Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan BirinciBirinci 12
Toplam 18 adet sonuctan sayfa basi 11 ile 18 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Cinsel yolla geçen diğer enfeksiyonlar için test

Durum
    Leni24 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Cevap: Cinsel yolla geçen diğer enfeksiyonlar için test

Alıntı ruya111 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ya çok affedersin de sevgilin nasıl bu kadar geri kafalı olabiliyor? resmen kör cahillik. böyle bir kafa yapısına sahip erkek arkadaşıyla iyileşmen imkansız. lütfen önceliğin kendin olsun. dilediğin gibi iş sahibi olur her şeyin altından kalkarsın allahın izniyle. ben de ailemden uzakta tek yasıyorum. seni bu konuda da anlayabiliyorum. yani onlarla yasıyor olsaydım sürec cok zor olurdu. muhtemelen durumu paylasmak zorunda kalırdım galiba. sana diyebilecegim su hayatın icin gelecegin icin cesaretini bul. ha bazen her sey yolunda gitmeyebilir. aile yapını bilmiyorum ama en son düsünce olarak paylasmayı deneyebilirsin. bu kadar seyle tek basına ugrasmak insana cok agır geliyor. bir anne destegi arıyor insan. yargılamak yerine destek olacaklarını düsünüyorsan paylasmanı tavsiye ederim. ben paylasamadım
    Hpvden benim sayemde haberi oldu onun haricinde bildiği tek hastalık bel soğukluğu, hiv, aids vs. Hatta ben çok korkuyorum yüksek tip taşıyorsam dedim ya normal insanlarız çok pislik yerlerde sex yapan insanlarda çıkar o dediklerin dedi Daha yeni düzen kurmuştum hayatımda, mezun olduğum şehirden geldim buraya, çalışma hayatına girdim bana destek olsun diye maaşını çok önemsemeyip. Ailem çok muhafazakar ve böyle bir şey olduğunu öğrenseler yüzüme bakmazlar, evden dışarı adımımı atamam bir daha öyle söyleyeyim size. Hep dua ediyorum her akşam yatmadan önce kendi hayatıma şekil vermemde yardımcı ol, tüm kuşkularımı al üstümden diye.

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Alıntı Leni24 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    O kadar çok isterdim ki bunu yapabilmeyi ama kendisi sadece üroloğa gidip, siğil olmadığını öğrendikten sonra bir idrar tahlili verip konuyu kapattı. Anlattım defalarca ona siğil olmadan da olabileceğini hpvnin ama dinlemedi beni temiz olduğunu düşünüyor ve konuyu kapattı. Beni çok fazla kuruntu yapmakla suçladı. Geri dönse her şeyinden üstünden gelmeye hazırım onunla ama maalesef. Sizin için çok sevindim umarım birlikte atlatıp çok mutlu olursunuz ilerdeki hayatınızda. Kendim için de en yakın zamanda bir umutla başka şehirde yüksek paralı bir iş ve yeni hayat diliyorum yoksa aile evinde bu kadar baskıya ben bu şüphelerimin üstüne gitme cesaretini gösteremeyeceğim.
    Valla ben de yukarıda @ruya'nın yazdıklarına katılıyorum. Geri dönmesin bence sen tek başına da üstesinden gelirsin.

Durum
    ruya111 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Hpvden benim sayemde haberi oldu onun haricinde bildiği tek hastalık bel soğukluğu, hiv, aids vs. Hatta ben çok korkuyorum yüksek tip taşıyorsam dedim ya normal insanlarız çok pislik yerlerde sex yapan insanlarda çıkar o dediklerin dedi Daha yeni düzen kurmuştum hayatımda, mezun olduğum şehirden geldim buraya, çalışma hayatına girdim bana destek olsun diye maaşını çok önemsemeyip. Ailem çok muhafazakar ve böyle bir şey olduğunu öğrenseler yüzüme bakmazlar, evden dışarı adımımı atamam bir daha öyle söyleyeyim size. Hep dua ediyorum her akşam yatmadan önce kendi hayatıma şekil vermemde yardımcı ol, tüm kuşkularımı al üstümden diye.
    okuduğun şehre geri dönme imkanın var mı? yalnız başına olsan daha özgürce hareket edebilirsin belki ama tabi gitmesen de halledersin. bi siğil yakma işlemlerinde belki bi arkadaşını çağırırsın zaten aynı gün çıkılıyor. onun dışında takviye+beslenme ile bu işi bitirebilirsin biliyorsun.
    erkek arkadaşının adına üzülüyorum ya.. kendine hiç değeri saygısı yok. sen bence son kez konuş onunla güzelce. çünkü ayrılırsanız da eğer kusura bakma da gidecek bi ton kıza bulaştıracak ya allah korusun.

Durum
    dikkatli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

@leni selam,
    Yaşadığın şeyin tam olarak aynısını yaşıyorum bende. Ve en son cinsel temasım 1.5 sene önce oldu. Son 3-4 aydır, reglden 8-9 gün sonra ufak bir kanama oluyor. Ve alt karnımda patlasa rahatlayacağını hissettiğim bir şişkinlik/ rahatsızlık var. Akıntım sadece reglden 8-9 gün sonra başlıyor 1 hafta kadar oluyor. Yani ben bakire olmadığım için test de verebiliyorum. Geçen ay üniversite hastanesine gittim. İçerde hiç bişey yok tertemiz dedi. Akıntıya baktı tertemiz dedi. Hiç bişey yapmadı. Bu şişkinliğim bu ay çıktı. Bir devlet hastanesine gittim. Gonore mi oldum acaba diye. Belim de ağrıyo çünkü. Cinsel temasınız yoksa nasıl gonore olacaksınız mümkün değil dedi. Yani hakikaten ben de bıktım. Hastalık hastası oldum resmen ya. Neyse bu doktor da baktı. Azıcık enfeksiyon var dedi. Antibiyotik ve fitil yazdı. Geçmezse genel cerahhiye git dedi. Bağırsaklara falan bakmaları için. Ama en azından bu ilaçları yazdı diye mutluyum. Gonore olduysam, 1.5 yıl bekler mi ya? Bana da saçma geliyor açıkcası. Bilmiyorum bu ne.
    Yani kadına dedim gonoreysek nasıl anlayacağız test mi yapıcaksınız? Yok smear vermişsiniz zaten dedi. Ben vajinal muayane yapacağım ve anlayacağım dedi. Baktı. Yok değil dedi. Enfeksiyon dedi sadece. Ama yazdığı antibiyotik alternatif olarak gonore tedavisinde de kullanılıyormuş. Yani içinden çıkılmaz hal alıyor bakire olmasanızda.
    Umarım fitil antibiyotik vs iyi gelir …

Durum
    Detaycı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Geçmek, gitmek bilmeyen şikayetlerim ile yine geldim. Enfeksiyon bölümüne devlet hastanesinden randevu aldım çünkü bitmeyen bir sarı akıntım, üstüne yanma hissim ve sanki patlasa rahatlayacağımı hissettiğim bir baskı yaşıyorum. Sık idrara çıkıyorum, arada ağrı da yapıyor. Üstüne ben tam birliktelik yaşamadığım için fitil vs. kullanma şansım da yok. Sürtünme ile de bu hastalıkların kapıldığı aşikar (aklın o zaman neredeydi kızım ahhh neredeydi de bunlar başına geldi). En kötü yanı ilk temasım 3 yıl önceydi ve akıntı şikayetlerimi öncesinde de olduğu için hiç takmadım. Yeni temasım bir buçuk ay önce gibi oldu ve resmen ani gelişen birkaç dakikalık olay beni bu hallere soktu. Doktordan istediğim yaklaşımı alamazsam bana lab yolları görünüyor ama onlar da idrar/kültür ve sadece akıntıdan örnek alarak halledebilir mi işi? Vallahi sonunda kendimi sirkeli sulara atıcam yetti 😂
    geçmiş olsun. MAVI LAB'da STD testi vermeni tavsiye ederim.

Durum
    Tecrübeli Üye

Alıntı Arya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Valla ben de yukarıda @ruya'nın yazdıklarına katılıyorum. Geri dönmesin bence sen tek başına da üstesinden gelirsin.
    Bu zamana kadar ben ne zorluklar gördüm ah ah bunun da altından kalkmayı isterim, tek sorunum tek başıma uzakta olsaydım ailemden ben ek iş vs. bulur yoluma güzelce bakardım. En kısa zamanda bir mucize diliyorum kendime

Durum
    Tecrübeli Üye

Alıntı dikkatli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @leni selam,
    Yaşadığın şeyin tam olarak aynısını yaşıyorum bende. Ve en son cinsel temasım 1.5 sene önce oldu. Son 3-4 aydır, reglden 8-9 gün sonra ufak bir kanama oluyor. Ve alt karnımda patlasa rahatlayacağını hissettiğim bir şişkinlik/ rahatsızlık var. Akıntım sadece reglden 8-9 gün sonra başlıyor 1 hafta kadar oluyor. Yani ben bakire olmadığım için test de verebiliyorum. Geçen ay üniversite hastanesine gittim. İçerde hiç bişey yok tertemiz dedi. Akıntıya baktı tertemiz dedi. Hiç bişey yapmadı. Bu şişkinliğim bu ay çıktı. Bir devlet hastanesine gittim. Gonore mi oldum acaba diye. Belim de ağrıyo çünkü. Cinsel temasınız yoksa nasıl gonore olacaksınız mümkün değil dedi. Yani hakikaten ben de bıktım. Hastalık hastası oldum resmen ya. Neyse bu doktor da baktı. Azıcık enfeksiyon var dedi. Antibiyotik ve fitil yazdı. Geçmezse genel cerahhiye git dedi. Bağırsaklara falan bakmaları için. Ama en azından bu ilaçları yazdı diye mutluyum. Gonore olduysam, 1.5 yıl bekler mi ya? Bana da saçma geliyor açıkcası. Bilmiyorum bu ne.
    Yani kadına dedim gonoreysek nasıl anlayacağız test mi yapıcaksınız? Yok smear vermişsiniz zaten dedi. Ben vajinal muayane yapacağım ve anlayacağım dedi. Baktı. Yok değil dedi. Enfeksiyon dedi sadece. Ama yazdığı antibiyotik alternatif olarak gonore tedavisinde de kullanılıyormuş. Yani içinden çıkılmaz hal alıyor bakire olmasanızda.
    Umarım fitil antibiyotik vs iyi gelir …
    Şu iç tarafa bulaştırma muhabbeti olmasa gidip vericem smear testini de, hpvyi de ama risk almak istemiyor doktorlar bu konuda. Umarım dediğiniz gibi çıkar bende de ama şüphelerim gittikçe artıyor çünkü akıntı rengim yeşil gibiydi bugün. Bu da iyi bir sinyal değil diğer belirtilerim ile birlikte. Umarım siz de çok yakın zamanda kurtulursunuz, ne güzel bakın bir şey yok demiş doktor içinizi ferah tutun bu saatten sonra bir şey çıkmaz sizin açınızdan, zaten uzun bir zaman da geçmiş temastan sonra. Benim canımı sıkan benim birden fazla temasım olması, 3 yıl önce bir şeyler kaptıysam şu anda kim bilir içimde nelerle yaşıyorum onca zamandır düşüncesi beni korkutuyor. En büyük isteklerimden biri benim anne olup, kucağıma evladımı almaktı ve çocuklarla ilgili bir iş yapıyorum her gün onları görmek gençlik hatam yüzünden bu şansımı kaybedecek olma ihtimali çok zor geliyor bana. Kötü senaryolarla kendimi yiyip bitirmekten artık yoruldum, her şey belki de yeni başlıyor benim için göreceğiz

Durum
    Tecrübeli Üye

Alıntı Detaycı Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    geçmiş olsun. MAVI LAB'da STD testi vermeni tavsiye ederim.
    Yoğun bir iş temposu ve malum İstanbul'da her yerin uzakta kalmasından dolayı bir yolunu bulup uğramayı düşünüyorum umarım kısa zamanda gidebilirim. Peki sonuçlarda bir hastalık saptanırsa ne oluyor, oradaki doktorlar ilaç yazabiliyor mu ya da doktora mı göstermek gerekiyor sonucu?