptırmadıgın için hpv olup olmadığını bilemezsin, smear normal diyorsa temiz demektir. Eğer sendekiler gerçekten siğil ise hpv tiplendırme testi yaptırmanı öneririm sonucuna göre doktorun kolkoskopi yapıp yapmayacağına karar verecektir.

Durum
    Hayalperest1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Alıntı tinky winky Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Selam, sen sadece smear testi yaptırmışsın hpv tiplendırme testı yaptırmadıgın için hpv olup olmadığını bilemezsin, smear normal diyorsa temiz demektir. Eğer sendekiler gerçekten siğil ise hpv tiplendırme testi yaptırmanı öneririm sonucuna göre doktorun kolkoskopi yapıp yapmayacağına karar verecektir.
    doktor hpv olup olmadığıma dair 2 tane test yaptı ama hpv pcr değer normal diyor aynı zamanda karşı kısmında bakteri üredi yazıyor kafam karıştı real time pcrda da değer normal diyor yani anlayamadım