Sayfa 2 Toplam 3 Sayfadan BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu
Toplam 23 adet sonuctan sayfa basi 11 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Yeni üyeden sorular :) doktorlar

Durum
    hepeve - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Moderatör

Cevap: Yeni üyeden sorular :)

Alıntı elise Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arya'nın mesajından alıntı yapmak istedm ama beceremedim :/
    Ama arya'ya katılıyorum. Hatta virüs kişinin vücuduna girse dahi bir müddet etki göstermeyebiliyormuş gibi durumlarda söz konusu. Hani bulaştım, çat diye prekanseröz hücre yaptım gibi bir durum yokmuş. Ancak ömür billah 1 kişi ile temas yaşanmışsa virüs ne zaman bulaş oldu onu anlayabiliriz. Bana mesela kolposkopi sırasında bir daha hastaneye uğramasan bile ancak 10 sene içerisinde kansere çevirir demişlerdi yani sanıyorum hiç bir müdahale olmaması durumunda (cin2-3 sırasında leep vs.) cin1-serviks kanseri arasındaki zaman ~10 sene gibi düşünebiliriz.
    cin3te 10sene de olur diye de söylentiler olmustu;(

Durum
    elise - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

evvet, aynen öyle hpv genel olarak bakılan bir tahlil değil hatta bu kadar ayrıntılı ülkemizde bakılıyor. Avrupa ve Amerika'da High ve Low olmak üzere sadece iki çeşit bilgisi veriliyor yani yüksek ya da düşük riskli, o kadar. 16 mı taşıyorsun 45 mi asla bilemiyorsun.

ve 30 yaş altı kadınlarda düzenli smear testleri 1'den 3 seneye kadar çıkabiliyor yani her sene gitmenize gerek yok diyor bazı doktorlar. Hatta smear ve hpv aynı anda bakılırsa ikisi de normal gelirse 35 yaş altı için 5 sene sonra gel deniyor. Bu yüzden bilmek olanaksız.

Durum
    Tecrübeli Üye

Alıntı hepeve Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ya mesela bu sey mi yüksek risk tasıyorsun,her yıl smear yapılıyor ama dönüşme baslamadıgı için bilemiyorsun hpv olup olmadıgını
    evvet, aynen öyle hpv genel olarak bakılan bir tahlil değil hatta bu kadar ayrıntılı ülkemizde bakılıyor. Avrupa ve Amerika'da High ve Low olmak üzere sadece iki çeşit bilgisi veriliyor yani yüksek ya da düşük riskli, o kadar. 16 mı taşıyorsun 45 mi asla bilemiyorsun.

ve 30 yaş altı kadınlarda düzenli smear testleri 1'den 3 seneye kadar çıkabiliyor yani her sene gitmenize gerek yok diyor bazı doktorlar. Hatta smear ve hpv aynı anda bakılırsa ikisi de normal gelirse 35 yaş altı için 5 sene sonra gel deniyor. Bu yüzden bilmek olanaksız

Durum
    blackswan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

@elise, selamlar ben de ankaradayım ben de psikologum, tip 16na ek olarak bir de tip 39um artı siğillerim var gurbette memleketlimi bulmuş gibi sevindim valla (yanlış anlaşılmasın tabi, keşke hiçbirimiz bunu yaşamamış olsaydık). bana kolposkopi yapılamadı, enfeksiyonun var fitil kullan reglin bitince 3. günü gel falan diye gönderdi doktor. ama tamamen temiz çıksa bile tip 16da leep yapıcam dedi, tamamen temiz çıksa da yapmak biraz radikal bir karar gibi geldi bana. başka bir doktora görüneceğim reglim biteydi. içimi de döktüm gidebilirim

Durum
    Tecrübeli Üye

Alıntı blackswan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @elise, selamlar ben de ankaradayım ben de psikologum, tip 16na ek olarak bir de tip 39um artı siğillerim var gurbette memleketlimi bulmuş gibi sevindim valla (yanlış anlaşılmasın tabi, keşke hiçbirimiz bunu yaşamamış olsaydık). bana kolposkopi yapılamadı, enfeksiyonun var fitil kullan reglin bitince 3. günü gel falan diye gönderdi doktor. ama tamamen temiz çıksa bile tip 16da leep yapıcam dedi, tamamen temiz çıksa da yapmak biraz radikal bir karar gibi geldi bana. başka bir doktora görüneceğim reglim biteydi. içimi de döktüm gidebilirim
    Aaa merhaba )) Bence de çok radikal bir karar olmuş yani tamamen temiz çıktığı takdirde leep'i nereye yapacak zaten. Benim çıkmadığı halde biyopsi bile almadılar gerek yok diyerek. Hangi hastaneye gittin peki ?

Durum
    Kıdemli Üye

@elise, onkolojide ahmet bacınoğlu'na gittim. adam garantiye almak istedi muhtemel, günahını almayayım da. her tip 16da yapıyorum leep dedi. NERE YAPIYON GARDAŞ diyemedim ağlamaklı şekilde gittim başka bir doktora gidicem önümüzdeki günlerde. ilk tanıyı tandoğandaki magnet tıpta aldım, smear, hpv tipleme falan orda yapılmıştı zaten. ordaki mine rezalet bi doktor, bana "jiletle de görelim siğilleri net" demişti, koşarak uzaklaştım.

Durum
    Tecrübeli Üye

Alıntı blackswan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @elise, onkolojide ahmet bacınoğlu'na gittim. adam garantiye almak istedi muhtemel, günahını almayayım da. her tip 16da yapıyorum leep dedi. NERE YAPIYON GARDAŞ diyemedim ağlamaklı şekilde gittim başka bir doktora gidicem önümüzdeki günlerde. ilk tanıyı tandoğandaki magnet tıpta aldım, smear, hpv tipleme falan orda yapılmıştı zaten. ordaki mine rezalet bi doktor, bana "jiletle de görelim siğilleri net" demişti, koşarak uzaklaştım.
    doktor sonuçta vardır bir bildiği Ankara'da ki bu orta halli özel hastanelerin hepsi çok kötü sanırım ya :/

Durum
    Kıdemli Üye

@elise, aynen

Durum
    gicik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye
    Nereden
    Ankara

@blackswan @elise merhaba hanimlar 🙋Ben de ankarada yasiyorum. Tip 16yim. Tesadufen okudum İkinizde psikologmusunuz? Acaba nerde calisiyosunuz yada kliniginiz nerde? cok ciddi bi soruydu bu gulmeyin ama bildiginiz psikolojik tedaviye ihtiyacim var benim ve erkek arkadasimin. İkimizde antidepresan kullaniyoruz ama yeterli olmuyo sz psikologsaniz ve bu durumuda yasiyosaniz bize yardimci olabilirsiniz diye dusundum🙄 Mesaj atarmisiniz lutfen
    Bu arada ankarada kadin dogumcu konusu da dr sami ulus turgut ozal yerleskesindeki (bestepe) doktorlari sevdim. kolposkopimi de orda yaptirdim biopsimi de orda aldirdim.hic devlet doktoru gibi davranmadilar cok ilgililerdi ve yogun degiller diger devlet hastaneleri gibi. Sanirim eski ozel hastane oldugu icin son teknoloji aletler kullaniliyomus bilginiz olsun. Bu sekilde yardimci olabilirim lutfen sizde bana geri donus yapin 😞

Durum
    Kıdemli Üye

Cevap: Yeni üyeden sorular :) doktorlar

@gicik, selamlar, evet ikimiz de psikologuz ben klinik psikolog değilim, o yüzden terapi konusunda yardımcı olamayacağım ama elise görürse o yardımcı olabilir belki. sami ulus'u çok yakından biliyorum evet, devlette gidecek olursam aklımda olsun çok teşekkürler. antidepresanı hangi tanıyla aldınız (depresyon, anksiyete bozukluğu vs gibi), ve hangi antidepresanı kullanıyorsunuz? ayrıca sosyal anlamda desteğin olabilecek bir sevgilin var yanında bence olumlu kısımlara odaklan, ben bir daha hayatıma erkek sokmayı planlayamıyorum bile

Bu Konu için Etiketler