Toplam 8 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 8 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Devlet hastanelerinde tedavi

Durum
    Kkk
    Kkk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Devlet hastanelerinde tedavi

Herkese merhaba, hpv yüksek riskli pozitifim. Hangileri pozitif bilmiyorum. İlişki sonrası kanama ile korkarak test yaptırdım. Devlet hastanesine muayne olmaya gideceğim. Hpv testini özel hastanede yaptırdım. Muayne test 3000tl tutunca mecburen devlete kaydım. Gittiğimde hpv pozitif ilişki sonrası çok az 1 kerelik bir kanama ve uzun süren adet dönemimden bahsedeceğim. Umarım kolposkopi ve biyopsi durumunu direkt kabul eder tekrar tekrar smear vermek ve 1 ay onu beklemek hiç istemiyorum. 24 yaşımdayım. Devlet hastanesinde kolposkopi için gün verirken çok mu sonraya veriyorlar bilen var mı acaba? Ahcc kullanmaya başlayacağım yeşil çay ve mandalina tüketiyorum. Sigarayı günde 1 e düşürebildim. O 1 sigara da teselli gibi yakında onuda bırakırım insallah. Cevaplarsanız çok sevinirim. Devlet hastanesinde tedavi olan kolposkopi olan var mı

Durum
    Sureyya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Cevap: Devlet hastanelerinde tedavi

Alıntı Kkk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Herkese merhaba, hpv yüksek riskli pozitifim. Hangileri pozitif bilmiyorum. İlişki sonrası kanama ile korkarak test yaptırdım. Devlet hastanesine muayne olmaya gideceğim. Hpv testini özel hastanede yaptırdım. Muayne test 3000tl tutunca mecburen devlete kaydım. Gittiğimde hpv pozitif ilişki sonrası çok az 1 kerelik bir kanama ve uzun süren adet dönemimden bahsedeceğim. Umarım kolposkopi ve biyopsi durumunu direkt kabul eder tekrar tekrar smear vermek ve 1 ay onu beklemek hiç istemiyorum. 24 yaşımdayım. Devlet hastanesinde kolposkopi için gün verirken çok mu sonraya veriyorlar bilen var mı acaba? Ahcc kullanmaya başlayacağım yeşil çay ve mandalina tüketiyorum. Sigarayı günde 1 e düşürebildim. O 1 sigara da teselli gibi yakında onuda bırakırım insallah. Cevaplarsanız çok sevinirim. Devlet hastanesinde tedavi olan kolposkopi olan var mı
    Devlette muayene oluyorum. Siğillere kriyoterapi yaptırıyorum

Durum
    Badybady - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Canım su an acilen sigarayı bırak gerek hemde siğilin varsa doktora göster ve hemen aldır

Durum
    Kkk
    Yeni Üye

Kolposkopi yapıldı mı size

Durum
    Kkk
    Yeni Üye

Doktora gittim siğil olup olmadığını anlayamadı ve çok çok iyi bir doktordu bu konuda. Biyopsi almam lazım dedi oda dünya para yaptıramadım. Siğiller için devlette hangi bölüme gitmeliyim. Doktor “bu değilse bile bu demek olur ki 1 tane siğilin var onu alırız sorun kalmaz” dedi

Durum
    Sureyya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Doktora gittim siğil olup olmadığını anlayamadı ve çok çok iyi bir doktordu bu konuda. Biyopsi almam lazım dedi oda dünya para yaptıramadım. Siğiller için devlette hangi bölüme gitmeliyim. Doktor “bu değilse bile bu demek olur ki 1 tane siğilin var onu alırız sorun kalmaz” dedi
    Cildiyeye gitmen gerekiyor

Durum
    Benn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Selamlar,
    Ben 30 eylül 2022 de hpv siğiliyle karşılaştım. Benim makat bölgemde çıkmıştı. Kocaeli medikal park hastanesinde 2 kere kriyo oldum. İlk basta 700 küsür tl sonrasında 3. Kriyo için 1000 küsür tl istedikleri için devlet hastanesine gitmeye kadar verdim. Devlet hastanesnde evet tabii ki de ilgilenmiyorlar, devlet hastanesinde de toplantamda 3 kriyo yaptırdım. kriyo yaptırdıktan bi kaç gün sonra tekrar çıkmaya baslıyordu siğillerim.Bu süreçte time healt ahcc kullanmaya basladım 4 ay olmak üzere burada okuduğuma göre genelde ahcc ile 2.ayda siğiller gidiyordu fakat hala siğillerim var. Minik siğiller kayboldu fakat şu an 3 tana büyük siğilim var 2 tanesi tam makatın içerisinde dışarıdan gözüküyor. Uzun zamandan beri uğraştıktan sonra tekrar randevu alabildim 2 hafta sonra gideceğim doktora.
    Bence Eğer kriyo yaptıracaksanız kesinlikle devlet hastanesine gitmekten korkmayın çünkü özelle aralarında yaptıkları farklı bir sey yok inanın ki. ( evet biraz uğraştırıcı randevu almak hep aynı kisiye de denk gelmiyor)
    Size sormak istediğim;
    1- siğiller için lazer yaptıran oldu mu? İyileşme süreci koter kadar kötü mü? Sosyal hayatı etkiliyor mu?
    2- kocaeli de önerebileceğiniz doktor ve tiplendirme testi için bir laboratuvar var mı?
    3- ahcc ye ne kadar devam etmeliyim?

Durum
    Cilekkiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Ben devlet hastanesinde muayene olmuştum(şehir hastanesi). Kolposkopi randevumu 1 ay sonrasına vermişti. Biyopsi almıştı, sonuclar 15 gün sonra çıkıyo. Yani şehrin yoğunluğuna göre değişir randevu süresi benim kücük sehirdi bi ay yine de eh bi süre. kocaelindesiniz sanırım yani bu hastalıga bütce gerekiyo gerçekten sıkıntınız varsa bekleyin zarar çıkmaz diyebilirim cünkü özeller gerçekten sömürge.