Sayfa 2 Toplam 3 Sayfadan BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu
Toplam 28 adet sonuctan sayfa basi 11 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: hpv tip 16 sürecim

Durum
    friday - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Cevap: hpv tip 16 sürecim

Bu candida diyeti uygulayacağım teşekkür ederim. deflagyn kullanıyorum, ahcc 2 kutu sipariş ettim bugün elimde olacak , yarın sabah hemen başlayacağım. Bu inatçı tipi umarım yenerim. Değerlerime baktırdım ama eksik olan hiçbir şey yok zaten normalde de 4 5 ayda bir tam kan testi verip baktırıyordum şuan değerlerim normal olduğu için takviye şeyler kullanacağım. Bugün oral hpv için doktora gideceğim inşallah gördüklerim siğil değildir

Durum
    Deryad - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Alıntı Arya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba @deryad, öncelikle ahcc sadece hpv negatif olmanıza yardımcı olur o da bağışıklığı güçlendirerek. Yani bağışıklığı güçlendirirken, HPV'NİN YARATTIĞI RAHİM AĞZINDAKİ DEĞİŞİKLİKLERİ önlemeyecektir. Dolayısıyla sizi cin3'e götüren şeyler ve cin3 için ahcc çözüm değildir böyle bir vaadi de yoktur. Bundan dolayı ahcc den bu anlamda umut etmeyelim. O kısımda leep olacaksınız muhtemelen ve o şekilde sorun çözülecek, basit bir operasyon inanın, dert etmeyin. Ben cin3'ten leep olmuş biriyim 24 yaşında öyle söyliyim.

Leep olursanız da problem olmayabilir yani sıçrama falan sanmıyorum, ama dediğiniz gibi ciddiyet varsa ve 2.çocuk düşünmüyorsanız (ki zaten 5-6 yıl sonra 2.çocuk seçeneği de ortadan kalkıyor kadınlarda 45 yaş üstü anne olma durumu pek görülen bir şey değil çünkü) konuşursunuz. İçiniz rahat olsun ama telaş yapmayın hemen.
    @Arya çok teşekkürler keşke 24 yaşlarımda olsaydım bende endişe etmemeye çalışırdım ama karışık duygulardayım. Bakalım Tolga bey ne işlem yapacak bekleyip göreceğiz artık… Gelişmeleri yazarım yine inşallah bir kurtuluş hikayeside benden gelir 🙏🏻

Durum
    Yeni Üye

tekrardan selam herkese, dilimin ilerisinde gördüklerim maalesef siğilmiş ,zaten önceden yoktu bekliyordum bu sonucu . tipinden daha çok çözümü önemli açıkçası benim için doktor koter olabilir ama dayanamazsın anestezi olmadan dedi ve dilimi sabit tutmamda imkansız sanırım yanağıma değdirebilirim. bir asit sürdü ve bir kaç gün bekleyelim kaybolmasını dedi. benim boğazımda herhangi bir takılma yok ama yayılmış olabilir mi diye düşünmeden edemiyorum. oral hpv için nasıl tedaviler uygulandı olan arkadaşlara formda pek birşey bulamadım olanlarda bir süre sonra yazmamış veya ben göremedim. koter yaptıran var mı? çok mu acıyor nasıl bir yol izleyeyim lütfen bilgi sahipleri yardımcı olursa çok sevinirim..

Durum
    ThisTooShallPass - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Alıntı friday Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    tekrardan selam herkese, dilimin ilerisinde gördüklerim maalesef siğilmiş ,zaten önceden yoktu bekliyordum bu sonucu . tipinden daha çok çözümü önemli açıkçası benim için doktor koter olabilir ama dayanamazsın anestezi olmadan dedi ve dilimi sabit tutmamda imkansız sanırım yanağıma değdirebilirim. bir asit sürdü ve bir kaç gün bekleyelim kaybolmasını dedi. benim boğazımda herhangi bir takılma yok ama yayılmış olabilir mi diye düşünmeden edemiyorum. oral hpv için nasıl tedaviler uygulandı olan arkadaşlara formda pek birşey bulamadım olanlarda bir süre sonra yazmamış veya ben göremedim. koter yaptıran var mı? çok mu acıyor nasıl bir yol izleyeyim lütfen bilgi sahipleri yardımcı olursa çok sevinirim..
    Geçmiş olsun.
    Benim de boğaza yakın damaktaydı. Genel anestezi falan diyecek oldu doktor ben lokal istedim dayanırım dedim. Belki doktorla görüşüp lokale dönüştürebilirsiniz. Ben hastaneler genel anesteziye yönlendiriyor diye düşünüyorum ve bu durumdan hoşlanmıyorum.
    Diğer doktorum özel muayenesinde eminim lokal ile çalılıyordur. Tabii siğilin konumu da önemli.
    Şu an bnm baya yaygın ama içerde, kabartı yapmıyorlar… birkaç hafta içinde gidip göstereceğim bişe yapabilir miyiz diye..
    Sprey sıkınca bile uzun süre uyuşuk kalıyor…
    Bence iğne ya da spreyle lokal isteyebilirsiniz.

Durum
    Tecrübeli Üye

Doktor zaten sargı bezi ile falan dilinizi tutup çekiyor o yüzden geri çekme falan gibi şeyler çok mümkün değil.

Durum
    Tecrübeli Üye

öncelikle iyi dilekleriniz için çok teşekkür ederim.. umarım hepimiz kısa sürede atlatırız.. Doktorum neden 1 yıl sonra gel dedi anlayamadım genelde 6 ay diyorlarmış. Aşılarımın hepsini olacağım ve söylediklerinizi uygulayacağım. Oral hpv ye gelince bugün ürolog bir abimle görüştüm bu konuda baya bilgili kendisi tv programlarına çıkıp bilgi verecek düzeyde bilgili utana sıkıla söyledim kendisine yarın gel ben bir bakayım kbb doktorları pek anlamıyor siğilden parça alalım gönderelim diyorlar ben bir bakayım ona göre tedavi başlayayım dedi. sizlere de sonucu anlatırım.. Açıkçası ilk duyduğumda yaşadığım sıkıntılar geçti şükürler olsun kendimden nefret ediyordum hiç duymamıştım çevremde böyle bir şey ,yani benim oldukça rahat takılan arkadaşlarım var ( cinsellik olarak raht) hiçbirinden duymadım. bende olması korkuttu. hemen tüm arkadaşlarımı aradım utanmadan aşı olmalarını başıma böyle bir şey geldiğini söyledim. keşke herkes daha rahat konuşabilse..
    Benim jinekoloğum, dünyada ve literatürde aslında bir sene sonra gelinir ama türkiyede nedense altı ay diyolar. O yüzden ben de altı ay diyorum dedi.
    Benim çıkardığım sonuç: smear altı ay, hpv testi ya da kolposkopi bir sene sonra.

Durum
    Tecrübeli Üye

Koter asla acımıyor. Zaten iğneyle lokal uyuşturuyorlar. Ama yaranın büyüklüğüne göre birkaç gün yutkunurken ağrıyor.
    Hastane çıkışı bademcik ameliyatı olmuş gibi sıvı beslenme öneriyorlar, antibiyotik, gargara falan. Ben de hiç sorun olmamıştı.

Ve tüm bu operasyonları evdeki tedavileri falan evden kimseyle paylaşmadsan tek başıma yaşadım. Buna ayrıca ağlayalım🥹
    Bence hemen operasyonu ol ve esnası ve sonrası için hiç korkun olmasın.
    Ben yaptırdım, gerekirse tekrsr yaptıracağım.
    Ana buradan da sorayım, ağız için kriyo mümkün müdür acaba?

Durum
    Yeni Üye

@ThisTooShallPass çok teşekkür ederim verdiğin bilgiler için yarın gidip aldırmayı düşünüyorum . siz test falan yaptırmış mıydınız acaba benim genital de tip 16 var . en tehlikeli tür olduğu için açıkçası oral dede en kötüsü budur diye direk çözüm düşüyorum. bende sizin gibi ailemden haberiz hallediyorum gerçekten çok zor inşallah kısa sürede eski sağlığımıza kavuşuruz.

Durum
    Yeni Üye

Alıntı ThisTooShallPass Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benim jinekoloğum, dünyada ve literatürde aslında bir sene sonra gelinir ama türkiyede nedense altı ay diyolar. O yüzden ben de altı ay diyorum dedi.
    Benim çıkardığım sonuç: smear altı ay, hpv testi ya da kolposkopi bir sene sonra.
    benim doktorumda aynı şeyi söyleyip 1 yıl sonra gel dedi. bende açıkçası çok şikayetim olmazsa 1 yıl sonra gideceğim.

Durum
    Tecrübeli Üye

@ThisTooShallPass çok teşekkür ederim verdiğin bilgiler için yarın gidip aldırmayı düşünüyorum . siz test falan yaptırmış mıydınız acaba benim genital de tip 16 var . en tehlikeli tür olduğu için açıkçası oral dede en kötüsü budur diye direk çözüm düşüyorum. bende sizin gibi ailemden haberiz hallediyorum gerçekten çok zor inşallah kısa sürede eski sağlığımıza kavuşuruz.
    Aynı durumdayız. Benim de tip 16. Ama içimizi karatmayalım. Geçecek.
    Koterle aldırın hemen, çok kolay ve beş dakikalık bir işlem. Kaç dk sürer demiştim hazırlanırken, 15 dedi doktorum, çokmuş dedim. 5 dk sürsün dedim. Nitekim, 5 dk sürdü. Çünkü gerçekten stres yapmayıp sakin durursanız çok kolay bir işlem. Sprey değil de iğneyle uyuşturursa, iğneden dolayı 2 sn ağrır, gerisi hissiz. Bzzzt, bztttt... Bitti!
    Geçmiş olsun ve tekrar çıkmasın umarım...