Toplam 10 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Tip 6 sahibi olup görünür siğil olmayan var mı?

Durum
    34dd88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Tip 6 sahibi olup görünür siğil olmayan var mı?

Evet arkadaşlar 2 hafta önce yaptırdığım hpv testinde tip 53 ile beraber tip 6yı da görmüş oldum. Viral yük 2.1 yani az olduğunu söyledi doktor. Yalnız bende görünür bir siğil yok. Böyle birşeyle karşılaşan oldu mu? Üstelik paranoya yapmaya başladım hergün aynayla malum yeri inceliyorum acaba siğil çıktı mı diye..

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Cevap: Tip 6 sahibi olup görünür siğil olmayan var mı?

Viral yük düşük diye siğil de yapmıyor olabilir. Zaten zamanla nüks ve siğil sayısının azalması olağan bir şeydir.

Durum
    Tecrübeli Üye

Peki viral yük ortalama kaç olduğunda siğil olur? Tip 6 kesin siğil yapar deniyordu acaba test sonucu mu hatalı... Yani gelişimde yaptırdım güvenilir olduğunu düşünüyorum ama anlayamadım..

Durum
    mukaddes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Viral yük zaten çok düşük yani nerdeyse attınız atacaksınız öyle düşük.. Benim de tip 11 vardı viral yüke baktırmamıştım hiç ama sadece hpvyi ilk öğrendiğimde birkaç küçük siğil vardı, sonra geçti ve bir daha çıkmamıştı. Nitekim 6 ay içinde atmıştım da. Yani tip 6'ya sahip olup siğil çıkarmıyorsanız şanslısınız, hızlıca atarsınız. Geçmiş olsun.

Durum
    Tecrübeli Üye

Teşekkür ederim Mukaddes. Yani anlamadığım; bu sonuca göre 3.5 ayda 16yı atmış görünüyorum çünkü 3.5 ay önce aynı yerde yaptırdığım testte tip16 vardı, şimdi yok, tip 6 var.

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Alıntı 34dd88 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Peki viral yük ortalama kaç olduğunda siğil olur? Tip 6 kesin siğil yapar deniyordu acaba test sonucu mu hatalı... Yani gelişimde yaptırdım güvenilir olduğunu düşünüyorum ama anlayamadım..
    Viral yük detaylarını forumda @detaycı biliyor. Ancak sorunuzun karşılığı yok bence. Bu sizin bünyenize de bağlı bu arada sadece viral yük de değil, herkes için durum değişken olabilir. Hata olabileceğini düşünüyorsanız ahenk lab veya mavi lab tarzı laboratuvarlara da görünün derim.

Durum
    Tecrübeli Üye

Evet başka bir laba gitmem gerekiyor. Teşekkürler.

Durum
    AHDDM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

2022 Ocak ayında tip 58 taşıdığımı sağlık ocağında yaptırdığım ücretsiz testle öğrendim.

Temmuz 2022'de tip 58 ve tip 6 ile yola devam ettim. Gelişim Lab'da viral yük ile ilgili bilgiler:

tip 58: 5.4
    tip 6: 1.8

16 Şubat 2023 Gelişim lab'da tekrar yaptırdım testimi. (1400 TL)

Tip 58 : 5.0
    tip 6 negatif gelmişti sonucum.

Viral yük cok az olduğu için sanırım siğil çıkmadı.

Bu arada 6 kutu AHCC kullandım. Deflagyn 3 ay -smear temiz- Kolposkopi temiz çıktı.

Cinselliğe ara vermedik kı iyi halt yedik!! sigara 1 paket içtim ki onu da matah bir şey gibi sunmayayım.

Aslında önemli olan viral yük.. Logaritmik olan artan ya da azalan bir durum söz konusu.

Ben bu siteyi 1 yıldır takip ediyorum. Arya'nın her yazdığını okudum sanırım. Detaycı'dan daha detacıyım belki de ama öyle büyük hatalar yaptım ki bu süreçte üşenmezsem ayrı bir başlık halinde yazmak isterim.

Kısaca test olacaksanız viral yükünüzü gösterecek bir laboratuvarda testinizi olun. Takibi ona göre yapmak daha akılcı geliyor bana..

Durum
    Şaşkın - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Alıntı AHDDM Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    2022 Ocak ayında tip 58 taşıdığımı sağlık ocağında yaptırdığım ücretsiz testle öğrendim.

Temmuz 2022'de tip 58 ve tip 6 ile yola devam ettim. Gelişim Lab'da viral yük ile ilgili bilgiler:

tip 58: 5.4
    tip 6: 1.8

16 Şubat 2023 Gelişim lab'da tekrar yaptırdım testimi. (1400 TL)

Tip 58 : 5.0
    tip 6 negatif gelmişti sonucum.

Viral yük cok az olduğu için sanırım siğil çıkmadı.

Bu arada 6 kutu AHCC kullandım. Deflagyn 3 ay -smear temiz- Kolposkopi temiz çıktı.

Cinselliğe ara vermedik kı iyi halt yedik!! sigara 1 paket içtim ki onu da matah bir şey gibi sunmayayım.

Aslında önemli olan viral yük.. Logaritmik olan artan ya da azalan bir durum söz konusu.

Ben bu siteyi 1 yıldır takip ediyorum. Arya'nın her yazdığını okudum sanırım. Detaycı'dan daha detacıyım belki de ama öyle büyük hatalar yaptım ki bu süreçte üşenmezsem ayrı bir başlık halinde yazmak isterim.

Kısaca test olacaksanız viral yükünüzü gösterecek bir laboratuvarda testinizi olun. Takibi ona göre yapmak daha akılcı geliyor bana..
    Merhabalar cinsiyet belirtmemissiniz ancak kadın oldugunuzu anliyorum. Hpv testini lab'a nasil veriyorsunuz? Bildigim kadariyla kadinlarda orda alinmiyor. Doktora aldirip kendiniz mi goturuyorsunuz? Geçmis olsun bu arada tip 6 sıkıntılıdır. Negatif cikmaniza sevindimm

Durum
    AHDDM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Yakınımdaki klinikte Kadın Doğum Uzmanı alıyor örneği, Gelişin Lab'a yolluyorlar.