Toplam 7 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 7 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Esler arasi cinsel iliski ve asi onemi

Durum
    Senem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Esler arasi cinsel iliski ve asi onemi

Arkadaşlar merhabalar uzun suredir bu esler arasinda iliski hususunda bir cok bilgi var ,
    Simdi doktorlar diyorki
    Diyelim ki hpv var bizde asi olduk , ahcc ve deflagyn kullanmaya basladik , eger esiniz varsa kondomla korunup iliskiye girebiliyorsunuz, Fakat dun istanbuldaki dr (gokhan boyraz) ile gorustuk; dr gokhan boyraz ise asi oldugunuz icin hpv eslerde bulas olmadigini tekrar pozitife dönmediğimizi soyledi.
    Yani rahat bir sekilde esinizle iliski yasadiginizda negatiften pozitife donmez dedi.
    Arkadaslar bu bilgi dahilinde yasadiklariniz, deneyimlerinizi paylasir misiniz?
    Bu arada turkiyede asilanma baslamistir. Gardasil 9 da artik eczanelerimze geldi

Durum
    Portakal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Cevap: Esler arasi cinsel iliski ve asi onemi

Açıkçası tamamen kendi fikrimi beyan edecek olursam. Bu kadar bilinmez ve ikilimin yaşandığı hpv için bilgiler de bu eşlere bulaşma olayına verecek cevabım bulaşır olur. Doktorların bir kısmı hpv vücuttan atılır diyorken diğer kısım atılamaz. Bir kısmı aşı olursan geçmez, kondom kullanıp devam et derken diğer kısım tam tersi...

Maalesef cinsel perhiz yapın, sağlıklı beslenip C d vitamin değerlerinizi yüksek tutun, Ahcc kullanın 1 yıl içinde büyük bir olasılıkla negatif olacaksınız. Lamı cimi yok partnerinizi düşünün ve sabırlı olun

Durum
    ahmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Aşı oldugunuz icin hpv eslerde bulas olmadigini, tekrar pozitife dönmediğimiz bilgisi tamamen yanlış bir bilgidir. Kesinlikle pinpon etkisi yüzünden tekrar tekrar enfekte olup virüs yükü artar. Bulaşma sırasında tipler bile değişebilir gardasil 9daki tiplere karşı korusa bile tip değişerek bulaşır. Lütfen bu konuda riske girmeyiniz. En önemli şey pinpon etkisinden kurtulup negatif olmak. Eşinizle negatif olana kadar boxer-condom öneriyorum. Arya kesinlikle cinsellik önermiyor. Ben dayanamadım ve çok aşırı dikkatli bir şekilde boxer ve condom uygulamıştım. Pinpon etkisi olmadı o sayede. Kondom kesinlikle korumaz sadece penisin üzerindeki virüslerden korur. Bu virüste kasıklara kadar bulaşma yaşanabilir. Siğil varken asla ilişki olmamalı, koter yaraları varken asla ilişki olmamalı. İyileşme dönemine geçtiğinizde boxer-condom yapabilirsiniz aşırı dikkat ederek.

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Hem Portakal hem Ahmet'e katılmakla birlikte, tabii ki yanlış bilgi.

Olay şu: Cinselliği hiç önermiyorum ama yok kardeşim ben duramıyorum eşimle birlikte olacağım illa ve bulaş konusunu da göze alıyorum diyorsanız; siğil varsa asla birlikte olmayın.
    Sigiller düzenli cıkıyorsa ve siz de onlardan düzenli kurtuluyorsanız yine birlikte olmayın.
    Ama diyelim ki en son siğil 3 ay önce çıkmış, 3 aydır siğiliniz çıkmıyor, doktor da kontrol de bir şey göremedi. Eşinizde de çıkmıyor....

O zaman; genital bölgede tüy olmalı (tüyler hpv'nin mikro çatlaklardan girmesini önlüyor, bu sebeple biraz tüy olmalı hem erkekte hem kadında, hem prezervatif kullanılmalı, hem de sedox lubrigent jel diye bir şey var ona bakabilirsiniz. Ya da komik biliyorum ama erkek boxer giyebilir düğmeli olanlardan

Ama yani bu benim tavsiye ettiğim bir şey değil, fakat illa cinsellik yaşanacaksa bari böyle olsun kafasındayım. Bence kendinizi de karşı tarafı da riske atmaya gerek yok, süreç uzayabilir çünkü ve tüh neden yaptım diyebilirsiniz gün sonunda.

Durum
    Senem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Alıntı Arya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hem Portakal hem Ahmet'e katılmakla birlikte, tabii ki yanlış bilgi.

Olay şu: Cinselliği hiç önermiyorum ama yok kardeşim ben duramıyorum eşimle birlikte olacağım illa ve bulaş konusunu da göze alıyorum diyorsanız; siğil varsa asla birlikte olmayın.
    Sigiller düzenli cıkıyorsa ve siz de onlardan düzenli kurtuluyorsanız yine birlikte olmayın.
    Ama diyelim ki en son siğil 3 ay önce çıkmış, 3 aydır siğiliniz çıkmıyor, doktor da kontrol de bir şey göremedi. Eşinizde de çıkmıyor....

O zaman; genital bölgede tüy olmalı (tüyler hpv'nin mikro çatlaklardan girmesini önlüyor, bu sebeple biraz tüy olmalı hem erkekte hem kadında, hem prezervatif kullanılmalı, hem de sedox lubrigent jel diye bir şey var ona bakabilirsiniz. Ya da komik biliyorum ama erkek boxer giyebilir düğmeli olanlardan

Ama yani bu benim tavsiye ettiğim bir şey değil, fakat illa cinsellik yaşanacaksa bari böyle olsun kafasındayım. Bence kendinizi de karşı tarafı da riske atmaya gerek yok, süreç uzayabilir çünkü ve tüh neden yaptım diyebilirsiniz gün sonunda.
    Sigil yok , yuksek riskli virus var. Su lubrigent jel nedir ? Onu kullandigimiz zaman baska birse kullanmamiz gerekiyor mu ?
    Deflagyn aradigimda dediki jelden sonra iliskiye girdiginizde esinizi de tedavi ediyor dediler. Tabi bu bir bilinmezlik, nasil birsey bulastiysa isin icinden cikilmiyor

Durum
    HpvSoru - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Benim bir sorum var ben hpvliyim ve kız arkadaşıma oral yaptım onda yok negatif ama elim vulvasina anal bölgesine vs değdi.Ben hiç çıkarmadım boxer ve şortunu tuvaletten çıktığımda da daha önceden elimi yikamistim zaten bu şekilde bulaşıyor mu yani yıkadıgim elimde kalıp da elimden kız arkadaşımın genitaline

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Alıntı HpvSoru Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benim bir sorum var ben hpvliyim ve kız arkadaşıma oral yaptım onda yok negatif ama elim vulvasina anal bölgesine vs değdi.Ben hiç çıkarmadım boxer ve şortunu tuvaletten çıktığımda da daha önceden elimi yikamistim zaten bu şekilde bulaşıyor mu yani yıkadıgim elimde kalıp da elimden kız arkadaşımın genitaline
    bu şekilde bulaşmaz merak etmeyin

Bu Konu için Etiketler