Sayfa 5 Toplam 5 Sayfadan BirinciBirinci ... 345
Toplam 49 adet sonuctan sayfa basi 41 ile 49 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Hpv'den dolayı psikolocisi bozulanlar :)

Durum
    frezyae36 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Cevap: Hpv'den dolayı psikolocisi bozulanlar :)

Ben ne zaman kimden bulaştığını biliyorum yaklasık 2 seneyi askın zaman once ayrıldıgım erkek arkadasımdan bulastı ve cıkması ancak bu mart ayında 1 haftalık yogun uykusuz uzuntulu streslı donemın ardından ( nişanlım ameliyat oldu agır bor amelıyat 10 gun hastanede beraber kaldık ölüm tehlikesi mevcuttu )donemın ardından bagısıklıgımın dusmesıyle cıktı yanı yaklasık 3 sene sonra ortaya cıktı. kimden nasıl nicin gecti diye kafaya takmak stres yaratır ve hpvnın en sevdıgı sey ne baslenme bozuklugu ne sıgara stresı cok seviyor. sigil yok cin varsa eger cokkk uzun bır sure once de kapmıs olabılırsınız ya da esınız cokkkk uzun bır sure once kapıp tasıyıcı olabılır. bunlara takılıpta ne evlılıgı ne ılıskıyı bozmanın anlamı yok bence. 1 ay sonra tum yasadıklarımı bılen ve bırgun bıle yuzume vurmayan hpvlerden minikler dıye bahseden destek olan sana da gecerse dedıgımde anca beraber be dıyen adamla evlenıcem. kımden nedeni bırakıp evet var stres yok bu gecıcek demenız

Durum
    gicik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye
    Nereden
    Ankara

Hpvyi tek basina atlatmak daha kolay sanki... sevgilisi olanlar evli olanlar falan birbirlerini suclamaya cok musaitler tipki ben ve erkek arkadasimla aramizdaki sorunlar gibi..
    Cinsel perhiz yada korunma sartiyla iliski de cabasi. Beni artik sigil cikti cikacak yada cin3 tum leep oldum kurtuldum psikolojisi germiyo da cinsel iliskide korunmayi biraktigim anda neler olcak tekrar cin3 olurmuyum dusuncesi geriyo ve ister istemez cinsellikten de soguyorum. Yasim 25 yani yaa. Cok acimasiz

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Prezervatifsiz iliskiye girmemen sart artik ileride cocuk dusunme dusuncen disinda tabi.

Durum
    Mini-me - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Sexually Transmitted Diseases Forum - Info on HPV

Psikolojisi bozulanlara gelsin.. ingilizcesi yeterli olmayanlar için google translator

Durum
    fitboy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Alıntı Arya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Evet parmakları görelim?
    Hpv'den dolayı psikolojisi bozulmayan kaldı mı zaten?

Ne tür sıkıntılar yaşıyorsunuz?

Ben de zaten yaygın anksiyete bozuklugu vardı, üzerine birde öfke kontrolünde sıkıntı yaşadığımı düşünmeye başladım. Hpv'den dolayı cerrahi operasyonlarından sonra aşırı sinir patlamaları yaşayan, siniri pik yapan bir insan oldum.
    Bak bu önemli işte. Hpv ye yakalananların en büyük ozelligi bu emin olun. Bir çok yerde araştirdım. Panik atak depresyon geçirmiş veya meyilli olanlar. Anksiyete vs olanlar hpv nin pençesisine kolayca düşüyor. Herkes gülüp eylenirken sosyalleşirken hpv li kardeşlerim orasiyla burasiyla uğraşıyor. Kafasında senaryolar üretiyor. Beyni full bununla meşgul oluyor. Sanki hayatı tükenmiş gibi bir psikolojiye giriyor. Yani bu demek oluyorki psikolojik tedavi de gerekiyor. Bu tür hastalara psikoyatri ilaç verir ve beyni saçma sapan senaryolar uretmesin diye sakinleştirici ve uyku yapan ilaclar verir tedavi 6 ay ila 2 yıl sürebiliyor.

Durum
    Raisin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Psikoloji mi o da ne ? Kendileriyle tanışalı yaklaşık güzelce 1 yıl oluyor. Bu virüsün kaynağı olan kişi ise bir türlü kabullenmiyor, kontrol ettir vs. bende belirtiler yok sen başkasından kapmışsındır, aldattın di mi vs.

Evet bu giriş bölümüydü yani hpv ile tanışma partisi. Kendisi ile ileri dönemde evlilik düşüneceğimiz 2-3 yıllık ilişki hpv yüzünden son buldu. İkna edemedim teste vs. siğil yok bende diyip kestirip attı kolayca.

Kendimden mi ? Eminim adım gibi, adım emin değil yanlış anlaşılma olmasın. Sadakatin bedeli sanırım buymuş.

Sonrasında karşı cinse temkinli yaklaşma hatta yaklaşmama, ilişkiye dönüşebilecek her atraksiyondan uzak durma, daha doğrusu hpv tanısından ötürü kendimi strec filmle sarılmış, dünyadan izole bir şekilde yaşıyor gibi hissediyorum.

Çünkü biliyorum ki izole olmazsam hem kendime hem karşımdaki kişiye yazık etmiş olacağım. Yanlış anlamayın bu şekilde ilişkiye girmekten ziyade karşı taraftaki insanın istek ve arzularına bu şekilde ket vurmaktan bahsediyorum.

Bu da psikolojik çöküntünün babasını yapıyor zaten.

Evlilik mi ? O da ne bu belirtiler baş göstermeden evlilik arefesindeydik tabi fakat şimdi zor bir ihtimal. Özellikle evlilik ertesi çocuğa bile bulaşabilme ihtimali ? İnsan neden zehirlemek ister ki çocuğunu ?

İşte böyle. Kendini the walking dead dizisindeki figüranlar gibi hissediyorsun kalabalığın içerisinde. Enfekte olmuşsun, herhangi bir kesin tedavi yöntemi yok. Başarı hikayelerini okuyup kendi kendine acaba diyorsun. Diyorsun da kalıyor öyle, hollywood filmleri gibi sanki. Öyle ki mutlu sonla biten hollywood filmleri bile rahatlatmıyor seni çünkü aklında yine aynı şeyle yüzleşmektesin.

Sanırım bir sonraki cildiye randevumun yanında psikiyatrist randevusu da almanın vakti geldi

Durum
    Sssssshpv - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Merhaba arkadaslar bende siğilleri farkeder etmez 4 siğilimi
    Lazerle yaktırdım sonra ufak bi
    Sigil daha olustu devlet hastanesine gittm umursamadı birsey yapmadı kremde vermedi bende elme sirkesiyle onu çürüte bildim deli
    Gibi
    Hergün ayna karsıdında inceler oldum bugn gene iç
    Kısımda cok ufak farkettim sirke koydm ama iç
    Kısımd aoldı için cok can yakıcı bana yardım edin istnabulda önerebileceginiz bi
    Doktor varmı bakireym diye testte yapmaldılar cok ufak cıkıyor genlde diye

Durum
    caresiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

hpv'den önce zaten panik atak ve anksiyete bozukluklarım vardı. hpv ile beraber bunlar tavan yaptı. psikolojim yerle bir, ailem hipokondriyak olduğumu düşünüyor artık, belki de öyleyim. güzel bir ilişki, evlilik, çoluk çocuk, bunların hepsi artık bir hayal gibi. ömrüm boyunca yalnız kalmaya alıştırmaya çalışıyorum kendimi. yıllardır dua etmeyen ben dua edip rahatlamayı düşünür hale geldim. bu psikolojiyle hpvyi nasıl yeneceğim?.. çok ama çok yorgunum.

Durum
    ispear - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Paylaşım için teşekkürler. Tüm endişemi aldı götürdü. Hpv'nin en yaygın olduğu ülkelerde bilinç daha yüksek. Dolayısıyla panik ve endişe daha az. Doktora göre 8 ayda %80 iyileşme 2 yıl içinde %90 iyileşme var. Eğer 6 ay hiç siğil çıkmadıysa iyileştiniz demek diyor ve hatta büyük ihtimalle bu tip virüse bağışıklık kazandınız diyor. Ahlaki açıdan Yeni partneriniza bu hastalığı geçirdiğinizi söylemenize bile gerek yok diyor.

Daha ne desin. Tek yapmanız gereken güvenilir bir doktor bulup tedaviyi onunla yürütmeniz ve moralinizi yüksek tutmanız.

Sevgiyle kalın

Bu Konu için Etiketler