Sayfa 5 Toplam 5 Sayfadan BirinciBirinci ... 345
Toplam 44 adet sonuctan sayfa basi 41 ile 44 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Doktor tavsiyeleriniz

Durum
    melina17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Cevap: Doktor tavsiyeleriniz

Alıntı dikkatli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Melina17 merhaba, doktorun sanırım kendi muayenesi var değil mi? Herhangi bir hastanede çalışmıyor sanırım. Birde siğil yakma, yara yakma gibi işlemler yaptırdınız mı hiç? Yapıyor mu ya da biliyor musunuz

Teşekkürler şimdiden tavsiyeniz için
    Merhaba, sigil yakma hic yaptirmadim. Leep islemini gerceklestirdi. Izmir Ekonomi Universitesi-Medical Point Hastanesinde kendisi, hoca randevusu ile hasta kabulu yapiyor.

Durum
    Ysm
    Ysm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Buna banzer cok hikaye cikacagini dusunuyorum. Saglik bakanligina sikayette bulundum ve google yorumlara ekledim yasadigimi. Siz de yaparsaniz belki baskalarina faydasi olur. Simdiden tesekkur ederim.
    Alıntı olumludüşün Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba! Öncelikle ben de aranıza yeni katılanlardanım ve bu forumun varlığından dolayı çok çok mutlu olduğumu söylemek istiyorum. Geçtiğimiz hafta HPV test sonucum pozitif geldi ve maalesef tip 16'ya sahibim. Ben de herkes gibi ilk etapta yıkıldım. Hatta inkar sürecinden geçtim diyebilirim. 2,5 yıldır çok güzel giden bir ilişkim ve evlilik düşündüğümüz bir partnerim var. 25 yaşındayım ve genç dahi olsam yüksek riskli tip sonucum gelince tam anlamıyla karaları bağladım. Doktorumun test sonucumu "yaşın çok genç, büyütecek bir şey yok. Kolposkopiye gerek yok, sakin ol" diyerek küçümsediğini de çok ufak belirtmek istiyorum.

Tabii ki içim rahat etmediği için araştırmalarım sonunda HPV tip 6 olan ve siğillerle uğraşan bir arkadaşımın tavsiyesiyle Gökhan Boyraz'ı öğrendim. Ben Ankara'da yaşıyorum ancak çok tedbirli/titiz biri olduğum için sırf alanında uzman bir doktor diye İstanbul'da Gökhan Bey'e muayene olmaya razıydım. @Ysm bahsettiği şekilde sekreteri tip 16 olduğu için direkt olarak kolposkopi yapılması gerektiğini ve 500 TL ön ödeme yapmam gerektiğini söyleyerek tarafıma IBAN iletti. Panik haliyle Ankara'da doktor araştırmaya tenezzül etmeden ve bu forumu keşfetmeden hemen randevu oluşturdum. Ancak maalesef pişman oldum.

Gökhan Bey'in sosyal medya paylaşımlarında farkındalık yaratmak için Leep işlemlerini fazlasıyla paylaştığını düşünüyordum ama bir yandan da "yaşın genç, takipte kalalım" diyen farklı görüşe sahip bir Prof. Dr. varken kendisinin bu kadar genç yaştaki hastalara sık sık CIN2-3 tanısı koyarak Leep gerçekleştirmesini açıkçası bir garipsedim. Doktorların birbirinden çelişkili yaklaşımları insanın kafasını daha da karıştırıyor. Bu durum bende de şüphe uyandırdı. Randevu aldıktan sonra Ankara'da düzenli takipte olabileceğim iyi bir doktor ve HPV için araştırma yaparken bu forumla karşılaştım. Gökhan Bey hakkında bazı olumsuz yazılanları okuyunca fikrimi değiştirdim ve randevumu iptal etmek istedim. Zaten sırf kolposkopi için şehir değiştirmek de bana ekstra maliyetli olacaktı.

@Ysm paylaşımın ve yaşadığını paylaştığın için çok teşekkür ederim ve sana %100 katılıyorum. Gökhan Bey'le tam 3 hafta sonrasına aldığım randevumu asistanı iptal edemeyeceklerini ve ücret iadesi yapmayacaklarını söyledi. Halbuki randevumu 24 saatten bile az bir süre önce yeni oluşturmuştum ve kendisine Ankara'dan geleceğimi, aksi bir durum olabileceğini belirtmiştim. Yine de randevu almak istiyorsam ısrarla ödeme yapmam gerektiğini söyledi. Yaklaşımlarından hiç hoşlanmadım.
    Asistanı arayarak randevu tarihine 3 hafta olduğunu, son dakika iptali yapmadığım için paramı geri istediğimi ve Ankara'dan gelemeyeceğimi söyledim. "Farklı bir tarihe erteleyebiliriz" diye ısrarcı oldu. Hastalarına bu kadar ticari yaklaşmalarından son derece rahatsız olduğumu belirttim ve maalesef iade alamadım. Belki tezcanlı davranmak benim de hatam oldu ama yine de ne kadar ticari bir görüşte olduklarını bizzat deneyimlemiş oldum. Alanda bilgi birikimi yüksektir belki bilemiyorum ancak herkese ticari baktıkları kesin. Bu sebeple herkes bunu bilsin isterim.

Son olarak, burada yazılan öneriler sonrası Ankara'da Doç Dr. Derman Başaran'dan randevu oluşturdum. Önce kendisine muayene olacağım ve sonrasında önerilerine göre kolposkopiyle ilerleyeceğim. Randevumu merakla bekliyorum

İyi ki hpvliyiz forumuna denk gelmişim. Herkesin hikayesi bana umut oldu. Hiç olmadığım kadar bilgilendim ve kendime bir yol haritası çizmemi sağladığınız için hepinize teşekkür ediyorum. Ben de deneyimlerimi sizlerle paylaşacağım ve umarım tip 16'yı en kısa sürede yeneceğim

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Alıntı Ysm Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Buna banzer cok hikaye cikacagini dusunuyorum. Saglik bakanligina sikayette bulundum ve google yorumlara ekledim yasadigimi. Siz de yaparsaniz belki baskalarina faydasi olur. Simdiden tesekkur ederim.
    Valla üzüldüm bu yaşananlara şaka gibi, birde ücret iadesi yapamayacaklarını belirtmişler...

Durum
    keepcalm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Alıntı Arya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben de merak ettim acıbadem falan mı acaba çok fazlaymış.
    Selamlar, evet Acıbadem hastanesi için bu fiyatı aldım. Özel sağlık sigortam olmasına rağmen karşılamadığını ve 20 bin civarı olacağı söylendi, kolposkopi işlemi sırasında kullanılan malzeme, eğer biyopsi gerekirse de fiyatın artacağını belirttiler. hala doktor arayışındayım, Gökhan Bey'e gidecektim ama bu yorumlardan sonra gitmem gibi duruyor.