Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 13 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Zor günler ve kriyoterapi

Durum
    madran - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Arrow Zor günler ve kriyoterapi

Merhabalar bu siteyi bulduğum icin aslında sevinçliyim . En azından psikolojik bi rahatlama hissi veriyor .*
    Sağlıklı biriydim bu illetle tanışana kadar . Yaklaşık 2'aydir genital bölgede sigillerle savaşıyorum . Molluskum contagiozum teşhisi koydu doktorum . Halk arasında su sigili . Genital bölgede peniste heryerden var. İmmuzinc diye bağışıklık sistemi güçlendirici bir ilaç verdi ve sabah akşam tenturdiyot sürmemi söyledi . Kriyoterapi ile almamız gerektiğini söyledi . İlacı kullandım bi ufak azalma var fakat zaman geçtikçe yayılıyor .bi halt edip Ukrayna'da maceralar yaşadık ve burda sıkıntısını cekiyorum .
    3 gün önce kriyoterapi yaptırdım ve baticona devam ediyorum. Lezyonlar koyulaştı şişti gibi geliyo bana ama henüz giden eden birşey yok . 15 gün sonra tekrar gelmemi söyledi tekrarlıycakmış kriyoterapiyi. Bu sürede bende elime geçen bütün bağışıklık sistemi ilaclarını içicem ve iyi geliyor denen herşeyi sürücem. Hangisi geçircek bende bilmiyorum ama bir an önce bundan kurtulmak için yapmıcağım şey yok .

Durum
    mfb
    mfb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Cevap: Zor günler ve kriyoterapi

Merhabalar.
    Öncelikle hoşgeldin ve geçmiş olsun. Umarım hepimiz bir an evvel sağlığımıza kavuşuruz. Sana tavsiyem iyi araştır. Yabancı kaynaklara da bak. Tedavini aksatma, sağlıklı yaşamaya çalış, sigara içiyorsan bırak, alkol varsa minimuma çek. Uyku düzenine dikkat et. Ve en önemlisi bu konuyu hayatın merkezine koyup stres yapmamaya çalış. Bu en zor kısmı ama en önemlisi belki de. Öyle ya da böyle bir şekilde geçecek.

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Hoşgeldin

Amacım da buydu yalnız olmanı hissettirmemek, forum senin keyifle takılabilirsin. Buradaki arkadaslarımız cok yardımseverdir ve elimizden geldigince bilgimiz dahılınde yardımcı oluruz ben de dahil.

@mfb'nin dedikleri dogru bunların hepsini yapıp birde yesil çay içip, saglıklı beslenirsen super olur. Ayrıca bagısıklık olarak immuzinc yerıne imutor öneriyorum o cok daha etkili haberin olsun eczanelerde bulabilirsin.

Durum
    Yeni Üye

Cok teşekkür ederim , bütün kaynakları incelemeye çalışıyorum - yaklaşık 3 tane prof dermatologa gittim ve hepsi ayni şeyi söyledi . Bende bu sayede tedaviye başladım . Alkol sigara vs bi daha yakınından geçmem sanırım 🤦🏻♂

Durum
    Yeni Üye

Okudum bütün yazıları , yeşil çaya başladım dediğin ilacı da Alicam ne gerekiyorsa artık .
    Cuzzamli gibi hissettiğim evreden sonra suan psikolojik açıdan daha iyiyim , bide kriyoterapi sonrasındaki kaşıntıya bi çare olsa 🙇🏻

Durum
    hepeve - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Moderatör

Alıntı madran Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Okudum bütün yazıları , yeşil çaya başladım dediğin ilacı da Alicam ne gerekiyorsa artık .
    Cuzzamli gibi hissettiğim evreden sonra suan psikolojik açıdan daha iyiyim , bide kriyoterapi sonrasındaki kaşıntıya bi çare olsa 🙇🏻
    Ben anlamadım siğilmi molloskum teshisi mi kondu

Durum
    Yeni Üye

Alıntı hepeve Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben anlamadım siğilmi molloskum teshisi mi kondu

Molluskum contagiozum Teşhisi koydu , genital bölgede hepsi 20'ye yakın

Durum
    mstf-- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Geçmiş olsun, molloscum geçicidir en fazla 2 yılda kendiliğinden gider, siğilleri patlatıp kanatmayın yoksa içinden çıkan sıvıyla daha fazla bölgeye yayılır, beslenmenize dikkat edin...

Durum
    elise - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Öncelikle geçmiş olsun,

siğille uğraşmak zor bir süreç ama geçici olduğunu bilin. Bu arada bağışıklık sistemini güçlendiricem diye her şeyi birden denemek iyi bir yol olmayabilir ve uzun vadede çabalarınızı da boşa çıkarabilir. sonuç olarak savaştığınız bir virüs ve aldığınız bağışıklık sistemi destekleyiciler sadece destekleyici, ilaç değil Korktuğunuz kadar kötü bir şey değil siğil bir çok insanın hayatının belli bir döneminde karşılaştığı bir durum. En kısa sürede atlatmanız dileğiyle.

Durum
    skyslim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Banlı Üye

molloscumsa iyi ya çok takma kafana geçer o. keşke bende de molloscum olaydı

Bu Konu için Etiketler