Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan BirinciBirinci 12
Toplam 12 adet sonuctan sayfa basi 11 ile 12 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Hpv konusunda sakinleşebilmek

Durum
    Ligarpa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Cevap: Hpv konusunda sakinleşebilmek

Alıntı Arya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar,

Bu yazıyı yazma amacım ''hpv ile ilgili yaşadığımız her olayda kaygılarımızı azaltmak ve pozitif düşünmek'' ile ilgili olacaktır.
    Öncelikle ben bu satırları yazarken saatin sabah 05:30 olduğunu hatırlatayım, birazdan güneş doğacak Tam uyuyacaktım ve bundan sizlere de biraz bahsetmiş için bilgisayar başına oturdum.

Bugün akşam saatlerinde canımı sıkan olayı anlatayım. Makat içinde bir siğile sahip olduğumu düşündüm. O bölge birkaç kere kaşınmıştı. Aslında kaşınabilir bu normal bir şey biz artık ufacık şeyden bile korkuyoruz... Ve ben bu histen inanın nefret ediyorum. Forumda ''arya cok pozitifsin'' diyenlere, ''dünyanın en karamsar insanıyım'' diyorum, neden? işte şimdi anlatıyorum.

Kaşınmıştı ve biraz kurcalıyım dedim. Tabii ki fener ve ayna bu yolda bana eşlik etti. Evet hemen iç kısımda (görebileceğim kadar iç kısım) 2 tane şey vardı ama bunlar hiç de sigile benzemiyordu. Hatta sigille alakasızdı yani, hemen forumumuzdaki @ankaralı'ya neye benzedıklerını sordum o da aynı genıtal bolgedeki sigiller gibi dedi.. Hemoroid olabileceğini düşündüm ve hemen tam 1bucuk sene önce gecelerce yaptığım araştırmaya koyuldum... İçimde eski günlerdeki kötü anılarımı, o kaygılarımı, o panik anlarımı yaşacağıma dair olan hislerimle, zaten beni yıkan da bu...

''Bir gıdım kendini geliştirmemişsin, hala ilk zamanlardaki gibi panik ve evham yapıyorsun bide forumdaki insanlara sakin ol gececek, bak şöyle böyle ama geçecek diyorsun, haline bak'' diye kendime kızdım.

Çünkü yaptığım şey bir yandan hemoroid, bir yandan makat sigili için internet uzerınde sayısız sekme açmış, her okudugum seyde bir umut, her okudugum seyde bir panik yasıyordum. Ne yani? eski gunlere tekrar dönüp tekrar doktor yolları mı? tekrar aileden gizlemeye calısmak? tekrar kötü anlar....

KENDİME NAPTIĞIMI GÖRÜYOR MUSUNUZ ?

1. Ne olduguma dair bir fikrim yokken (belki de önemsiz, iç hemoroid zaten halkımızın %70inde var basur nedir yani?) kendi kendime girdiğim tripler?
    2. Ne olacağı hakkında bir fikrim yokken, makat sigili varsa eger yapılması gerekenleri okuyup(retroskopi vs) ''aileme nasıl belli etmeden halledebilirim? ya kötü seyler gelısırse?'' diye kaygılara bürünmem.. BAK HİÇBİR FİKRİM YOK HE.
    3. Ve bunun yaklaşık 3-4 saattir kafamda dolaşması.... Ve izlediğim bir videoyla neredeyse sigil degil iç hemoroid olma ihtimaline emin oldum.

En sonunda kendine gel dedim. Balkonda sigaraya çıkmıştım ve kendime sizinde yapmanızı istediğim şu cümleleri tekrarladım:

- O KADAR ŞEY ATLATTIN ? NE OLACAK YANİ.
    - HANİ ALIŞMIŞTIN? İLK ZAMANLARINI HATIRLA ARYA? NASIL BAŞ ETMİŞİM BEN BU ZORLUKLARLA DİYORSUN DEĞİL Mİ?
    - BİR ŞEY VARSA BİLE BAKILIR, İŞLEM YAPILIR, HAYATINA DEVAM EDERSİN.
    - İLK KEZ BAŞINA GELMİYOR, İLK KEZ GELİYORMUŞ GİBİ DAVRANMAYI BIRAK DA RAHATLA..

En sonunda uyumadan önce kendime şunu diyordum:

HER ŞEY YOLUNDA.

Kendinizi olumluya teşvik edin, en zor anlarda bile bunu yapmaya çalışın. İnanın rahatladığımı hissettim. Her şey yolunda olmasa bile kendinize bunu inandırın, beyin bir süre sonra inanıyor çünkü. Bir de sakın ama sakın daha olayı, ne oldugunu bilmeden 1-2 hatta 3 level sonra neler olacağını düşünmeyin benim gibi. Baksanıza, konuyu nereden nereye getirmişim? psikolojimi kendim mahvediyorum halbuki...

Hpv bize psikolojik anlamda çok zarar verdi. Eminim bir çoğumuz bu yaşadıklarımızı düşündükçe ağlıyor, bir çoğumuz düşünmek istemiyordur.. Ben size ne kadar destek olsam da benim de zayıf yönlerim var ve emin ol ben sizden daha zayıfım, sadece içimdeki gücü bir yerlerde buldum. Savaşmayı istedim. Mahvolsam da bu süreçte savaştım. Zafer benimdi gördüğünüz üzere.

O yüzden bu yöntemimi size anlattım, sizde de aynı hisler olursa yazımı düşünerek biraz teşvik olursunuz diye.

Sonuna kadar okuduysanız teşekkürler Sizin içindi..

Ben artık uyusam iyi olur, hepinize güzel bir gün dilerim.
    Aryacim çok tskler ya, suan ayni durumdayim.inanirmisin makatta gordum 3 tane bisi agizda iceriyi.o.kadsr goremem tani ya sigiller yayoldi veya hemorid diyorum ama cok sahol icim.cok rahat ladi yarin zuhrevi hastaliklara gideyim.diyorum.hangi doktora.gitmistin sen?

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Cevap: Hpv konusunda sakinleşebilmek

Ben siğiller için adını şu an hatırlayamadığım yabancı iranlı bir cilt doktoruna gitmiştim. Sonra hastaneden ayrılınca adını da unuttum tabi. Khalid falan vardı sanırım adında, emin değilim

Bu Konu için Etiketler