Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 15 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: üretral siğil

Durum
    dagon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

üretral siğil

herkese merhaba ve tez vakitte acil şifalar diliyorum

arkadaşlar üretrada siğil sahibi olduğumu düşünüyorum. daha önce böyle bi kötü tecrübeyle karşılaşmış arkadaşlardan fikir almak istiyorum. tedavi şekli nasıldır? genital bölge siğilinden farkları nelerdir? tedavi sonrası neler yapılmalıdır? vb. bu konuda aklınıza gelebilecek her türlü fikri öğrenmek istiyorum.

şimdiden çok teşekkür ederim. umarım herkes en kısa zamanda sağlığına kavuşur.

saygılar.

Durum
    hepeve - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Moderatör

Cevap: üretral siğil

Ben ekşi sözlükte okumustum sanırım tars adlı kullanıcı yanlıs hatırlamıyorsam emin degilim ?

Durum
    Özel Üye

arkadaşlar bu konuyla ilgili bilgisi ya da bi fikri olan yok mu?

Durum
    hpvrush - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Banlı Üye

Bi ara idrar yaparken yanma vardı kendi kendime hpv üretrayı daralttı ondan mı yanıyor aceba dedim.hatta Psikolojim etkilenmişti idrara çıkarken korkuyorumdum daha iyi kendimi sıkıp zorlanıyordum.üroloğa gittim dedim böyle böyle.herif yerinden bile kalkmadı bakmadı üretrada hpv pek gördüğümüz bişey değildir dedi.biraz takip et tahlil yapalım tahriş vs var mı diye dedi.tahlil yaptık bişey çıkmadı sonra yanma 3-4 gün sonra geçti.sizin şüphelenme nedenininz nedir.idrarı çatal mı yapıyorsunuz mesela

Alıntı dagon Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    herkese merhaba ve tez vakitte acil şifalar diliyorum

arkadaşlar üretrada siğil sahibi olduğumu düşünüyorum. daha önce böyle bi kötü tecrübeyle karşılaşmış arkadaşlardan fikir almak istiyorum. tedavi şekli nasıldır? genital bölge siğilinden farkları nelerdir? tedavi sonrası neler yapılmalıdır? vb. bu konuda aklınıza gelebilecek her türlü fikri öğrenmek istiyorum.

şimdiden çok teşekkür ederim. umarım herkes en kısa zamanda sağlığına kavuşur.

saygılar.

Durum
    Özel Üye

Alıntı hpvrush Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bi ara idrar yaparken yanma vardı kendi kendime hpv üretrayı daralttı ondan mı yanıyor aceba dedim.hatta Psikolojim etkilenmişti idrara çıkarken korkuyorumdum daha iyi kendimi sıkıp zorlanıyordum.üroloğa gittim dedim böyle böyle.herif yerinden bile kalkmadı bakmadı üretrada hpv pek gördüğümüz bişey değildir dedi.biraz takip et tahlil yapalım tahriş vs var mı diye dedi.tahlil yaptık bişey çıkmadı sonra yanma 3-4 gün sonra geçti.sizin şüphelenme nedenininz nedir.idrarı çatal mı yapıyorsunuz mesela
    evet idrarı çatallaşmış şekilde boşaltabiliyorum ve yanma sızı dışında tam olarak rahatlamada sağlanmıyor içeride idrarın kaldığını hissedebiliyorum.

biliyorum bir çok şey psikolojik kaynaklı olabiliyor çünkü hpv kaygı bozukluğu yaratan bi durum fakat ben eminim maalesef böyle bir durumla karşı karşıyayım ve genel cerrah mı dermatolog mu ürolog mu bunun tedavisini yapıyor ki varsa? artık

doktorun orada olmaz demesi enteresan olmuş. doktor olduğuna emin misiniz o arkadaşın? zira ağız boşluğu, dil arkası, ses telleri, makat, anüs, rektum, bendeki gibi üretrada ve daha bir çok yerde kondilom veya lezyona sebep olabiliyor. ben doktor olmamama rağmen bunları bildiğimden sordum bu soruyu. daha çok adres sormuşsun da daralmış bi bakkal edasıyla yok kardeşim bilmiyom dercesine cevaplamış yerinden bile kalkmamış. umarım bu tarz bi doktora denk gelmem zira canım burnumda.

benim hangi bölüme gitmem lazım genel cerrahi mi dermatoloji mi üroloji mi? izmir de bildiğiniz bu işi doktor gibi halledebilecek biri var mı acaba?

teşekkür ederim.

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Ilk basta urolojiye git bence. O yonlendirir varsa bir durum.

Durum
    Özel Üye

Sistoskopi dışında üretrada kondilom olduğunun anlaşılabilmesi için başka yöntem var mıdır?
    Çünkü eğer üretradaki darlığımın sevebi hpv değilse sistoskopi ile içeriyede bulaşı olabilirmiş. Ürolog yaptırmadan bilemezsin beklemekte bi kumar dedi.
    Arkadaşlar gerçekten berbat durumdayım nolur yardımcı olabilecek her türlü bilgiye açığım ve artık çok korkuyorum. Kalınsağlıcakla.

Durum
    Moderatör

Alıntı dagon Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sistoskopi dışında üretrada kondilom olduğunun anlaşılabilmesi için başka yöntem var mıdır?
    Çünkü eğer üretradaki darlığımın sevebi hpv değilse sistoskopi ile içeriyede bulaşı olabilirmiş. Ürolog yaptırmadan bilemezsin beklemekte bi kumar dedi.
    Arkadaşlar gerçekten berbat durumdayım nolur yardımcı olabilecek her türlü bilgiye açığım ve artık çok korkuyorum. Kalınsağlıcakla.
    Dagon dr medusayla görüştünmü bu konuyu kendisi bu konuda iyi bence ..

Durum
    Özel Üye

Alıntı hepeve Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dagon dr medusayla görüştünmü bu konuyu kendisi bu konuda iyi bence ..
    Bi mesaj atmıştım ağız içi için ona dönmeyince bende rahatsız etmek istemedim. Yoksa görüşünü almak isterdim ama bi yandan böyle sakinliğimi kaybetmiş bi şekilde insanları rahatsız etmekte istemiyorum. Ne yapıcam bilemiyorum sisteskopi yaptırsam bi türlü yaptırmasam bi türlü

Durum
    Moderatör

Agızla ilgili degil ama üretrayla ilgili konuda iyidir zaten tedavi olacaksan ona olmanı tavsiye ederim branşı bu çünkü

Bu Konu için Etiketler