Sayfa 3 Toplam 3 Sayfadan BirinciBirinci 123
Toplam 29 adet sonuctan sayfa basi 21 ile 29 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: İzmirde Hpv Tedavisi

Durum
    Sarıkaktüs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Cevap: İzmirde Hpv Tedavisi

Alıntı Sureyya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Siz bi yazınızda hpv negaitf oldugunuzu söylemiştiniz ama şimdi tip 6 tasıdıgınızı söylüyorsunuz yeni bi teest yapıp mı 6 oldugunuzu öğrendiniz acaba
    Evet 2 ayrı yerde genotiplendirme testi yaptırdım 49 ayrı tipe bakıldı ve 6 da dahildi fakat negatif çıktı. Tip 6 içeriden sürüntü testlerinde bazen çıkmayabiliyormuş fakat siğilinizden parça alınıp patolojide kondilom çıktığı zaman direkt tip 6 sayılıyorsunuz zaten. Ben tek tip taşıyorum ve tip 6 çok fazla küçük siğil çıkarmama neden oluyor. Bu süreçte iki kutu ahcc bitirdim fakat ekonomik nedenler yüzünden bırakıp endovir ile devam etme kararı aldım. Kriyoya birkaç gün sonra gideceğim işe yaramazsa kotere geçeceğiz. Doktora "Vücudumdaki virüs testlerde negatif çıkıyorsa ben gerçekten negatif olduğumu nasıl anlayacağım?" Dedim. "5 ay siğil çıkarmazsan seni negatif sayarız zaten tek tip taşıyorsun stres yapma" dedi.

Durum
    define35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Benimde ağzımdan parça alındı siğilmiş 3ayda 1 kontrol edeceğiz dedi bir de velp diye bir ilaç varmış siğiller için uygulanan velp tablet kadın doğumcu onu yazdı

Durum
    dikkatli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Alıntı Sarıkaktüs Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba İzmir'de özel ve devlet olmak üzere 6 doktor değiştirdim hiçbirinden tam memnun kaldığımı söyleyemem. Fakat kriyoterapi için alsancak nevvar salih cildiye bölümü Nurgül kapulu hanımdan randevu alırsanız kendisi çok ilgili bir kadın. Pazartesi, çarşamba ve cuma günleri dondurma işlemlerini yapıyor. Özelde bir tedavi isterseniz yine alsancak özel gazi hastanesi Ayşen Kızılyar hanım kadın doğum uzmanıdır onunla konuşabilirsiniz.
    @sarıkaktüs bu yorumunuz oldukça değerli oldu benim için. Nurgül hanıma randevu aldım siğillerim için. Fakat ben siğil aldırmaya giderken, o bölgenin temizliğinin nasıl yapılması gerektiği konusunda kafam karışık. Makina ile kısaltarak gitmek yeterli mi sizce? Siz tam olarak temizleyip mi gitmiştiniz?

Durum
    Yeni Üye

Alıntı dikkatli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @sarıkaktüs bu yorumunuz oldukça değerli oldu benim için. Nurgül hanıma randevu aldım siğillerim için. Fakat ben siğil aldırmaya giderken, o bölgenin temizliğinin nasıl yapılması gerektiği konusunda kafam karışık. Makina ile kısaltarak gitmek yeterli mi sizce? Siz tam olarak temizleyip mi gitmiştiniz?
    Ben çok dikkat ederek tüy dökücü kremle aldım fakat gerçekten dikkat etmek gerek siğillerin kopmaması açısından. Makine ile kısaltılabilir fakat küçük siğilleri göremeyebilir o yüzden bilemedim. Bu süreçte epilasyon işi sıkıntı. Jilet hariç hangisi kolayınıza geliyorsa sadece kontrol zamanı almanızı öneririm.

Durum
    Tecrübeli Üye

Ben çok dikkat ederek tüy dökücü kremle aldım fakat gerçekten dikkat etmek gerek siğillerin kopmaması açısından. Makine ile kısaltılabilir fakat küçük siğilleri göremeyebilir o yüzden bilemedim. Bu süreçte epilasyon işi sıkıntı. Jilet hariç hangisi kolayınıza geliyorsa sadece kontrol zamanı almanızı öneririm.
    Çok teşekkür ederim. ( gerçekten aşırı sıkıntılı bir durum. Bende dikkatlice tüy dökücü yapmaya çalışayım🙏🏻🙏🏻

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

tüy dökücüyü düzenli olarak kullanmayın ama, yani her seferinde..

Durum
    Tecrübeli Üye

Alıntı Arya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    tüy dökücüyü düzenli olarak kullanmayın ama, yani her seferinde..
    Ben henüz hiç kullanmadım. Bu tüy meselesini ne yapacağımı o kadar bilemiyorum ki. Siğil dondurma işini bu yüzden sürekli erteledim. Canımı epey sıkıyor bu mesele. Tüy dökücü aldım, bir kerelik yapacağım sanırım ama benim siğillerim anal bölgede. Elim kayar vs diye endişeliyim. Yada görmediğim siğil varsa diye.. yani aşırı zorlandığım bir konu. Kısaltsam sadece, doktor göremezse yine bir anlamı olmayacak... gerçekten kısır bir döngü

Durum
    Yeni Üye

Ben henüz hiç kullanmadım. Bu tüy meselesini ne yapacağımı o kadar bilemiyorum ki. Siğil dondurma işini bu yüzden sürekli erteledim. Canımı epey sıkıyor bu mesele. Tüy dökücü aldım, bir kerelik yapacağım sanırım ama benim siğillerim anal bölgede. Elim kayar vs diye endişeliyim. Yada görmediğim siğil varsa diye.. yani aşırı zorlandığım bir konu. Kısaltsam sadece, doktor göremezse yine bir anlamı olmayacak... gerçekten kısır bir döngü
    Tüy dökücü ile dikkat ederek alırsın. Siğillerinin yerini kendin küçük bir ayna ve ters ışıkla tespit edip gösterebilirsen senin için bir artı olur. Çünkü bazen dikkatsizlikten gözden kaçırabiliyor doktorlar. Şurada şurada var dersin.

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Ameliyat eldiveni alıp, oradaki tüyleri elinizle çekebilirsiniz. Gerçekten pek acıtmıyor. Ama çıplak elle yapmayın, o zaman acır.