Toplam 7 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 7 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Hpv evdekilere geçecek diye korkuyorum

Durum
    Hpveben9 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Hpv evdekilere geçecek diye korkuyorum

Ben çok yeniyim burada ama hpv bende uzun yıllardır varmış, kadınım 16 olmak üzere yüksek risk grupları var. İlerlemiş benimki. Korkum ortak kullanım alanlarından yaşlı anneme ve çocuklarıma geçirmiş olmak. Aynı makinede çamaşırları yıkıyorum, bulaşık makinem olmadığı için elde bulaşık yıkıyorum kızımla ortak kullandığımız pijama ve havlular vardı kıyafetler bunları düşününce başımdan aşağı kaynar sular dökülüyor tuvalet ve banyo ortamı ortak. Ortak paylaşılan her türlü şey benim ailemdekilere hpv yüksek risk kaptırmış olmam demek mi? Lütfen cevap verin kızım daha genç kız, annem de smear vermişti temiz demişlerdi ben ne yapacağım ve evlerine gittiğim kaldığım kişilere de bulaştırmış olabilir miyim ortak kullanım alanlarından başka tuvaletimiz de yok ayırmak için

Durum
    Yeni Üye

Cevap: Hpv evdekilere geçecek diye korkuyorum

Doğru yeremi yazdım inşallah bana cevap verirsiniz nasıl bulaş olur çünkü sürekli kullandığımız ortak alanlar bunlar

Durum
    Pişman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Korkmayın hpv ortak kullanım alanlarından bulaşması yuzde bir dile deil. Cinsel yoldan başka bulaş yolu yok. Evdekilere geçme durumu imkansiz

Durum
    ahmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Ortak kullanım alanından bulaşması güçtür fakat dikkat etmenizde fayda var. Ortak traş makinesi, ortak havlu, ortak duş lifi, ortak jilet, ortak diş fırçası kişisel bakım ürünleri asla ortak kullanılmamalı ! Hpv ile ilgisi yok normaldede bunlar ortak kullanılmaz zaten

Durum
    Yeni Üye

Alıntı ahmet Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ortak kullanım alanından bulaşması güçtür fakat dikkat etmenizde fayda var. Ortak traş makinesi, ortak havlu, ortak duş lifi, ortak jilet, ortak diş fırçası kişisel bakım ürünleri asla ortak kullanılmamalı ! Hpv ile ilgisi yok normaldede bunlar ortak kullanılmaz zaten
    Bir cahillik bilmiyordum hastalığı ortak tuvalet taburesi kullanımı bile oldu banyo yaparken aile üyeleriyle ne yapacağız

Durum
    Yeni Üye

Banyo taburesi kullanımı yanlış oldu

Durum
    mukaddes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Hpv cinsel yolla bulaşan bir hastalık, sizin bu yöntemlerle bu hastalığı evdekilere bulaştırmanız çok olası bir şey değil. Ancak genel hijyen gereği pijama, havlu, banyo taburesi gibi eşyaları ortak kullanmanız doğru değil. Belki hpv bulaştırmazsınız ama sonuç olarak hijyenik bir durum değil. Nasıl ki başkasının diş fırçasını kullanmıyorsunuz, havlusunu da kullanmamanız gerekir.
    Bulaşıkları elde yıkama kısmındaki bağlantıyı çözemedim. Ama diğer konularda daha özenli olun.