Toplam 9 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 9 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Hpv yaktirma

Durum
    ssa
    ssa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Question Hpv yaktirma

Merhabalar, ben 21 yaşındayım ve en son jinekoloğa gittiğimde dr bana hpv tanısı koydu ve yayılmadan yakılma işlemi yapılmasını önerdi. 1 ay önce gittiğim dr bana smear ve kan testimin temiz çıktığımı söylemişti fakat yakın zamanda gittiğim başka dr yakılmasının iyi olacağını yoksa daha fazla yayılacağını söyledi. Bunun üzerine hastanede gerekli testleri vs yaptırdım fakat bana 1 ay sonrası için randevu verebildiler. Siğilin daha çok yayılmasından korkuyorum, sonrası için bir sorun olur mu 1 ay beklemeli miyim tekrar yoksa başka bir doktora mı gitmeliyim? Bu şekilde elim kolum bağlı beklemek beni daha çok strese sokuyor. Beklemeliysem bu süreç içinde ne yapmalıyım? Cevaplarınız için teşekkürler şimdiden.

Durum
    ruya111 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Cevap: Hpv yaktirma

merhaba, devlet hastanesinde mi randevu aldınız? Ben özelde aynı gün kan testlerimi verip ertesi güne siğillerim yakılmıştı. Anında yani. Seni niye bekletiyorlar anlamadım ama beklememen daha iyi sanki. Özele gitme imkanın var mı?

Durum
    ssa
    Yeni Üye

Alıntı ruya111 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    merhaba, devlet hastanesinde mi randevu aldınız? Ben özelde aynı gün kan testlerimi verip ertesi güne siğillerim yakılmıştı. Anında yani. Seni niye bekletiyorlar anlamadım ama beklememen daha iyi sanki. Özele gitme imkanın var mı?
    evet devletten almak durumunda kaldım. bana da dr hemen yaktırılmalı dedikten sonra bu tarihe randevu verilince çok şaşırdım. özelde ücret hakkında bilginiz var mı?

Durum
    Canerr7899 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Alıntı ssa Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhabalar, ben 21 yaşındayım ve en son jinekoloğa gittiğimde dr bana hpv tanısı koydu ve yayılmadan yakılma işlemi yapılmasını önerdi. 1 ay önce gittiğim dr bana smear ve kan testimin temiz çıktığımı söylemişti fakat yakın zamanda gittiğim başka dr yakılmasının iyi olacağını yoksa daha fazla yayılacağını söyledi. Bunun üzerine hastanede gerekli testleri vs yaptırdım fakat bana 1 ay sonrası için randevu verebildiler. Siğilin daha çok yayılmasından korkuyorum, sonrası için bir sorun olur mu 1 ay beklemeli miyim tekrar yoksa başka bir doktora mı gitmeliyim? Bu şekilde elim kolum bağlı beklemek beni daha çok strese sokuyor. Beklemeliysem bu süreç içinde ne yapmalıyım? Cevaplarınız için teşekkürler şimdiden.
    Devlet hastanesine gittin sanırım sana bir ayda zarar vermez içini rahat tut lütfen ama vücudunda tutma siğilleri biran önce yok ettirerek virisün viral yükünden bir nebze olsun kurtulmuş oluyorsun siğiller gidince psikolojik olarak da rahatlıyosun randevu takvimi daha uygun bir hekime gidebilirsin bağışıklığını güçlü tut hergün yeşilçay iç günde bol su iç mandalina portakal ye hergün bunlarda c vitamini var en önemliside besin takviyesi vitamin benzeri takviyeler kullan .ÇOOK NEGATİF OLAN hpv yi tamamen vücudun dan atan insan var bu forumda da oldukça fazla onların yazılarını da oku bende henüz yolun başındayım 2 aydır dikkat ediyorum bağışıklığma tahminim 10 ay sonra bu zamanlar güle güle hpv diecem morel çok önemli herkezin başına geliyor bu ama çoğu gizlediği için çok duyulmuyor bir sen ve ben değiliz

Durum
    ruya111 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

evet devletten almak durumunda kaldım. bana da dr hemen yaktırılmalı dedikten sonra bu tarihe randevu verilince çok şaşırdım. özelde ücret hakkında bilginiz var mı?
    bana yakma islemi ve kolposkopi aynı anda uygulandı. yani rahim agzım incelendi ve biyopsi alındı, teste gitti vs. bu sürecle cin 1 sonucum cıktı falan. tum bu islemler icin net bir sey söylemiyim ama yaklasık rakam vercem. genel anestezi verildigi icin ve tum bu islemler icin 6-7k odedim. genel anestezi de aslında bana verilen uyku anestezisiydi yani aynı gun taburcu oluyorsunuz. siz ne kadar odediniz yaklasık?

Durum
    ssa
    Yeni Üye

ssk güvenceliyim diye şimdilik bir ödeme yapmadım fakat operasyon sonrası yapacağım sanırsam.

Durum
    ssa
    Yeni Üye

en yakın bir ay bulabildim devlet içinde, diğer doktorlar sadece hamile hastaları muayene ediyor ya da daha uzun süre dolu. dr'dan da memnunum fakat hemen yapalım dedikten sonra 1 ay sonraya sarkması beni germedi değil.

Durum
    Detaycı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

en yakın bir ay bulabildim devlet içinde, diğer doktorlar sadece hamile hastaları muayene ediyor ya da daha uzun süre dolu. dr'dan da memnunum fakat hemen yapalım dedikten sonra 1 ay sonraya sarkması beni germedi değil.
    Yaşın sebebiyle sıkıntı olmayacak
    Jilet kullanma
    21 yaşında Hpv hiçbirşey yapmaz

Durum
    nedesembilemedim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Ben de 21 yaşındayım, smear testim temiz çıktı sadece bağışıklığı bomba gibi tutmak zorundayız🌸 korkulacak hiçbir şey yok siğiller çıktıkça yaktırıp kurtul zaten smear temiz geldiği için de içini çokça rahat tut💖 her gün 2 kupa yeşil çay VE SİGARAYA ELVEEEDAAAA aşı olma imkanın varsa ol bunun yanında da ahcc mükemmel olur. Detaycı abim haklı çok genciz o yüzden panik yapma hiçbir sorun olmayacak Allah’ın izniyle tertemiz olucaz🌟

Bu Konu için Etiketler