Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 18 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Sigarayý býrakamýyorum:(

Durum
    derbeder - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Kýdemli Üye

Sigarayý býrakamýyorum:(

Merhabalar, 6 nisanda lazer oldum dr demesine göre 60 70 siðil yaktý þubat sonunda fark ettim ben siðilimi 2 dr gittim siðil deðil dediler patoloji istedim neyse hpv çýktý son gel zaman git zaman temizim sandým ama içim rahat deðil sonrasý iþte 60 70 siðil yakýlmýþ benim görmediðim. Ben bu haftaya kadar iyiydim bazý günler 2 -4 adet bazý günler hiç içmedim 15 gün falan da içmediðim olmuþtur. Çok sitresli gðnlerden geçiyorum herþeyi yapýyorum ( epilasyon, cinsel perhiz,ahcc,yeþil çay, demir ilacý, kefir vs ) ama lanet sigarayý býrakamadým bu hafta hergün 4-5 içtim caným çok sýkýlýyor dertleþmek istedim eþimlede aram çok kötü beraber olamadýðýmýz için çok acýmasýz ve bu hastalýðý ben ondan aldým.

Durum
    Þaþkýn - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Cevap: Sigarayý býrakamýyorum:(

Oncelikle doktorunuz kim ve siz sigilleri goruyor muydunuz coklugunu onu merak ettim yorumumu ondan sonra yapacagim. Esinize de ayriyeten sinir oldum. Karismak haddime degil ama yerinizde olsam asla taviz vermem. Hpv erkek icin gorsel kirlilikten baska bir aey degil cogu zaman. Biz kadinlar bu illet yuzunden fitiller jeller kullaniyor leep oluyor gecmezse bida operasyon geciriyor hic fark etmezsek de kansere kadar gidiyoruz (ihtimal ve yuzdelik pay azdir muhakkak derdim o degil) Bize bulastiran kisi ise seyini kaþiyarak istedigi olmadi diye bunu silah olarak kullaniyor oyle mi? Cok yazik.
    Iliskide bulunabilirsiniz diyen doktorlarda var inannin konu oda degil, siz istemiyorsunuz ki bende dogrusu bu

Durum
    Kýdemli Üye

Bilindik doktorlardan hakan hoca. Ben görmüyordum ama þüphelendiðim iç dudak vardý daha önce varmýydý yokmuydu hatýrlamýyorum onlarda siðilmiþ. Bana 4-5 tane geçmeyecek kadar sigara eþimlede beraber olabileceðimi söylemiþti. Herþeyde çok iyiyim ama sigarada çok kötüyüm napýcam bilmiyorum maddi manevi tükendim. Bide baþkasýna bulaþtýrýcam korkusu var tatile gidicem haftaya görmediðim siðilim varsa havuzda ya baþkasýna bulaþtýrýrsam diye ödüm kopuyor eski zamanlarýmý o kadar çok özlüyorum ki

Durum
    Arya - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Admin

Alýntý derbeder Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Merhabalar, 6 nisanda lazer oldum dr demesine göre 60 70 siðil yaktý þubat sonunda fark ettim ben siðilimi 2 dr gittim siðil deðil dediler patoloji istedim neyse hpv çýktý son gel zaman git zaman temizim sandým ama içim rahat deðil sonrasý iþte 60 70 siðil yakýlmýþ benim görmediðim. Ben bu haftaya kadar iyiydim bazý günler 2 -4 adet bazý günler hiç içmedim 15 gün falan da içmediðim olmuþtur. Çok sitresli gðnlerden geçiyorum herþeyi yapýyorum ( epilasyon, cinsel perhiz,ahcc,yeþil çay, demir ilacý, kefir vs ) ama lanet sigarayý býrakamadým bu hafta hergün 4-5 içtim caným çok sýkýlýyor dertleþmek istedim eþimlede aram çok kötü beraber olamadýðýmýz için çok acýmasýz ve bu hastalýðý ben ondan aldým.
    Merhabalar, geçmiþ olsun. Ýnsanýn derdi olunca ve sigara baðýmlýlýðý olunca býrakmasý zor oluyor anlýyorum ben sizi. Kafanýz biraz rahatlasa belki daha rahat býrakýrsýnýz. Sigara maalesef hpv negatif olmada önemli. Ahcc desteði alýyor musunuz bilmiyorum ama eðer alýyorsanýz ve sigaras da kullanýyorsanýz, ahcc tam etkinliðini gösteremeyebilir.

Bunun dýþýnda eþinizin tavrý çok sinir bozucu. Ve daha can sýkýcý olan þey þu ki; hpv'yi ondan almýþsýnýz. Hpv asla umumi tuvalet, havlu - çarþaftan bulaþmaz, sadece cinsel yolla bulaþýr. Eþiniz size bulaþtýrdýysa, acaba o kimden aldý? Bence bunu sorgulayýn ve size acýmasýzca davranmasýna izin vermeyin, üzüldüm.

Durum
    Kýdemli Üye

Merhaba arya, ahcc yi 17 nisandan beri kullanýyorum. 5. Kutumdayým benden önceki hayatýndan almýþtý 10 yýldýr yoktu bende yeni çýktý iþte. Hakan hoca günde 4-5 tane içebilirsin demiþti. Ama dediðin gibi kafam rahat olduðunda asla aramýyorum sigarayý ama 2 haftadýr abarttým hergün 4-5 tane içiyorum çýkmazdayým((

Durum
    Özel Üye

Merhaba arya, ahcc yi 17 nisandan beri kullanýyorum. 5. Kutumdayým benden önceki hayatýndan almýþtý 10 yýldýr yoktu bende yeni çýktý iþte. Hakan hoca günde 4-5 tane içebilirsin demiþti. Ama dediðin gibi kafam rahat olduðunda asla aramýyorum sigarayý ama 2 haftadýr abarttým hergün 4-5 tane içiyorum çýkmazdayým((
    Doktorunuz kim diye bu yüzden sordum. Ne hikmetse hakan hoca kimsenin gormedigi 40 50 siðil fark ediyor. Daha once gidenlerde olmustu herkes ayni seyi soyliyor. Ben artik kesinlikle para tuzagi oldugunu dusunuyorum. Tahmin ettim hakan hoca diyeceginizi

Durum
    Kýdemli Üye

Ama ekran gösteriyor asetik asit ile 100 kat yakýnlaþtýrýcý kamera ile bakýyor yakýnlaþtýrýnca böyle karnabahar görünümünde oluyor gerçekten. Bana eþimle iliþkiye girebileceðimi günde 4-5 tane sigara içebileceðimi söyledi. Ama ben þubat ayýndan beri hiç
    Ýliþki yaþamadým. Sigara konusunda çok iradesizim. Sigara içipte nasýl negatif oluyorlar eskiden 1 paket içerdim o günlerimi çok özlüyorum. Siðil var diyelim ama bizim göremediðimiz kadar küçük havuza girdim çocuklar vs oluyor havuzda onlara bulaþtýrmaktan korkarým

Durum
    lilosu - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Sigara konusunu görünce yazmak istedim. Bende ayný þekilde içmeden yapamýyordum. Elektronik sigara denediniz mi? Tabii ki de tütün kadar tat vermiyor ama sayesinde sigaranýn sayýsýný azaltabilirsiniz. Bir sigarayý yakýnca insan sonuna kadar bitiriyor mecburen ama elektronikte bir nefes alýp býrakma imkanýnýz da var.
    Havuz konusunda da þunu söylemek istiyorum, klor vajina için hiç iyi bir þey deðil. Sizden baþkasýna olarak düþünmeyin, size de daha farklý þeyler bulaþabilir. Ýmkanýnýz varsa denize tuzlu suya girerseniz kaþýntýyý bile giderir. Ýnstagramda Dr. Mustafa Melih Erkan'ýn reels videosu var bu konuyla ilgili bakmanýzý tavsiye ederim.

Durum
    Özel Üye

Ama ekran gösteriyor asetik asit ile 100 kat yakýnlaþtýrýcý kamera ile bakýyor yakýnlaþtýrýnca böyle karnabahar görünümünde oluyor gerçekten. Bana eþimle iliþkiye girebileceðimi günde 4-5 tane sigara içebileceðimi söyledi. Ama ben þubat ayýndan beri hiç
    Ýliþki yaþamadým. Sigara konusunda çok iradesizim. Sigara içipte nasýl negatif oluyorlar eskiden 1 paket içerdim o günlerimi çok özlüyorum. Siðil var diyelim ama bizim göremediðimiz kadar küçük havuza girdim çocuklar vs oluyor havuzda onlara bulaþtýrmaktan korkarým
    Bilemiyorum ya adam gercekten cok iyi ya da bunu sermaye haline getirmis

Durum
    Kýdemli Üye

Lilosu sen sigara kullanýyormusun? Artýk hergün aðlamaya baþladým bu hastalýk yüzünden.